PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hızlanmada devir sapıtması normal mi ?

ares86
17/06/2013, 10:56
Arkadaşlar merhaba arcım 90 hp MJ. Normal seyir halinde giderken ani hızlanma için gaza yüklendiğim de araç birden sapıtıyor devir baya yükselip geri dönüyor sonra hızlanma anca sağlanıyor ama bu durum sürekli yaşamaya başladım acaba bu bizim araçlarda normal mi yani fazla gaza basmaya gelmiyor ani bir yüklenme yapamıyorum bu konuda varmıdır bilgisi olan aracı bosch serviste bilgisayara takmıştım orda herşey normal dendi

celenlee
17/06/2013, 12:01
Aracınızın KM'si ilerlediyse ve elektriksel bir sorun değilse bu (Yani ibre değil, motor gerçekten devirleniyor ve araç hızlanmıyorsa)
1. Akla gelecek problem, Baskı Balata dır.

O yüklenmenizde baskı balata problemli olduğu için anlık kaçırma yapar ve kavrayana kadar araç hızlanmaz. Motorun patinajı bu da :) (Baskı balata kabak olmuş, yüklenince tutunmuyor gibi düşünebilirsiniz, aynı lastik patinajı gibi.)

cdogu
17/06/2013, 12:21
Aracınızın KM'si ilerlediyse ve elektriksel bir sorun değilse bu (Yani ibre değil, motor gerçekten devirleniyor ve araç hızlanmıyorsa)
1. Akla gelecek problem, Baskı Balata dır.

O yüklenmenizde baskı balata problemli olduğu için anlık kaçırma yapar ve kavrayana kadar araç hızlanmaz. Motorun patinajı bu da :) (Baskı balata kabak olmuş, yüklenince tutunmuyor gibi düşünebilirsiniz, aynı lastik patinajı gibi.)

sorun anlatılmış,eğer araç dualogic değilse,baskı balatadadır sorun. ve aynen de arkadaşımın dediği gibi motorun patinajı :) ve bir an önce servise gitmeni tavsiye ederim. çünkü dişlilerin birbirini yeme söz konusu olabilir.bu da senin için çok büyük bir sorun olur.

alpimmm
17/06/2013, 13:04
evet bence de baskı balata,
gecikmeyin..

kadir1982
17/06/2013, 22:29
bencede baskı kacırıyor

yavuzselim
17/06/2013, 22:43
aynı sorun bendede var. ayda birkez filan oluyor hep 1.vitesde oluyor. ama baskı balatadan şuan için şikayetim hiç yok memnunum.

ares86
17/06/2013, 22:56
İşte bu formu bu yüzden çok seviyorum vallahide Baskı balataymış hepinize Teşekkürlerimi ilettim. Tanıdık bir ustaydı soramadım da kaça patlar sizce birde sanırım 90 hp baskı balatalar daha farklı oluyor

ersinjeofizik
18/06/2013, 21:52
ne kadara yaptırdınız ve piyasası nedir acaba? serviste ne kadar acaba?

kalafat03
18/06/2013, 22:01
arkadaşlar bende 2008 model bravo var 1.6. dizel baskı balata ve volan yeni değişdi yaklaşık 2000 km geçdi vites değiştirmede çok fazla sarsıntı yaptırıyor bu yeni olusundan mı yapıyor ve geçermi

ares86
20/06/2013, 14:47
ne kadara yaptırdınız ve piyasası nedir acaba? serviste ne kadar acaba?

daha yaptırmadım o halde gdiyorum inşallah sorun çıkarmaz bu aralar sıkışığım ne kadara mal olduğunuda hiç bilmiyorum daha önce yaptıran biri varmı kaça mal oluyor acaba arkadaşlar