PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG tavsiye eder misiniz ?

cdogu
21/05/2013, 22:46
Merhaba arkadaşlar. Grande Punto 1.4 Fire Active aracımıza LPG taktırmayı düşünüyoruz. şu aralar sadece düşünüyoruz yani somutlaştırmak uzun sürer gibi.

Araç zaten 1.4.. henüz yeni aldım.30.000 km'de 2006 model araç.Garajdan çıkmamış ve mükemmel temizlikte.yeni aldığım için yakıtını daha iyi bi şekilde test edemedim ama,1.4 olduğu için pek yakmaz diye düşünüyorum.Ama malum araç 10 lt yaksa bile öğrenci adamı zorlayacak fiyatlar olduğu için ülkemizde,biraz da korkuyorum açıkçası. Bu konuda LPG kullananlar,ve kullanmayanlar yakıt olarak arada cazip bir fark olup olmadığını yazarlarsa sevinirim :) şayet iyi bir fark varsa taktırmayı iyice düşünebilirim

LPG'nin güvenliği,bakımı gibi şeylerde çok kafam karışıyor.Benim gibi pimpirikli bir adam için özellikle LPG için iki kere düşünmek lazım.

Kapalı otoparklara giriş yok,bu önemli bir durum benim için.Çekiş azalır diyenler var ama pek inanmıyorum buna şayet bir çok LPGli araçta seyahat ettim. pek sanmıyorum

onun dışında bakımı ve iyi ustasını bulmak konusunda yardımcı olabilirsiniz bana.

bir soru da,sizce simit tank alıp stepne yerine mi koyayım sizce? bagaj hacmi ve tankın ortada durmasından daha cazip gibi.

bir de,bizim GP'lerde tüp depo kapağı nereye yapılıyor? nerelere yaptırılabilir? bu konudaki opsiyonları,pratik yerleri söylerseniz çok yardımcı olmuş olursunuz :)

Teşekkürler

tu_navy82
22/05/2013, 01:08
aynısından 6 yıldır kullanıyorum lpg taktıralı 50 binkm 3yıloldu. lpg 2.44 den 220 kuruş ıle 250 kurus arasında yakar hıc aklını karıstırma direk yapıştır gec. yazık etme benzinli kullanarak cebine. bu arada hayırlı olsun gazlı gazlı kullan.

atlatma
22/05/2013, 02:54
vallaha neredeyse dizel kadar hatta daha iyi yakıt tüketim değerleri görmekteyim. Benzinde tehlikeli bir madde o yüzden merdiven altı adamlara taktırmadıktan sonra iyi sağlam bir markanın iyi bir servisine taktırdıktan sonra sıkıntı olmaz güvenlikle ilgili. Ayrıca 2 yakıt şansın olacak benzinin bitse deponda gaz olsa onunla devam edebilirsin yada aynısı lpg içinde geçerli. bence simit taktır stepneyide sürekli yanında taşıma uzun seyahatlere koyarsın. yada şu durumda var bazıları simit taktırıp normalden küçük idarelik stepneler varya vw opellerde var orjinalden dar tabanlı sadece lastikciye kadar kısıtlı süratlerde kullanılan minik stepnelerden kullanırsın. bence taktır

cdogu
22/05/2013, 03:45
vallaha neredeyse dizel kadar hatta daha iyi yakıt tüketim değerleri görmekteyim. Benzinde tehlikeli bir madde o yüzden merdiven altı adamlara taktırmadıktan sonra iyi sağlam bir markanın iyi bir servisine taktırdıktan sonra sıkıntı olmaz güvenlikle ilgili. Ayrıca 2 yakıt şansın olacak benzinin bitse deponda gaz olsa onunla devam edebilirsin yada aynısı lpg içinde geçerli. bence simit taktır stepneyide sürekli yanında taşıma uzun seyahatlere koyarsın. yada şu durumda var bazıları simit taktırıp normalden küçük idarelik stepneler varya vw opellerde var orjinalden dar tabanlı sadece lastikciye kadar kısıtlı süratlerde kullanılan minik stepnelerden kullanırsın. bence taktır

hocam peki depo kapağı nereye monte oluyor ?

celenlee
22/05/2013, 08:05
1. Sene oldu, alır almaz taktırmadığıma pişmanım!!

Hep kısa mesafede kullanacaksan eğer (Ev-okul 2-4km gibi) LPG var mı yok mu pek anlamazsın.(BU mesafede anlamazsın, uzun yolda ve normal mesafelede kendini gösterir ama.)

Çekişten düşer olayı hurafe (En azından bizim araç için kayda değer bir düşme yok. Kullananların tüm yorumları o yönde, LPG kullanmayanlar ise çekişten düşer diyorlar. )

Temmuz olmadan ben de taktırmayı düşünüyorum. Tek çekincem AVM otoparklarıydı ama onlarda da artık bolca açık otopark bulunuyor.

Eğer ş.içi ağırlıklı kullanacaksan, stepneyi de çok dert etmeyeceksin, uzun yolda da ya nasip, lastik patlarsa tamir kiti iş görür, lastik yarılırsa da ara kaskoyu çekici yollasın :) Senin lastik değiştireceğin sürede çekici gelir diye umuyorum.

tu_navy82
22/05/2013, 23:21
Kapak tanpon arkasinda kaliyor tanponu deldirme gizli diye tarif ediliyor. Pompaci arkadas biraz kizabilir ama