PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaskom daha ne kadar artabilir ki?? Sigortacı arkadaşlar....

celenlee
21/06/2013, 11:36
Selamlar ilk sene 1100TL'den Anadolu sigorta.
2. Sene 980TL Axayaptırdım. 1 Hasara kadar hasarsızlık devamı var, klozlardan birinde. Ama ben onu bozdum 2 kaydım oluştu.

Yaptırır yaptırmaz: Tavanıma kar düştü. 700TL'lik dosya var.
1 Ay sonra Park yerinde vurdular 470TL'lik dosya var.

Şimdi sorunum şu ki, geçen hafta kaza yaptım.
Ön farın 3 ayağı da kırıldı, Ön panjur değişecek. Tampon ayarlanacak.
Zaten seneye yüksek bir meblağ kasko ödeyeceksem, bu hasarımı da kaskodan mı yaptırmalıyım?
Far değişirse 200TL
Ön Panjur 100-200TL
Ayar işçilik 100 diyelim. Toplamda yien 500TL'ye yakın bir soya açılacak.

Kendim yaptırırsam eğer:
Gri panjur En ucuz sıfırı 100TL Çıkma vs 60-70TL
Farı tamir ettirsem 50TL
Tampon ayarlat sök tak 50TL
Bana yine nerden baksan 200TL masrafı olacak ve istedğim gibi olmayacak. Tamponda da hasar var sanırım.

YANİ SORUM ŞU:
Baştaki 2 Dosya 700TL+470TL seneye benim kaskomu zıplatmak için yeterli mi? 3. Dosyanın açılmasında ne gibi bir değişim olur?

Sigortacı arkadaşlardan yardım bekliyorum...

cck1
21/06/2013, 11:52
kaskoyu bu tip kazalara hasarlara karsı yaptırıyoruz, cebinizden yaptırcaksanız kaskonun bi anlamamı kalmıyor.

femoli
21/06/2013, 13:27
holigan arkadaşa özelden ulaşırsan sana yardımcı olabilir

beatbox87
01/07/2013, 12:09
Dubai kaskodan teklif alın bence en uygunu en iyisi o

OzzY
01/07/2013, 12:18
ben 1 senede 3 dosya açınca anadolu sigorta poliçeyi yenilemeyi reddetti. Acentemin çalıştığı diğer şirketlerde kabul etmedi. Acentem anadolunun bölge müdürlüğünü ikna etti bu senelik bir durum normalde böyle müşterimiz değil(2 arabadan 4-5 yılda toplam 6-7 dosya varsa 3ü o seneye denk gelmişti) vs diyerek. sonuçta anadolu sigorta yaklaşık 2000tlye poliçeyi yeniledi...

celenlee
01/07/2013, 12:40
ben 1 senede 3 dosya açınca anadolu sigorta poliçeyi yenilemeyi reddetti. Acentemin çalıştığı diğer şirketlerde kabul etmedi. Acentem anadolunun bölge müdürlüğünü ikna etti bu senelik bir durum normalde böyle müşterimiz değil(2 arabadan 4-5 yılda toplam 6-7 dosya varsa 3ü o seneye denk gelmişti) vs diyerek. sonuçta anadolu sigorta yaklaşık 2000tlye poliçeyi yeniledi...

İşin ucu tuzlu gözüküyor desene..
Demekki duyduklarım doğruymuş.

Neyse fara bir cırt attım, tamponu da arkadaş düzeltiriz dedi.
Geriye sadece çıkma ön panjur bulmak kalıyor. Onu da denk geldiğinde takarım artık..

Üstündeki yarım vs idare eder epeyce. Acaba açık durmasının ne zararı olur?

atlatma
01/07/2013, 12:50
Mesleğim olarak demiyorum ama ne yazıkki durum bu. Hasarsızlık indirimini koz olarak kullanıp müşterinin aklında soru işareti bırakarak küçük hasarları cebinden yapmasının mantıklı olabileceği hususu ortaya çıkmaktadır.
Yani işin özü şu. Hasar adediniz 1 senelik poliçede 2 ve üstü ise seneye poliçeyi yeniletme şansınız düşer veya çok mantıksız rakamlar çıkabilir. ayrıca poliçenizin hasarsızlık indirimini kaybedersiniz buda önünüzdeki senelerde alacağınız hasarsızlık indirimlerinin oranı mukabilinde zararınız olabilir.

Velhasıl kelam yaptırsan bir dert yaptırmasan bir dert.

OzzY
01/07/2013, 12:58
İşin ucu tuzlu gözüküyor desene..
Demekki duyduklarım doğruymuş.

Neyse fara bir cırt attım, tamponu da arkadaş düzeltiriz dedi.
Geriye sadece çıkma ön panjur bulmak kalıyor. Onu da denk geldiğinde takarım artık..

Üstündeki yarım vs idare eder epeyce. Acaba açık durmasının ne zararı olur?

düşük bir ihtimal ancak taş gelip radyatörü delebilir.

celenlee
01/07/2013, 15:52
düşük bir ihtimal ancak taş gelip radyatörü delebilir.

Radyatörü delecek taş o ızgarayı da deler herhalde :)
Yinede bir önlem almak lazım, bir kartın vs ayarliim ben oraya.

Benim aklıma da sonradan kedi vs geldi.

Gerçi 1.4Fire motor boşluğuna yüzlerce kedi sığar :p Panjur kırık olsa ne olur..

Kriminal
01/07/2013, 17:28
Kasko yaptırıken atıyorum 250 tl ye kadar ben karsılarım dersen daha uygun fıyata yapıyorlar...

OzzY
01/07/2013, 17:31
Radyatörü delecek taş o ızgarayı da deler herhalde :)
Yinede bir önlem almak lazım, bir kartın vs ayarliim ben oraya.

Benim aklıma da sonradan kedi vs geldi.

Gerçi 1.4Fire motor boşluğuna yüzlerce kedi sığar :p Panjur kırık olsa ne olur..

dediğim gibi çok düşük ihtimal taş sekecekte panjurun kırık yerini geçip pervaneye çarpmadan radyatöre gelecekte patlatacakta :) ama aklıma gelen risk bu. bunuda Müslüm abi söylemişti tamponu alın araba bende kalsın dediğimde.