PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Stop Lambası Sorunu

kaydilek90
19/06/2013, 20:46
Arkadaşlar Merhaba ,
Aracımın Sol Arka Stop Lambası Soketi Oksit Yapmış . Temizledim , Tırnakları Düzelttim Taktım . Arıza Işığı Söndü . Aracı Park Ederken Sıkıntı Yok . Bi Süre Sonra Arıza Işığı Yanıyor . Sonra Düzeliyor. Kısacası Gelip Gidiyor .

Bu Sorunu Nasıl Çözerim . Ne Yapmam Gerekir Yardımcı Olurmusunuz .

ferikci
19/06/2013, 22:18
muhtemelen temassızlık vardır kontakları tekrar bir kontrol edin derim.

kaydilek90
19/06/2013, 22:25
Kontaktan kastınız soket değil mi ?

ferikci
19/06/2013, 23:01
Evet aynen, bende de aynı sorun olmuştu soketi çıkartıp metal yüzeyleri kolonyalı mendil ile silmiştim. Sonrasında da o tırnakları birbirlerine daha sıkı yapışsın diye biraz daha birbirine yaklaştırmıştım sorun düzelmişti.

Servise gittiğimde ise konnektörü değiştiremeyeceklerini, kablo ile birlikte tesisatın değişmesi gerektiğini ve birkaç saat süreceğini söylemişlerdi :) ben 10 dk da hallettim.

rafetkurt
19/06/2013, 23:10
abi bu gp'lerde hastalık eski arabam gp'di 3 kere servise gittim bunun yuzunden bir türlü düzeltmedim internet araştırdım stopu komple değiştirenler sorunu cözmüş evo aldım bunda böyle sorun yok gibi valla arabayı değiştir bence :)

kaydilek90
19/06/2013, 23:17
abi bu gp'lerde hastalık eski arabam gp'di 3 kere servise gittim bunun yuzunden bir türlü düzeltmedim internet araştırdım stopu komple değiştirenler sorunu cözmüş evo aldım bunda böyle sorun yok gibi valla arabayı değiştir bence :)

kökten çözüm aslında şuan bunun ödemem gereken birkaç taksiti kaldı onlarda odensınde bı :) şimdi napayım stop lambasınımı değiştirsem kökten çözüm

kaydilek90
19/06/2013, 23:18
Evet aynen, bende de aynı sorun olmuştu soketi çıkartıp metal yüzeyleri kolonyalı mendil ile silmiştim. Sonrasında da o tırnakları birbirlerine daha sıkı yapışsın diye biraz daha birbirine yaklaştırmıştım sorun düzelmişti.

Servise gittiğimde ise konnektörü değiştiremeyeceklerini, kablo ile birlikte tesisatın değişmesi gerektiğini ve birkaç saat süreceğini söylemişlerdi :) ben 10 dk da hallettim.

Soketin değişmesi için lambanın olduğu gibi değişmesi gerekiyor . bence çok gereksiz ve saçma bir uygulama . pire için yorgan yakmak gibi bişey ...

rafetkurt
20/06/2013, 00:06
bence cıkmacıdan yeni stop bulun güzel bir elektrikciye gidin 50-100 tl ye kökten cözüm olur..

brembo1
20/06/2013, 07:28
Arka stopların saşe zayıf almasından yapıyo bi ekektirikciye ugra bi kaplo bağlantısı yapar halledersin aynısı başıma geldi

kaydilek90
20/06/2013, 20:23
Arka stopların saşe zayıf akmasından yapıyo bi ekektirikciye ugra bi kaplo bağlantısı yapar halledersin aynısı başıma geldi

Şuuan Soketteki Fren Lambasının tırnağını Kırıp Aradan Kablo Çektim . Şimdide Sinyallere Bi Hal Oldu .

Sokete Takmadan , Soket Arkasından Stop Lambasına Çekmiştim Kabloyu . Herhangi Bir Şase Vs. Yaparmı ? Diyelimki Yaptı Sigortası Atarak Kendını Korumaya Alırmı . Arabayı Yakmayalım Bide

krm1983
20/06/2013, 20:33
Arka stopların saşe zayıf akmasından yapıyo bi ekektirikciye ugra bi kaplo bağlantısı yapar halledersin aynısı başıma geldi

Aynen.
+1

Sent from my iPad using

brembo1
20/06/2013, 21:47
Şuuan Soketteki Fren Lambasının tırnağını Kırıp Aradan Kablo Çektim . Şimdide Sinyallere Bi Hal Oldu .

Sokete Takmadan , Soket Arkasından Stop Lambasına Çekmiştim Kabloyu . Herhangi Bir Şase Vs. Yaparmı ? Diyelimki Yaptı Sigortası Atarak Kendını Korumaya Alırmı . Arabayı Yakmayalım Bide

Valla ben elektirikçi deyilim ben aynı sorunu yaşadım gittim elektirikçi 10liraya halletti gördüğümü yazdım gerisi sana kalmış geçmiş olsun

kaydilek90
21/06/2013, 10:53
saolasın kardeşim :))

HEROGERONIMO
13/11/2013, 16:37
arkadaşlar aynı sorunlar bende de vardı...bir elektrikçiden öğrendim..stop lambalarınız bi yanıp bi yanmıyosa önce soketin içindeki tırnakları bir kargaburunla hafif çaprazlaştırıyorsunuz...ve oksitlenme sorunu içinde önce basit bir zımpara ile tırnakları zımparalayıp bir tane wd40 alıp soketin içerisine birazcık sıkıp birkaç dakika bekliyorsunuz...son olarak bir selpak ile soketteki ıslaklıgı temizliyorsunuz...bu işlemi en son bir sene önce sürekli sorun çıkaran stop lambama uygulamıştım...hala sorun yok