PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008 Punto Start ve Stop Hk.

hmert
10/06/2013, 08:21
Selamlar. ARacı yeni aldım. 2008 1.4 dynamic.
YArı otomatik.
Aracı ilk çalıştırırken vites hangi konumda olacak. Hangi konuma aldımsa ikaz veriyor. Sesli ikaz.
Stop ederken hangi konumda olmalı.

TEşekkürler...

OsMaN79
10/06/2013, 10:40
aracı N ye al ( N ye alırken tabiki ayagın frene basılı olsun ) ve frene basılı tutarak marşa bas o zaman ikaz vermez. stop ederkende normal vites konumunda olmalı tabi ayak hala frende...

hmert
10/06/2013, 15:15
DEnedim olmamıştı diye hatırlıyorum. Fakat akşama tekrar deneyip sonucu bildireceğim.

halilibo48
10/06/2013, 16:57
kitapçıkta aracı geri viteste park etmeniz önerilmekte. Çalıştırırken de vites geride olduğundan aynı şekil çalıştırırsınız zaten marş devreye girince hemen boşa alıyor.
Ben boşta park ettiğim zaman sinyal veriyor. Geri vites de ise sinyal vermiyor.
Aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler

https://fiat.com.tr/PUNTO/Punto%20EVO/2010/Punto_Evo_2010_Dualogic_kitab%C4%B1.pdf burda hepsini ayrıntılı şekilde anlatmış.

Evren_c
10/06/2013, 17:27
Aynen Dualogic kullanım kılavuzundan bakarak yazıyorum;

"Motor, vites takılı ya da boştayken (N); çalıştırılabilir; bir vitese takılı iken daima önce fren pedalına basınız.

Motoru çalıştırmadan önce, vitesi (N) konumuna almanız tavsiye edilir.

Çalıştırma işleminden sonra:

- vites otomatik olarak boş (N) konuma geçer;
- vites kolu çalıştırma öncesindeki konumunu muhafaza eder;
- eğer vites kolu konumu ile seçilen vites aynı değil ise, göstergede (N) (boşta) görüntülenir ve sürücü sesli bir şekilde uyarılır;
- takılabilecek vitesler: fren pedalı basılı iken 1., 2. veya geri vites (R)."

Ben kendi adıma her zaman kontak 2'deyken boşa alıp ayağım frendeyken çalıştırıyorum. Motoru kapatırken de frene basılı tutup yolun eğimine uygun olarak viteste bırakıyorum ve el frenini çekiyorum. Bu en sağlıklı yöntem.

Moosty
14/06/2013, 08:41
Aynen Dualogic kullanım kılavuzundan bakarak yazıyorum;

"Motor, vites takılı ya da boştayken (N); çalıştırılabilir; bir vitese takılı iken daima önce fren pedalına basınız.

Motoru çalıştırmadan önce, vitesi (N) konumuna almanız tavsiye edilir.

Çalıştırma işleminden sonra:

- vites otomatik olarak boş (N) konuma geçer;
- vites kolu çalıştırma öncesindeki konumunu muhafaza eder;
- eğer vites kolu konumu ile seçilen vites aynı değil ise, göstergede (N) (boşta) görüntülenir ve sürücü sesli bir şekilde uyarılır;
- takılabilecek vitesler: fren pedalı basılı iken 1., 2. veya geri vites (R)."

Ben kendi adıma her zaman kontak 2'deyken boşa alıp ayağım frendeyken çalıştırıyorum. Motoru kapatırken de frene basılı tutup yolun eğimine uygun olarak viteste bırakıyorum ve el frenini çekiyorum. Bu en sağlıklı yöntem.

Budur.