PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Korktuğum başıma geldi :S Direksiyon.

reis03
15/06/2013, 17:25
Arabayı alalı daha bir hafta oldu, ikinci gününde okuduklarımdan korku dolmuştu içime ,korktuğumda başıma geldi. 33 bin Kmde aldığım araç, şu bir hafta içerisinde gıcırtı mıcırtı hiç bir şey yoktu iki gün önce farkettim, direksiyonu park halindeyken çevirirken bir gıcırtı geliyor ve ilk günkü kadar hafif değil direksiyon. Servisi arayıp sordum takoz dediler ne takozuysa. Maddi durumumu sonuna kadar kullanıp bu aracı aldım, Servisin para istemesinden korkuyorum , garantili yetkili servis bakımlı araç fakat servis ne der bilemiyorum. İnşallah sizin başınıza gelmez. Pazartesi servise randevu aldım.

engincantan33
15/06/2013, 17:46
hocam bence korkularınıza son verın anladıgım kadarıyla aracınız evo ve evolarda ben hıc duymadım ve rastlamadım cıty sorunu cıkan araç...muhtemelen aracınızın aırbag gobegınde sıkıntı var ve havayastıklarına temas edıyor dıreksıyon gobegınızdekı aırbag ucları...basıt bırsekılde halledılır dıye dusunuyorum benım oncekı evo da basıma geldı ve bravo da aynısı olmustu...umarım dedıgım gıbıdır...keyıflı surusler

barisunye
15/06/2013, 18:22
öncelikle geçmiş olsun...eğer bi araç sahibiyseniz masrafdan arızadan korkmamak gerek bence..ne zaman ne çıkacağı belli olmuyor...
direksiyonu çevirdiğinizde gelen ses ön tekerlere doğru olan bolgeden mi geliyor.....benım corsada vardı sağ teker bolgesınden park halınde dıreksıyonu çevırırken..yogun bı gıcırtı...yıkayınca camurluk ıcıne falan su sıkınca geçmişti....bi sure tekrar ettı sonra kesıldı..
çok onemlı bi sorun değildir bence sızınkıde.....city yada dıreksıyon kutusu değildir dıye dusunuyorum

alpimmm
15/06/2013, 20:02
amortisör takozu,
benim araç 40 binde yapmıştı bunu,
dışarıda fiyat 150 tl idi, serviste (esenler-gürses) 140 tl ye yapıyorlardı 2012 martta.
saolsun sorumlu Cabbar bey (hatırladığım kadarıyla) ücretsiz değişim yaptı.
bilginize.

erenemre
15/06/2013, 22:42
öncelikle geçmiş olsun...eğer bi araç sahibiyseniz masrafdan arızadan korkmamak gerek bence..ne zaman ne çıkacağı belli olmuyor...
direksiyonu çevirdiğinizde gelen ses ön tekerlere doğru olan bolgeden mi geliyor.....benım corsada vardı sağ teker bolgesınden park halınde dıreksıyonu çevırırken..yogun bı gıcırtı...yıkayınca camurluk ıcıne falan su sıkınca geçmişti....bi sure tekrar ettı sonra kesıldı..
çok onemlı bi sorun değildir bence sızınkıde.....city yada dıreksıyon kutusu değildir dıye dusunuyorum

ne zaman ne çıkacağı belli olmaz demişsinizde 30 bindeki araçtanda böyle şeyler çıkmaması lazım 2000 model palio kullandım punto yu alana kadar 3 sene bindim 13 yaşında araç tık demedi şimdi diyeceksiniz ki o araç boş olduğu için arıza çıkaracak bişeyi yok ama bendeki palio ilk kasanın full modellerindendi abs-airbag-klima-hidrolik direksiyon gibi birçok o zamana göre iyi olan donanımlar vardı o yüzden punto danda aynı şeyi bekliyorum ama punto palio ya göre daha hassas bir araç o yüzden palio kadar sorunsuz olacağını zannetmiyorum umarım yanılırım

biancoangelo
16/06/2013, 00:26
Bu fiatların genelinin kronik sorunu 3 ayda bi fiorinodan amortisör takozu şikayetiyle servisi ziyaret eden tanıdıklarım var. Değişim ücretsiz yapılıyor. Puntolarda hiç duymamıştım. Geçmiş olsun.

erhan4785
16/06/2013, 00:37
ne zaman ne çıkacağı belli olmaz demişsinizde 30 bindeki araçtanda böyle şeyler çıkmaması lazım 2000 model palio kullandım punto yu alana kadar 3 sene bindim 13 yaşında araç tık demedi şimdi diyeceksiniz ki o araç boş olduğu için arıza çıkaracak bişeyi yok ama bendeki palio ilk kasanın full modellerindendi abs-airbag-klima-hidrolik direksiyon gibi birçok o zamana göre iyi olan donanımlar vardı o yüzden punto danda aynı şeyi bekliyorum ama punto palio ya göre daha hassas bir araç o yüzden palio kadar sorunsuz olacağını zannetmiyorum umarım yanılırım

5 sene 2004 1,3 palio kullandım. Taş gibi arabaydı maşallah..

shellcininabisi
16/06/2013, 09:37
ya ben de bunu anlamıyorum... yok 3 aylık araba yok daha 30.000 km de SORUN MU ÇIKARTIR Bİ ARABA.... Tabi tabi en az 10 sene tık demeyecek , en az 200 bin km sadece bakımlarla gidecek...

yok ya... çıkartır kardeşim 1. günde de 5. günde de 5. senede de , 1. km den 5000. km ye kadar sorun çıkartaBİLİR kardeşim... sonuçta BİR MAKİNA BU.

bana göre teknoloji ve araba şans işi...

serkandikici
16/06/2013, 11:37
Öncelikler geçmiş olsun bir çok defa yaşadığım bi sorun amortisör takozu.. Ses hangi taraftan geliyorsa o amortisördeki yayı tutun bi arkadaşınız da direksiyonu çevirsin lak luk şeklinde ses efektleriyle karşılaşırsanız hiç kafanızı takmayın garanti kapsamında değişimi yapılır.. Aracınızın üzerine titreyin elbet ama korkarak kullanmayın neticede ölene kadar kullanmayacağız bu araçları biz nasıl yeni doğunca da 70yaşında da hastalanıyorsak araba içinde her yaşta arıza gayet normal dye düşünüyorum.. Tamamen şans işi.. Canınızı sıkmaya değecek bir şey olduğunu zannetmiyorum keza olsa bile sıkmayın mal bu neticede.. Can değil.. Çok geçmiş olsun bi yetkili servise uğrayın bence içiniz rahatlayacak.. Hatta lastikler sökülmüşken rica edersiniz bi de temizlerler frenleri vs.. Ooh mis :)

Evren_c
16/06/2013, 12:41
Geçmiş olsun, çok pahalı bir şey değil amortisör takozu.

Yalnız genel olarak tüm araçlarda park halinde direksiyon çevirmemeye çalışın arkadaşlar. 3 santim de olsa aracı oynatarak çevirin direksiyonu. Tabii ki bu bir bahane olamaz, park halinde direksiyon çevirdik diye aracın bozulmasını kabul edecek değiliz ama mekanik olarak düşünüldüğünde hareket halinde olmayan aracın direksiyonunu çevirince inanılmaz yük biniyor ilgili parçalara.

reis03
16/06/2013, 12:57
Geçmiş olsun, çok pahalı bir şey değil amortisör takozu.

Yalnız genel olarak tüm araçlarda park halinde direksiyon çevirmemeye çalışın arkadaşlar. 3 santim de olsa aracı oynatarak çevirin direksiyonu. Tabii ki bu bir bahane olamaz, park halinde direksiyon çevirdik diye aracın bozulmasını kabul edecek değiliz ama mekanik olarak düşünüldüğünde hareket halinde olmayan aracın direksiyonunu çevirince inanılmaz yük biniyor ilgili parçalara.

çok haklısınız

reis03
16/06/2013, 13:00
Dün akşam aracı garajıma çektim ve babama dışardan dinlemesini söyledim. sonrada ben dinledin aracın dışına çıkan hiç bir ses yok . Galiba evham yapmışım bu city arızasını okuya okuya :) sonra direksiyondan gelen sesin plastik gibi ses olduğunu anladım ,sanki korna yerinden hafif tıkırtıyo gibi olduğunu gördüm. HAreket halinde hiç bir ses yok. BU yüzden servise gitmekten vazgeçtim. BEş bin km sonra bakıma gideceğim o zman iyice baktırtırım :)

reis03
16/06/2013, 13:01
Öncelikler geçmiş olsun bir çok defa yaşadığım bi sorun amortisör takozu.. Ses hangi taraftan geliyorsa o amortisördeki yayı tutun bi arkadaşınız da direksiyonu çevirsin lak luk şeklinde ses efektleriyle karşılaşırsanız hiç kafanızı takmayın garanti kapsamında değişimi yapılır.. Aracınızın üzerine titreyin elbet ama korkarak kullanmayın neticede ölene kadar kullanmayacağız bu araçları biz nasıl yeni doğunca da 70yaşında da hastalanıyorsak araba içinde her yaşta arıza gayet normal dye düşünüyorum.. Tamamen şans işi.. Canınızı sıkmaya değecek bir şey olduğunu zannetmiyorum keza olsa bile sıkmayın mal bu neticede.. Can değil.. Çok geçmiş olsun bi yetkili servise uğrayın bence içiniz rahatlayacak.. Hatta lastikler sökülmüşken rica edersiniz bi de temizlerler frenleri vs.. Ooh mis :)

dediğinizi yaptım fakat ses sadece direksiyondan geliyo. tıkır tıkır bole.

icngz
16/06/2013, 13:37
Dün akşam aracı garajıma çektim ve babama dışardan dinlemesini söyledim. sonrada ben dinledin aracın dışına çıkan hiç bir ses yok . Galiba evham yapmışım bu city arızasını okuya okuya :) sonra direksiyondan gelen sesin plastik gibi ses olduğunu anladım ,sanki korna yerinden hafif tıkırtıyo gibi olduğunu gördüm. HAreket halinde hiç bir ses yok. BU yüzden servise gitmekten vazgeçtim. BEş bin km sonra bakıma gideceğim o zman iyice baktırtırım :)

hocam aynı ses bende de vardı. parmak cıtlatırsın lık lık veya luk luk gibi bir ses. bunu servistekiler çözemedi.aslında cok önemsiz bir ses yani başına iş açacak ses değil. ben kendim yaptım. direksiyon kutusunun içinden geliyor o ses. içinde üçgen sert bir plastik var o direksiyonu cevirince lık lık gibi ses cıkarıyor . ben o araya yumuşak bir plastik koydum ses şimdilik geçti. resimsiz olmuyor ama..pek anlatamamış da olabilirim..

reis03
17/06/2013, 14:31
hocam aynı ses bende de vardı. parmak cıtlatırsın lık lık veya luk luk gibi bir ses. bunu servistekiler çözemedi.aslında cok önemsiz bir ses yani başına iş açacak ses değil. ben kendim yaptım. direksiyon kutusunun içinden geliyor o ses. içinde üçgen sert bir plastik var o direksiyonu cevirince lık lık gibi ses cıkarıyor . ben o araya yumuşak bir plastik koydum ses şimdilik geçti. resimsiz olmuyor ama..pek anlatamamış da olabilirim..

Pek anlayamadım bilgim olmadığından yoksa uygulardım çokta güzel olurdu :)

rafetkurt
17/06/2013, 16:07
yapcak birşey yok hocam 2.el araç alıyoruz sonuçta 3 bin km'de sıfır araç aldık babama 1 ay sonra arabanın takozlar değişti ön takım elden geçti.. onun ıcın her zaman diyorum ben 20 liran varsa 20 liralık araba almıcaksın abi 17 liralık araba alcaksın bakımını herşeyini 4/4 lük yapıcaksın keyifle biniceksin

Bakımlı temiz araç yok, en temiz araç sıfır. 2.elde yıllardır en temiz dedigim arabaya bile en kötü 1000 tl masraf etmiştim..

geçmiş olsun üzülmeyin 200 tl 'yi geçmez takozlar 60 tl 60 da işcilik alırlar amöstör üstündeki bir parça..

PALA1
17/06/2013, 16:07
Aynı sıkıntı bendede var araba güneşte kalınca yapıyo genelde

mecit
17/06/2013, 16:30
Bu tür sesler daha sonralarda da farklı yerlerden gelebilir. Takılmayın seslere zamanla kendiliğinden geçiyor genelde. Arıza nedeniyle gelen sesler genelde kendini belli ediyor.