PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Düşük hızda önden gelen ses **yardım**

korhan1482
18/06/2013, 22:37
2012 model dualogic dizel punto sahibiyim aracım 11000km de daha bakımını yaptırmadım ama bu ay gündemde. aracım en son ankara dan antalya gittikten sonra özellikle antalyada ön takımdan yada vitesten ama daha cok şöfor tarafında bir yerden düşük hızda veya kalkma anında tıkır tıkır die tok bir ses geliyor hızlanınca kesiliyor bu tıkırdama seside 1 2 defa oluyor sonra duruyor. vites robotumu, takoz mu anlayamadım deneyimli arkadaslar bi el atarsa memnun olurum. ayrıca 1 konuda da daha yardımınız gerekiyor, vites 1 de iken kasis için yavasladıgımda yeniden gaza bastıgmda bazen debriyajın vurdugunu hissediyorum baya baya manuel vites araba gibi sizde de oluyor mu, genel mi özel mi bakım ın yanında bnlarada baktırmakta fayda var mı, şimdiden ilgilenen ilgilenmeyen herkese teşekkürler.

atlatma
19/06/2013, 16:25
Manuel kullanırken 2 den bire geçip yavaşladığında mı yapıyor debriyaj vuruntusunu. devir uygun değilse yapabiliyor. birde garantiden çıkmamak için Müslüm Kaymak kardeşimin dediğini aktarıyorum sana 11500 km ye kadar getir demişti.

korhan1482
20/06/2013, 21:07
mesela ayak gazda 2. viteste yavasım yani, kasis için yavaslamak gerektiginde gazi kestikten sonra tekrar gaza bastigimda vuruyor