PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şarj dinamosu bilyaları değişti ama sorun aynı

ramazan oktay
20/05/2013, 15:15
Arkadaşlar 3-5 gündür arabamda şarj dinamosu tarafından geen bir ses vardı buğün elektrikçiye götürüp şarj dinamosunun bilyalarını ve kömürünü değiştirdim ama aynı ses yine devam ediyo.. araç yeni çalıştığında değilde biraz ısındıktan sonra ses geliyo. motor ustam aracın çalışmasının çok normal olduğunu o sesin normal bi ses olduğunu söyledi ama bana pek öyle gelmiyo sizin araçlarınızda da çok haff bir inleme uğuldama duyuluyomu acaba kabutu açtığınız da yardımcı olursanız sevinirim ...

ramazan oktay
20/05/2013, 15:39
birde elektrikçi bu sesin şarj dinamosundan değil en üstteki kasnak varya ismini hatırlamıyorum oran geldini söylüyor ordan da gelme ihtimali varmı sizce

byspayn
20/05/2013, 16:12
özellikle 1.viteste gaza basıp gazdan ayağı çekince yavaşlarken bir uğuldama var. Ama şarj dinamosu ile mi alakalı bilemiyorum..

ramazan oktay
20/05/2013, 16:34
o konuda benmde bi fikrim yok ama yardımıcı olacak arkadaşlar vardır illaki..

messi78
20/05/2013, 16:34
Arabayı çalıştırdığınızda gaza basmadığınızda şıkır şıkır ses geliyorsa şarj dinamosunun kasnağından geliyordur. Şıkır şıkır ses yapar.

ramazan oktay
20/05/2013, 16:45
şarj dinamosunun içindeki ve dış kasnağındaki ses değişti arkadaşım biri küçük biri biraz daha büyük bi bilye.. başka hangi kasnaktan gelebilir acaba en üstte bi kasnak var klima ile ilgili o kasnaktan yapabilir mi acaba..