PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Balon Yapan Lastiklerinize Çok DİKKAT!!

EvoKoray
24/05/2013, 16:40
sağ ön lastik 1 ay önce balon yapmıştı , arabanın bakımıda yaklaşıyor bakıma gittiği zaman ön lastikleride değiştiririz diyorduk , bu sabah annem arabayla işe giderken (80-90 kmh hızla) sağ lastik patlamış araba savrulmuş sağa sola arabayı toplayıp frenleyip durmuş direk , az daha önündeki citröen e giriyormuş Allah korumuş anneme ve bir başkasına zarar gelmemiş , bu erteleme iyi bir ders oldu bize siz siz olun aman dikkat edin , eskiyen balon yapmış lastikleri biran önce değiştirin

cck1
24/05/2013, 16:50
bunla geçmiş olsun, lastik önemli ön lastik x2 önemli

onur1986
24/05/2013, 17:39
Geçmiş olsun hocam,Allah beterinden saklasın.peki bu balon yapma olayı genelde hangi durumlarda olur,nasıl bişeydir biraz daha açıklar mısınız acaba?

punto_multijet
24/05/2013, 17:43
Geçmiş olsun hocam,Allah beterinden saklasın.peki bu balon yapma olayı genelde hangi durumlarda olur,nasıl bişeydir biraz daha açıklar mısınız acaba?

cukurlara sert girmek, dik(kaldırım gibi yerlere) cıkmak gibi durumlarda lastiğin yanak kısmından darbe alması sonucu olusur ve böyle durumda ACİLEN o lastiğin değiştirilmesi gerekir. Eğer değiştirmezseniz en iyi ihtimalle böyle bir durumla karşılaşırsınız.

onur1986
24/05/2013, 17:48
cukurlara sert girmek, dik(kaldırım gibi yerlere) cıkmak gibi durumlarda lastiğin yanak kısmından darbe alması sonucu olusur ve böyle durumda ACİLEN o lastiğin değiştirilmesi gerekir. Eğer değiştirmezseniz en iyi ihtimalle böyle bir durumla karşılaşırsınız.

İstanbul gibi yerde gayet sıradan olan şeylermiş demek ki.Allah yardımcımız olsun ne diyeyim..

srkaradag
24/05/2013, 18:01
Çok geçmiş olsun

fotobelit
24/05/2013, 18:44
Geçmiş olsun..

EvoKoray
24/05/2013, 21:48
geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler :)

Ersal
26/05/2013, 19:58
Geçmiş olsun

EvoKoray
26/05/2013, 20:04
dün öne 2 adet 185/65/15 Petlas İmperium PT515 88H lastik aldım , arkalarda fabrika çıkışı gelen Goodyear GT3 duruyor , bu gün biraz deneyim dedim yol tutuşunu;

bayır aşağa frene 50 ile asıldım ABS sadece 1 kere vurdu ve çok kısa sürede durdu önceki lastiklerle çatur çutur ABS vuruyordu aynı yerde :D

70 km ile kavşaktan yola çıkarken sert kırdım direksiyonu arabanın yönü hemen değişti , ESP olmadığı ve arka lastikler eskidiği için biraz arkadan kayma var ön taraf yola yapışıyor , yağmur yağdığında frenlemeyi tekrar deneyeceğim

arkaların dişleri çok iyi durumda değiştirmeye kıyamadım , Petlas İmperium PT515 kesinlikle tavsiye ediyorum fiyatıda uygun(150 TL) , 190-200 lirayı michelin-lassa gibi sırf markaya vermeye değmez , lastikçimiz tanıdık olduüğu için biraz indirimi oldu , Michelin den daha kaliteli olduğunu söylüyor

taret
26/05/2013, 20:08
geçmiş olsun

onur1986
26/05/2013, 20:25
dün öne 2 adet 185/65/15 Petlas İmperium PT515 88H lastik aldım , arkalarda fabrika çıkışı gelen Goodyear GT3 duruyor , bu gün biraz deneyim dedim yol tutuşunu;

bayır aşağa frene 50 ile asıldım ABS sadece 1 kere vurdu ve çok kısa sürede durdu önceki lastiklerle çatur çutur ABS vuruyordu aynı yerde :D

70 km ile kavşaktan yola çıkarken sert kırdım direksiyonu arabanın yönü hemen değişti , ESP olmadığı ve arka lastikler eskidiği için biraz arkadan kayma var ön taraf yola yapışıyor , yağmur yağdığında frenlemeyi tekrar deneyeceğim

arkaların dişleri çok iyi durumda değiştirmeye kıyamadım , Petlas İmperium PT515 kesinlikle tavsiye ediyorum fiyatıda uygun(150 TL) , 190-200 lirayı michelin-lassa gibi sırf markaya vermeye değmez , lastikçimiz tanıdık olduüğu için biraz indirimi oldu , Michelin den daha kaliteli olduğunu söylüyor

Hayırlı olsun kardeşim güle güle eskit..

OzzY
26/05/2013, 21:34

yeni lastikler arkaya takılmalı.

outlife
27/05/2013, 09:10
çok geçmiş olsun. benimde acilen değiştirmem lazım lastikleri... yeni lastikler de hayırlı uğurlu olsun.