PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Puntoma acil yardım

murathagi
28/05/2013, 16:53
merhaba arkadaşlar;

yaklaşık 2 ay önce aldığım 2006 model 1.3 mültijet act puntomdan gayet memnunum fakat bir kaç danışmam gerek sorunum var.kronik olduğunu düşündüğüm direksiyon sorunu city modda bile direksiyonun sert olması.bu konu ile ilgili bir kaç ustaya gösterdim ve kafam karıştı ustaların biri 300 tl ye hallederim derken diğeri 600 tl dedi ve açıkcası bu yorumlar hiç hoş değil
ikinci sorunum soğutöa yani klima ile ilgili klima motoru klima gazı filtreler vs komple orjinal ile değiştirdim ama 4. kademede bile gercek bir performans alamıyorum malesef.

arabamın soldan kazası vardı toplandı .

cdogu
28/05/2013, 17:29
hocam city sorununu özel servise değil de, yetkili servise yaptırmanı tavsiye ederim. şayet bu city mod dediğimiz şey Fiat serisinde ilk kez puntoda yapıldı. ve ona uygun elektronik motor,bakım vs. yetkili serviste bulunur. çıkma falan olmadığı sürece(olsa dahi sağlıklı olmaz),özel servisin bu durumu düzeltebileceğini düşünmüyorum.

klimanın performansı derken,üfleme kuvvetinden bahsediyorsanız,akü bağlantılarınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim. klima tesisatı komple değiştiyse,aklıma pek bişey gelmiyor malesef.

cnbyrktp
28/05/2013, 17:41
City modunu'nun arıza çıkartdığını çok duydum. Bu arıza kronik bir arıza. Sıfır araçta da olabiliyor 5-6 yaşında araçta da olabiliyor. Dışarda herhangi bir ustaya götürmenizi tavsiye etmem. Çünkü bu arızayı fiat servislerinde biraz ısrarcı olmanız halinde ücretsiz değiştiriyorlar. Aşağıdaki linkte yazanları okursan biraz sana fikir verebilir.

https://forum.grandepuntotr.com/city-arizasi/

murathagi
28/05/2013, 17:51
ücretsiz değişimden bahsedilmiş ama nasıl bi giriş yapılması gerekir acaba ben aracı ikinci el aldım ve hiç bir bakımını yetkili serviste yapmadım ?

cnbyrktp
28/05/2013, 18:04
Sürekli olarak yetkili servise giden aracın geçmişini servis görüyor ve ücretsiz olarak servo motorunu değiştiriyor. Sorun ortadan kalkıyor. Çünkü fiat servisleri bunun kronik bir arıza olduğunu biliyor. Yani herhangi bir talepte bulunmuyor. Ama bazı servisler 2000 tl gibi bir fiyat talep ediyorlar. Daha önceden yetkili servise girmemiş bir araç için bu değişim biraz zor olabilir ama genede servise gidip değişim konusunda ısrarcı olmakta fayda var.

cdogu
28/05/2013, 18:04
ayrıca kazalı olup toplanmış araç. bu sorundan mütevellit kaza sonucu oluştu diyip faturayı dayatmaları kaçınılmaz olacaktır... yine de yetkili servise götürmenizde fayda var. bazı servisler bakım karşılığında ücretsiz yapıyorlarmış.size sadece periyodik bakımın ücretini ödemek düşüyor.city mode un tamirinden çok daha ucuz..

cdogu
28/05/2013, 18:13
ücretsiz değişimden bahsedilmiş ama nasıl bi giriş yapılması gerekir acaba ben aracı ikinci el aldım ve hiç bir bakımını yetkili serviste yapmadım ?

abi aracını yetkili servise götürüyorsun. (bu konuda hangi servislerin daha çok yardımcı olduğunu forumdan bulabilirsin.)

sorununu anlatıyorsun. city sorunu diyorsun. sakin bir şekilde. daha sonra tetkik edecekler aracı.şase numarasından bakacaklar vs. vs. daha sonra sana muhtemel bir fatura getireceklerdir.şu kadar ücretle yapılacak falan.

senin burada yapacağın şey,bunun kronik bir arıza olduğunu bildiğini,bir çok müşterinin bu parçayı ücretsiz değiştirdiğini,senin de böyle bir hakkın olduğunu beyan etmek. olumlu yanıt alamazsan,aracın servisteyken müşteri hizmetlerini aramak ve durumu bir de oraya dillendirmek. çoğu kişi bu şekilde ücretsiz değişimini yaptırdı.

umarım şanslı tayfadan olursun :)

cnbyrktp
28/05/2013, 18:51
Aynen katılıyorum Cenk...

kemalbodrum
31/05/2013, 10:07
kardeş arabayı yakarım de serviste değiştirsinler biraz baskı yap yoksa ilgilenmiyolar

erdiyilmaz
31/05/2013, 11:15
Aracınızın garantisi bitmiş olsa bile iyi niyet garantisi altında city değişimi yapılıyor.

Forumumuzda city bölümünü inceleyip ilgili prosedür ve evraka ulaşabilirsiniz: forum.grandepuntotr.com/city-arizasi/ (https://forum.grandepuntotr.com/city-arizasi/)