PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Kızdırma hata lambası yanıyor ne yapmalıyım

sinanuzun
31/05/2013, 19:47
https://forum.grandepuntotr.com/attachment.php?attachmentid=26196&stc=1&d=1370018612

Arkadaşlar az önce aracımın ön kızdırma lambası yandı stop ediyorum sönüyor sonra tekrar yanıyor stop ediyorum tekrar çalıştırınca yanmıyor bu sorunun neden kaynaklanıyor ne yapmam lazım aracı bu şekilde kullanabilir miyim motora zarar verir mi dışarda mı serviste mi yaptırmalı pahalı bir sorun mudur acaba?

cdogu
31/05/2013, 20:01
Dizelse kizdirma,benzinliyse atesleme bujilerinden biri veya bir kaci patlamis. Hepsini degistirmeni tavsiye ederim. Yetkili serviste.

2 aracılığıyla Motorola Atrix cihazımdan gönderildi.

kdrrshnn
31/05/2013, 22:03
kizdirma bujilerinden biri bozulmus calistirdiktan 1dakika sonra soner zaten cok onemli bisey degil cok maliyetli biseyde degil degistirmesi 5dakika bile surmuyor

blackpunt006
31/05/2013, 22:25
havalar soğuk olsa araba zor çalışırdı. bujilerde sorun var eğer aracın garantisi varsa serviste garantiden değiştirirler.

Gokdeniz34
01/06/2013, 02:01
sıkıntı yok geçenlerde benimde arıza verdi git bi ustaya hangisi kaç tane patlamış öğren ona göre git parçacıdan orjinalini al değiştirsin ampül değiştirir gibi yane

sinanuzun
01/06/2013, 18:18
Arkadaşlar bu arıza lambası dün iki defa yandı söndü sonrasında dünden beri artık yanıp sönme yapmadı bu gün servse gittim servis bunun silinebilir bir hata olduğunu bilgisayara bağlayarak bu hatayı sildiklerini söyledi. Ben peki bujileri kontrol edilmeyecek mi dedim bilgisayarda arıza gözükmediğini söyledi arıza gözükmediği içinde işlem yapılmamış yanan renk lambası turuncuydu acaba bu uyarı amaçlı mıydı anlamadım sürekli yanması mı lazımdı ? Benim araçta önce arıza lambası ilk yandığında yandı söndü yandı söndü bir kaç saniye sonra kayboldu dün akşamdan beri araç üstündeyim servise gidene kadar da hiç yanma sönme yapmadı. Acaba konuyla tam servis ilgilenmedi mi acaba?