PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SkyDome kapanmıyor. Yardım edin.

murat16
28/05/2013, 19:04
skydome kızakları yağlanmış ilk alırken sorun yoktu açıp kapattım ama akşam denediğimde 1 ayda 1 2 kere yaptığı arızayı sürekli yapar hale geldiğini gördüm. ayrıca önceden geri açıldığında kapatma tuşuna basınca direk kapanırken şimdi bu forumda da bahsedildiği gibi önce geri gidip sonra kapanmaya çalışıyor. ama kapanmıyor sürekli takılıp geri kaçıyor. ayrıca en arkadan kapanmaya gelirken de bir zorlanma mevcut. 10 15 kere denedim en sonunda elle kapattım.

çok moralim bozuldu.

ne oldu da böyle oldu.
yoksa o kızaklardaki plastik parçadan mı?

yardımlarınızı bekliyorum.

malebow
28/05/2013, 19:09
Araç çalışmıyorken bende de oluyor, yani kapanmasına 4 parmak mesafe kala zorlanıp geri çekiliyor. Araç çalışırken normal kapanıyor. sizinkide muhtemelen aküdendir ya da kızaklardan biride yamulmuş olabilir.

murat16
28/05/2013, 19:14
Araç çalışmıyorken bende de oluyor, yani kapanmasına 4 parmak mesafe kala zorlanıp geri çekiliyor. Araç çalışırken normal kapanıyor. sizinkide muhtemelen aküdendir ya da kızaklardan biride yamulmuş olabilir.
cevabınız için teşekkür ederim hocam ama araç çalışırken denedim.

punto_multijet
28/05/2013, 19:41
Bence kizaklara goz atin zorlaniyosa el kol sikısmasi sanip geri aciliyor olabilir. Sikısmaya karsi oyle onlem var cunku

Wildfire S A510e cihazımdan 2 ile gönderildi

murat16
28/05/2013, 21:06
Bence kizaklara goz atin zorlaniyosa el kol sikısmasi sanip geri aciliyor olabilir. Sikısmaya karsi oyle onlem var cunku

hocam bakım işlemini servis yaptı. onlar bakmamışlar mıdır kızaklara acaba

cemdogu
28/05/2013, 21:53
öyle servisler var ki. adamlar sorunu 5 dakikalık hallediyor. servisten çıkıp eve rahat rahat giderken bir anda yeniden başlıyor sorun... Olayın üstünde durun kesinlikle.

punto_multijet
28/05/2013, 22:28
hocam bakım işlemini servis yaptı. onlar bakmamışlar mıdır kızaklara acaba

Servislere marka ne olursa olsun %100 guvenme

murat16
28/05/2013, 22:40
peki ankarada bu işi layığıyla yapan bir servis yok mudur. önerebileceğiniz yerler var mı?

cdogu
29/05/2013, 00:28
skydome konusunda yetkili servisinizden başka bi yer tavsiye etmek ne kadar doğru bilmem. (şahsi tavsiyemdir)

kavaklıdere veya çankaya birmot'a gitmenizi öneririm.

Bolu_Beyi
29/05/2013, 02:50
Sorun kızaklarda kanaatimce ;S

hyzanki
29/05/2013, 09:07
hocam zaten yetkili servisler içinden tavsiye istedim. biliyorsunuz yetkili servislerin hepsi işini layığıyla yapmıyorlar maalesef.

kavaklıdere skydome işinde tecrübeli midir?

cnbyrktp
29/05/2013, 09:28
Garantisi devam ediyor demişsin.Bence servis konuda gereken herşeyi yapmak zorunda.Bir hataları varsa bunuda düzeltmek zorundalar. Evet bazı servisler garanti kapsamında yapılan işlere gereken hassasiyeti göstermiyorlar.Böyle birşeyide müşteri hizmetlerine bildirmekte fayda var.Hatta servis müdürü ile birebir bile görüşülebilir. (Zamanında garantiden değişmesi gereken otomatik cam motorunu için ücret talep ettiklerinde 'garantisi var bu aracın ,garantiden değişmesi gerek' demiştim.Değiştirmediler, servis müdürü ile görüştüm, 1 saat içinde değiştirdiler ve aracımı teslim aldım.) Bazen serviste inatçı olmak gerekiyor :)

femoli
29/05/2013, 09:37
kavaklıdere otomotiv yasin bu işin uzmanıdır . muhtemelen kızaklar sıkıyor sıkıştırmadan korumaya alıp geri çekiyor . kısa zmanda gösterin halatlar koparsa vay halinize ..