PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Performansını Arttırma

outlife
21/05/2013, 10:11
Arkadaşlar 2009 gp 1.4 8v fire dynamic dualogic aracım yokuşlarda bazen zorlanıyor. mümkün olduğunca devirli kullanmaya çalışıyorum lakin özellikle dik ve uzun yokuşlarda durma noktasına dahi gelip devir alamadığı oluyor.

motor ve motorun çekiş performansını arttırmak için neler yapabiliriz. fikirlerinizi bekliyorum

omer06
21/05/2013, 11:18
açık hava filtresi + chip tuning işlemlerini uygulayabilirsiniz aracınız rahatlar ve atikleşir

comanchee
21/05/2013, 11:45
dostum tamam fire motor rampada devirlenmiyor ama öyle durma noktasınada gelmemesi lazım. uygun devirle 2 vitesde rampa tırmanmanın sorun olmaması lazım.bende de 1,4 8v fire var. eyüpde oturuyorum bizim muhit çevresinde uzun ve dik yokuş boldur.hava filtrenizi değitirin. katalitik konvertörünüzü kontrol ettirin çünkü araç lpgli ise katın içi erimiş olabilir.ek olarak boğaz kelebeğini temizletin ve debriyajınızada baktırın.açık hava filtresi yokuşlarda atiklik getirmez.8v olan aracımızın nisbeten üst devir canlılığını arttırır.chip tuning+hava filtresi+kat iptali ile 8-12 hp arası bir artış olur kanaatindeyim.ama kat iptalinide usta bir egzostcu yapsın çünkü kat iptal eden adam düz borudan ibaret egzostu olan bu araca adam akıllı bir orta susturucu takmazsa araç kalkarken resmen can çekişir..

OAGP1960
21/05/2013, 11:59
Arkadaşlar 2009 gp 1.4 8v fire dynamic dualogic aracım yokuşlarda bazen zorlanıyor. mümkün olduğunca devirli kullanmaya çalışıyorum lakin özellikle dik ve uzun yokuşlarda durma noktasına dahi gelip devir alamadığı oluyor.

motor ve motorun çekiş performansını arttırmak için neler yapabiliriz. fikirlerinizi bekliyorum

açık hava filtresi + chip tuning işlemlerini uygulayabilirsiniz aracınız rahatlar ve atikleşir
Hava filtrenizi kaliteli bir kutu içi koton filtre ile de değiştirebilrisniz. Koton performans hava filtresi ve yazılım şeklindeki iki uygulamaya, egzoz back pressure ını düşürmeden flow (akış) artırıcı bir cat-back (katalizatör sonrası) egzoz modifikasyonu da ilave edersek tamamlanmış olur. Bunun için de, katalitik konvertör yerinde kalmak şartıyla, fire 1,4 8V'in orijinal egzoz boru çapıyla aynı çapta ser akımlı (perdesiz, flow) bir orta susturucu ve bir boy daha geniş çapta bir ser akımlı son susturucu yeterlidir.:)