PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracın içi ses, kuş var sanki!

aaaccc
27/05/2013, 23:32
Merhabalar, aracımda arç içinde özellikle yumuşak kasislerden geçerken, dalgalı yolda giderlen sağ ön yolcu koltuğu tarafından sanki kuş sesi gibi bir ses geliyor ve bunu sadece yazdığım yerlerden geçerken yapıyor. Torpido dedim söktüm ordayı değil, arka havalandırma fanı dedim yok oda değil, koltuk dedim oda değil. Sağ kapı içi cam mekanizma dedim onuda söktüm yağladım felan ama oraya ait hiçbir parçada değil. Tek şüphemn emniyet kemeri mekanizması kaldı. Bu sesi böyle durumlarda daha önceden yaşayan problemi çözen yada şurası olabilir diyerek bana yardıcı olabilir misiniz?:worthy00:

didi77
28/05/2013, 00:28
Enteresan olay saçma olacak ama lastiklerden kaynaklanıyor olabilirmi ?

erenemre
28/05/2013, 00:28
ne güzel işte cıvıl cıvıl kuş sesiyle yolculuk yaparsın kardeş :)

cihankardes
28/05/2013, 00:39
Arka koltukların arkadaki kilit yerlerinden yapıyor. Özellikle havalar ısınınca Puntoların içi cıvıl cıvıl kuş sesleri dolar alışın yada yağlayın :D

biancoangelo
28/05/2013, 00:48
Arka koltukların arkadaki kilit yerlerinden yapıyor. Özellikle havalar ısınınca Puntoların içi cıvıl cıvıl kuş sesleri dolar alışın yada yağlayın :D

Sadece puntoda değil Reno Clio, Opel Astra Hb , Opel Corsa, hyundai getz lerde bu cırk cırk sesler oluyo. Hepsinde duydum tecrübeyle sabittir.

Yapılacak işlem çift taraflı sünger band arka koltukların bağlandığı sabit demire 1 tur yapıştırılacak ses yok olur. :Ç

SteinGP
28/05/2013, 01:01
Aracınızda hi-fi sistemi varmı?

SaLDo
28/05/2013, 01:24
Buna benzer bir ses benden de geliyordu. El fireninin bir kablosumu artık ne adı unuttum şimdi onun yerinden oynadığını farketti usta. Aracın altında bir yerde. Yerine monte etti ses kesildi. Aynı dediğin gibi cik cik ses geliyordu.

delta0o
28/05/2013, 07:52
Merhabalar, aracımda arç içinde özellikle yumuşak kasislerden geçerken, dalgalı yolda giderlen sağ ön yolcu koltuğu tarafından sanki kuş sesi gibi bir ses geliyor ve bunu sadece yazdığım yerlerden geçerken yapıyor. Torpido dedim söktüm ordayı değil, arka havalandırma fanı dedim yok oda değil, koltuk dedim oda değil. Sağ kapı içi cam mekanizma dedim onuda söktüm yağladım felan ama oraya ait hiçbir parçada değil. Tek şüphemn emniyet kemeri mekanizması kaldı. Bu sesi böyle durumlarda daha önceden yaşayan problemi çözen yada şurası olabilir diyerek bana yardıcı olabilir misiniz?:worthy00:

bu kadar mı olur :) aynı ses aynı durumlarda bende sol tarafta var.sanki araba esnerken oluyor.orta direğin içinden geldiğini düşünüyorum.plastık aksamları söktum izole ettım ama geçmedi bende kemer mekanizmasından şüpheleniyorum :) bu hafta sonu onu söküp deniycem.

brembo1
28/05/2013, 08:44

Hifi ile alakalı bildiniz bişey varsa paylaşırsanız sevinirim.

SteinGP
28/05/2013, 08:46
Hifi ile alakalı bildiniz bişey varsa paylaşırsanız sevinirim.

Hi-fi ın wooferı o tarz bir ses yapıyor gevşeyince..

Send from my Samsung Galaxy S3 using 2

salihcanbaz
28/05/2013, 16:03
Sağ koltuğun sırt kısmına içerden baktın mı orda bi plastik var demire perçinlenmiş. Perçinlerden biri kopmuş olabilir. Aynı olay benim başıma geldi..

aaaccc
28/05/2013, 22:57
kemer mekanizmasını bugün akşam söktüm fakat oradan olmadığını anladım yinede garant olsun diye çok az wd40 ile yağlama yaptım. Burada yazılanlara göre 2 ihtimal daha var;

1) Arka koltuk kısmı
2) El freni ve çevresindeki plastik aksam parçaları

Bu sesi çok az bir müzik ile izole edebiliyorsunuz fakat takılıyor işte insanın aklına nerden geliyor diye. Yarında 2 ihtimali deniycem sorunu çözücem bakalım nerden çıkıcak?

aaaccc
28/05/2013, 23:00

hi-fi sistem aracımda mevcut değil.

87fth1987
14/07/2013, 06:13
mrb arkadaşlar 2007 model 1.3 mjt.75hp lik aracım var ve 1750 devir ila 2200 devir arasında aracın dijital klima kısmının oradan yolda ilerlerken yani araç viteste (1-2-3-4-5) iken yukarıda yazdığım devirler arasında ses geliyor ve rahatsız edici bir ses zıııııırrrrr diye bir ses adeta yazdığım devirlerin altında veya üstündeyken herhangibir ses yok ayrıca hatırlatayım klima veya normal modda çalışmazken geliyor bu ses yani havalandırma modu of durumdayken.... yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim...

aliscecen76
28/07/2013, 21:44
amartisörleri kontrol ettir

hasanalisumer
31/07/2013, 17:00
Arkadasin pejo 207 de ayni ses vardi. 3 gun once problemi cozduler. Siki dur sebebini soyluyorum. Sag koltuk ici yaylar varmis. Bildigin sungerin icinde. Ses ondan yapiyormus. Simdi en ufak ses yok. Ama arkadas bulasiya kadar arabada sokmedik yer kalmadi. Usta arabayi sagli solu ciragiyla salladi etti bakti tmm dedi sorun burda. Halletti. Saka gibi.