PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Orjinal yedek anahtar yaptırmalı mıyım?

arenas
27/05/2013, 08:31
Arkadaşlar puntoyu ikinci el aldım,satan elemanın verdiği yedek anahtar benim arabanın değilmiş,tabi ben bunu satıştan sonra farkettim.(kazık=tecrübe).kaskodan halledersin falan dedi.neyse ben de dışarıda bi anahtarcıda yedek anahtar yaptırdım kasko bozulmasın diye.Sormak istediğim şimdi benim araba çalınsa (Allah Korusun),kasko bendeki anahtarın orjinal olmamasından dolayı sorun çıkartır mı?orjinal yedeği mi ister?

Evren_c
27/05/2013, 08:38
Aracınız hayırlı olsun. Sorduğunuz sorunun cevabını bilmiyorum açıkçası ama forumda sigortacı arkadaşlar da vardı, mutlaka bilen birisi cevaplayacaktır. Benim merak ettiğim; aracı size satan kişi yedek anahtarın o araca ait olmadığını bilmesine rağmen mi vermiş size? "Kaskodan halledersin" demiş ya, sanki biliyormuş izlenimi yarattı bende.

arenas
27/05/2013, 16:37
Söylediğine göre bilmiyormuş,galerici işte.ne kadar inandırıcı olabilir ki?"bana verilen bu falan" dedi.benim de ilk arabam,biraz heyecan,cahillik falan üstüne gitmedim.arabayı beğenmiştim

arenas
28/05/2013, 18:22
soru günceli..!!!

malebow
28/05/2013, 18:28
aracınız çalınırsa ve elinizdeki yedek anahtarda orjinal değilse kaskodan yararlanamazsınız. Ancak aracın orjinal anahtarını evde saklayıp orjinal olmayan yedek anahtarını kullanabilirsiniz. O zaman da araç bulundugunda ve aracı çalıştıran anahtarın orjinal olmadığı öğrenildiğinde ne gibi bir durumla karşılaşırsınız bilemiyorum.

Zaten çok az dikkatle anahtarı araç üstünde bırakmazsanız sıkıntı olmaz.

teacherofenglish
28/05/2013, 20:12
Yakında bir yakınım 2. el araç satın aldı. Galericide ona yedek anahtarın kaybolduğunu veremeyeceğini söylemiş.Arkadaşa kasko yaptırırken bunun sorun olabileceğini söylemişler.Sonra da arkadaş galeriye aracı satan ilk sahibine ulaşaraktan yedek anahtarı sorup uğraştı ve bulduda.Anahtar el değiştirme sırasında aracının birinde kalmış.ondan istedi sorun çözüldü.

Evren_c
28/05/2013, 20:56
Benim ilk aracım ikinci eldi. Özellikle yedek anahtarını sormuştum, var demislerdi. İnandırıcı söyledikleri icin ikna oldum fakat aracı aldıktan sonra o kadar aradılar, bulamadılar yedeği. İcime sinmedi açıkcası, hem kasko acısından hem de adam gece gelip evimin önünden arabayı alsa ruhum duymayacagindan. Adamlar kotu niyetli degildi belki ama düşünsenize böyle olduğunu! Yedek anahtarım da olmadıgından kaskodan faydalanamayacaktim. Gidip yetkili servisten bütün anahtar setini degistirtmistim.

arenas
28/05/2013, 23:28
cevaplar için tesekkurler,yarın servise bi sorayim bakalim kaça patliycak bana bu iş?!

10ursbf
29/05/2013, 01:59
cevaplar için tesekkurler,yarın servise bi sorayim bakalim kaça patliycak bana bu iş?!

Sonuçları bekliyoruz...