PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Enjektör arızası

uLTRa GP
29/05/2013, 10:03
1hafta önce arabam enjektör arıza lambasını yaktı ve o anda çekişten düştü.Hemen tanıdığım ustaya götürdüm arabayı bilgisayara bağladı Turbo hava sensörü vermiş arızayı öyle söyledi.Arıza lambası silindi büyük ihtimal o sildi bilgisayardan.4-5 gündür kullanıyorum tekrar uyarı vermedi ama performansı düşük geliyor arabanın ve yakıt inanılmaz derecede arttı.Nedir sizce?Usta bidaha yanmassa bişey yok dedi gönderdi.

cagali
29/05/2013, 11:17
Hava debimetresi ( Akışmetre ) , diye araştır. Bir an önce tamir ettir. Yoksa hem araban yürümez, hemde benzinlikten çıkamazsın...

Merruse
29/05/2013, 11:23
Bendekinde de benzer sorun vardı. MAP ı temzileyince geçiyordu. Bazen çoooook uzun zaman yapmıyordu. Sonra gaz kelebeğini temizleyince düzeldi. İç cidarı katran gibi olmuştu resmen. Yani p0234 hatasını sadece arızalı MAP tan dolayı vermiyor. Kelebeği kontrol edin. Doğru zamanda açılıp kapanmıyor olabilir.

uLTRa GP
29/05/2013, 11:29
Hava debimetresi ( Akışmetre ) , diye araştır. Bir an önce tamir ettir. Yoksa hem araban yürümez, hemde benzinlikten çıkamazsın...
Araştırıp ustaya tekrar gideyim gerçi servise gitsem daha çabuk hallederim Teşekkürler

Bendekinde de benzer sorun vardı. MAP ı temzileyince geçiyordu. Bazen çoooook uzun zaman yapmıyordu. Sonra gaz kelebeğini temizleyince düzeldi. İç cidarı katran gibi olmuştu resmen. Yani p0234 hatasını sadece arızalı MAP tan dolayı vermiyor. Kelebeği kontrol edin. Doğru zamanda açılıp kapanmıyor olabilir.

Hata kodunu bilmiyorum servise gideyim tekrar bağlasınlar bilgisayara dediklerinizi uygulayacağım Teşekkürler

uLTRa GP
29/05/2013, 11:46
Biraz araştırdım map sensörünü kendimde temizleyebilirim ama debimetreyi bilmiyorum ne yapıcam.

Ziyaretci046
29/05/2013, 12:56
debimetrenin tamiri de birşey yok balata spreyiyle temizlersin en fazla..arabayı cihaza baglayıp bi test sürüşüne çıkılırsa ne oldugu ortaya çıkar