PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 30.000 bakımı

fensinn
24/05/2013, 22:54
arkadaşlar evo aracımın 30bin bakımını yaptırdık bugün.yapılan işlemler şunlar: bujiler değişti(fiat marka ).ön fren balataları değişti.(twr marka ).diskler tornada düzeltildi.temizlendi. 4lt selenia 10-40yağ aldım, yağ değişimi yapıldı.yağ filitresi hava filitresi değişti.ön arka tekerlerin yerini değiştirdik.polen flitresini değiştirmedik gerek görmedi.birde cam suyu ekledik. parçaları ustayla beraber gidip aldık.220 tl ödedim.usta el emeği 110 tl verdim.toplamda 330tl ödedim.Sizce fiyat nasıl

halils2
24/05/2013, 23:08
arkadaşlar evo aracımın 30bin bakımını yaptırdık bugün.yapılan işlemler şunlar: bujiler değişti(fiat marka ).ön fren balataları değişti.(twr marka ).diskler tornada düzeltildi.temizlendi. 4lt selenia 10-40yağ aldım, yağ değişimi yapıldı.yağ filitresi hava filitresi değişti.ön arka tekerlerin yerini değiştirdik.polen flitresini değiştirmedik gerek görmedi.birde cam suyu ekledik. parçaları ustayla beraber gidip aldık.220 tl ödedim.usta el emeği 110 tl verdim.toplamda 330tl ödedim.Sizce fiyat nasıl

30bindeki aracın disklerini tornalatmak için balatalar bitik baya gezmek gerek ki yüzeyi bozsun muhtemelen biraz fatura yaptı diskler onun için tornalattı ama bana göre gerek yok 71binde ki aracımın balatalarını 42 bindeyken değiştirtmiştim 30bin oldu aynı balatalarla diskte 1-1,5mm fatura var ama tornalatmadım seneye değiştirecem okadar. parçalara ödediğiniz tutar normal, keşke poleni de değiştirseydiniz 15tl falan 10bin yaptığım polen filtresinin iç yüzeyinin simsiyah olduğunu bilirim. ustaya verdiğiniz el emeği yaptığı işe göre normal yağ olarak da edge 5 40 kullanmanızı tavsiye ederim.

fensinn
24/05/2013, 23:14
30bindeki aracın disklerini tornalatmak için balatalar bitik baya gezmek gerek ki yüzeyi bozsun muhtemelen biraz fatura yaptı diskler onun için tornalattı ama bana göre gerek yok 71binde ki aracımın balatalarını 42 bindeyken değiştirtmiştim 30bin oldu aynı balatalarla diskte 1-1,5mm fatura var ama tornalatmadım seneye değiştirecem okadar. parçalara ödediğiniz tutar normal, keşke poleni de değiştirseydiniz 15tl falan 10bin yaptığım polen filtresinin iç yüzeyinin simsiyah olduğunu bilirim. ustaya verdiğiniz el emeği yaptığı işe göre normal yağ olarak da edge 5 40 kullanmanızı tavsiye ederim.

aracı yeni aldım hocam.usta polen filitresi yeni değişmiş bunun dedi.araç lpg li olduğu için 10-40 kullan dedi.hatta ustada total vardı ben istemedim selenira aldım.balatalarda şimdilik ses yok ama sanki ilk öncesine göre fren daha yumuşak geldi bana.önceden frene dokununca yetiyodu

halils2
24/05/2013, 23:18
aracı yeni aldım hocam.usta polen filitresi yeni değişmiş bunun dedi.araç lpg li olduğu için 10-40 kullan dedi.hatta ustada total vardı ben istemedim selenira aldım.balatalarda şimdilik ses yok ama sanki ilk öncesine göre fren daha yumuşak geldi bana.önceden frene dokununca yetiyodu

hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. benim aracımda lpgli bahsettiğim yağı kullanıyorum sıkıntım yok tam tersi çok da memnunum. disk yüzeyi tornalandığı ve yeni balata takıldığı için bir süre bu şekilde oluyor. arka kampanaları söktü mü ustanız ayar için falan ayrıca pedalınız eskiye göre aşağıda mı?

fensinn
24/05/2013, 23:25
hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. benim aracımda lpgli bahsettiğim yağı kullanıyorum sıkıntım yok tam tersi çok da memnunum. disk yüzeyi tornalandığı ve yeni balata takıldığı için bir süre bu şekilde oluyor. arka kampanaları söktü mü ustanız ayar için falan ayrıca pedalınız eskiye göre aşağıda mı?

çok teşekkürler :)...arka balatalara baktı temizledi.arka balataların 100bin 120bin gittiğini söyledi.pedal eskiye göre aşağıda değil.ustada sizin dediğiniz gibi balatalar yeni olduğu için bir süre böyle olur dedi.40binde edge 5-40 deneyeyim.

halils2
24/05/2013, 23:33
reno aracımda 1 arka balata 2 ön balata değiştirmiştim ve balatalar bitikti puntoyu satmazsam denerim artık kısmetse gerçi benim ustanın iş güzarlığından dolayı arka balataları yarıya gelmeden değiştirmek zorunda kaldım. pedalını ve el frenini takip et eğer fren pedalın daha aşağıda veya el frenin daha yukarıda tutmaya başlarsa arka cırcırları temizlerken ayar yaparken bozabiliyorlar aklında olsun sorunu ilk arka kampana cırcırlarında ara yoksa benim gibi çok usta gezer çözüm bulamazsın. sorunu yine kendim buldum hallettim çok şükür.

fensinn
24/05/2013, 23:42
ok anladım aklımda olacak.evom benim ilk aracım olduğu için tecrübesizim bu konularda ayrıca çok seviyorum aracımı sadece arka kapı gıcırtısı dışında :) bu konuda var mı öneriniz

halils2
24/05/2013, 23:48
kapı gıcırtısı derken ??? açıp kaparken mi yolda giderken mi???

fensinn
24/05/2013, 23:50
açıp kaparken.kronik bir sorunmuş.lpg takıldığı için garanti bitik benim aracın.yarın pudra sürecem kapı gergilerine

fensinn
24/05/2013, 23:52
birde kafama takıldı disklerin tornalatılmasının bir zararı var mı ?

Ziyaretci046
24/05/2013, 23:54
bujilerininiz 20.000 km bakımında değiştiyse değişmesi gereksiz olmuş.(20.000 km bakımı yetkili serviste yapıldıysa değişmiştir çünkü )
fren disklerinizin tornalanması da 30.000 kmdeki bir araç için gereksizdir çünkü diskin ömrü azalır.
motor yağı yağ hava polen buji ön fren balatası komple 280 tl tutardı...

halils2
24/05/2013, 23:55
açıp kaparken.kronik bir sorunmuş.lpg takıldığı için garanti bitik benim aracın.yarın pudra sürecem kapı gergilerine

lpg motor garantisini bitirir diye biliyorum isterseniz servise bir danışın.
menteşeleri ve gergiyi wd40 yağlayın sorun çözülecektir.
disk tornalanması disk ömrünü azaltır ayrıca düzgün tornalanmazsa frenlemede balans yapar.

fensinn
24/05/2013, 23:58
bujilerininiz 20.000 km bakımında değiştiyse değişmesi gereksiz olmuş.(20.000 km bakımı yetkili serviste yapıldıysa değişmiştir çünkü )
fren disklerinizin tornalanması da 30.000 kmdeki bir araç için gereksizdir çünkü diskin ömrü azalır.
motor yağı yağ hava polen buji ön fren balatası komple 280 tl tutardı...

bujiler 20binde değişmemişti.diskleri tornalatmasaydık ama tecrübesizlik diyelim artık :)

Ziyaretci046
25/05/2013, 00:01
bujiler 20binde değişmemişti.diskleri tornalatmasaydık ama tecrübesizlik diyelim artık :)

arka frenlere ayar ve temizlik
şanzuman yağı kontrolü
antifiriz ölçümü
alt takım kontrolü
fiat servis cihazıyla genel kontrol ve servis işleminin tarihinin ve kmsine beynine girilmiştir umarım.

arka kapı gergilerine wd40 kesinlikle sıkmayın daha çok ses yapar sıvı gres iyi gelecektir

fensinn
25/05/2013, 00:02
lpg motor garantisini bitirir diye biliyorum isterseniz servise bir danışın.
menteşeleri ve gergiyi wd40 yağlayın sorun çözülecektir.
disk tornalanması disk ömrünü azaltır ayrıca düzgün tornalanmazsa frenlemede balans yapar.

pztesi servisle konuşayım.belki değiştirirler.wd40 pas sökücü değil mi

halils2
25/05/2013, 00:06
pas sökücü yağlayıcı ama ın dedi gibi sıvı gres daha ii olabilir.

fensinn
25/05/2013, 00:08
arka frenlere ayar ve temizlik
şanzuman yağı kontrolü
antifiriz ölçümü
alt takım kontrolü
fiat servis cihazıyla genel kontrol ve servis işleminin tarihinin ve kmsine beynine girilmiştir umarım.

arka kapı gergilerine wd40 kesinlikle sıkmayın daha çok ses yapar sıvı gres iyi gelecektir

şanzıman yağı kontrolü olmadı.alt takıma bakıldı.kmsine beynine girilmedi.

fensinn
25/05/2013, 00:09
pas sökücü yağlayıcı ama ın dedi gibi sıvı gres daha ii olabilir.

ok.önce pudra deneyeyim olmazsa sıvı gress

aykut_1914
25/05/2013, 00:52
şu dizelin bakımlarına pahalı diyenlere belgelerle gidiyoruz, hala sizin bakımınız daha pahalı diyorlar :)

fensinn
25/05/2013, 00:59
en azından arabamız traktör gibi çalışmıyor :)

halils2
25/05/2013, 01:08
ok.önce pudra deneyeyim olmazsa sıvı gress

wd40 yağlama için kullandığım oldu ama ses konusunda hiç denemedim genelde el aletleri( pense yankeski gibi ) kullandım pudra menteşe içlerine işlemeyecektir sıvı gres ya da yağ sıkıp kapıları biraz açkapa yaptırıp yağın içeri işlemesini sağlarsanız sorunuzun çözülecektir en azından bir süreliğine de olsa:

halils2
25/05/2013, 01:22
şu dizelin bakımlarına pahalı diyenlere belgelerle gidiyoruz, hala sizin bakımınız daha pahalı diyorlar :)

bakım masrafları aynı bile olsa dizel olası bir motor arızasında parçaları pahalı pompaydı enjektördü vs. diğer taraftan konfor olarak sesi var tabi. vergi avantajı haricinde 1.3 mtjin benim için bir artısı yok yakıt derseniz lpg ile kullandığımdan çok bir fark yok ha rampalarda ya da yüklü yolculuklarda avantajı olabilir ancak sırf rampayı rahat çıksın diye de o sesi çekemem.

fensinn
25/05/2013, 09:14

ayrıca dizel aracı alırken fazladan vereceğin en az 6bin tl, benim 6 yıllık lpg yakıt ücretime denk geliyor.çatır çatır gezerim o parayla