PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımda yaşadığım sorunlar

dertli
28/08/2007, 01:46
Arkadaşlar öncelikle sitemiz çok güzel bu siteyi geç olsada fark etmem çok iyi oldu benim için.. Çünkü bu araba epey bir nazlı bazen canıma tak ediyor açıkcası.. İşte yaşadığım sorunlar:

-Arka kapılar bazen açılmıyor. Bazen iki taraf birden açılmıyor. Eş dostu arabaya bindiremiyorum yerin dibine geçiyorum

-Bazen kontak sertleşiyor direksiyon kilidi olmamasına rağmen arabanın kontağı zor dönüyor.

-Bazen arabayı ilk açtığımda arabanın elektronik sistemi çılgına dönüyor.. Bilmem ne fault deyip deyip duruyor. 5dk sonra düzeliyor.

-Ön konsoldan gıcırtı ve tıkırtılar geliyor

tempesty
28/08/2007, 01:54
Hoşgeldiniz aracınızda bir anormallik durumu söz konusu değil çünkü yazdığınız sorunlarla hemen hepimiz karşılaştık sorunlar-çözümleri bu platformda daha önce defalarca konuşuldu tartışıldı..Forumda biraz arama yaptırarak her konuda bilgiye rahatça ulaşabilirsiniz ve bu sorunlarınızın hepsi de serviste garanti kapsamında çözülecektir meraklanmayın güle güle kullanın..

dertli
28/08/2007, 02:00
Teşekkür ederim.. O zaman ben bu geceyi forumda geçireyim tüm konulara bir göz atayım(Kerata bize neler yaptırıyor:smartass:) Sanırım Puntomuzun tipi ve tarzı ne kadar hoş ve bizi aşık ediyorsa işçiliğide bir o kadar soru işareti. Ben eski bir 99 Megane kullanıcısı olarak aracımın yağını suyunu koyar devam ederdim. Bu kerata biraz nazlı çıktı ama genede sevdiriyor kendini:closedey:

tempesty
28/08/2007, 02:27
Ahmet bey elbette geceleyerek tüm forumu gezmenize gerek yok :) benim demek istediğim buraya yazdığınız sorunların hepsi araçlarımızda kronik hale gelmiş ve belkide 3 punto kullanıcısından birinin şikayet ettiği konular..Aslında buraları okumanıza da hiç gerek yok,yarın hemen bir Fiat servisine giderek bunları dile getirin,garanti kapsamında çözülür..Ben yinede yazıyım mesela benimde arka kapılarım zor açılıyor bazen hiç açılmıyor ama ben üşendiğimden servise gitmiyorum :) kontak kilidi sökülüp yağlandığında sorun ortadan kalkıyor,arabanın beyin yazılımı tekrar yüklendiğinde bu hata olayı da çözülüyor,benimde ön konsolumdan sesler geliyordu serviste hallettiler,hatta benim kapılarımdan ve bagajımdan alt takımdan sesler geliyordu direksiyon tıkırtı burcu değişti,silecek kolum değişti kapı ayarı yapıldı,eksikler tamamlandı vs vs vs gözünüzü korkutmak gibi olmasın ama :)

birotteau
28/08/2007, 09:39
Merhaba,

Kapi fitilleri icin herhangi bir parcacidan kapi fitil spreyi(Wurth olabilir) alip kullanabilirsiniz. Hem toz girisini onleyecektir hem de yapismasini.
Gule gule kullanin.
Herkese selamlar
ahmet

ufukbzk84
28/08/2007, 10:38
en azından şöle bilgi vereyim en azından nasıl hallolduğunu görebilir sonunlarını arkadaşımız... kapılar genelde sıcaklarda açılmamazlık yapıo serviste kapıları ayarladıklarında böle bi sorun kalmıyo... ikincisi kontak zor açıldığında direksiyonu hafif sağa veya sola çevirip denediğinizde normal şekilde çalıştırabilirsiniz... üçüncüsü ise sesin nerden geldiğini tam tam olarak anlamadan gitmeyin sorununuzu halledemiyolar 5 dk test sürüşü gerçek seleri onlara göstermiyo... ama hepsini servisler hallediyo... sorunsuz kullanım olanağı sağlıyo...

the_Algn
28/08/2007, 10:44
Arkadaşlar öncelikle sitemiz çok güzel bu siteyi geç olsada fark etmem çok iyi oldu benim için.. Çünkü bu araba epey bir nazlı bazen canıma tak ediyor açıkcası.. İşte yaşadığım sorunlar:

-Arka kapılar bazen açılmıyor. Bazen iki taraf birden açılmıyor. Eş dostu arabaya bindiremiyorum yerin dibine geçiyorum

-Bazen kontak sertleşiyor direksiyon kilidi olmamasına rağmen arabanın kontağı zor dönüyor.

-Bazen arabayı ilk açtığımda arabanın elektronik sistemi çılgına dönüyor.. Bilmem ne fault deyip deyip duruyor. 5dk sonra düzeliyor.

1-servis kapılarınızı ayarlar hallolur.
2-kontağı yağlatın..yağlanması en fazla 3dk da yapılır
3-yazılım kendini kontrol ediyor yada güncellenmeye ihtiyacı var (tam bilmediğim bir mevzu)
4-gıcırtı ve tıkırtı siz bulacaksınız..Bence cd çaların çevresini kontrol edin belki ordandır.

Misafir2
28/08/2007, 10:46
Hoşgeldiniz aracınızda bir anormallik durumu söz konusu değil çünkü yazdığınız sorunlarla hemen hepimiz karşılaştık sorunlar-çözümleri bu platformda daha önce defalarca konuşuldu tartışıldı..Forumda biraz arama yaptırarak her konuda bilgiye rahatça ulaşabilirsiniz ve bu sorunlarınızın hepsi de serviste garanti kapsamında çözülecektir meraklanmayın güle güle kullanın..

+111

Ziyaretçi047
28/08/2007, 12:05
kontağın yağlanması malesef 3dk sürmüyor. tüm kontak sökülüyor ve baştan aşağı yağlanıyor. o iş malesef biraz uzun.

the_Algn
28/08/2007, 12:08
kontağın yağlanması malesef 3dk sürmüyor. tüm kontak sökülüyor ve baştan aşağı yağlanıyor. o iş malesef biraz uzun.
birmotun eli ağır demekki , ben başındaydım :))

dertli
28/08/2007, 12:42
Sıfır bir aracın böyle yapmasını garipsedim sadece.Yoksa bizim kerata çok yakışıklı:wub00000: ondan şikayetim yok

popoyoz
28/08/2007, 13:25
slm herkese,ben Belcika'dan yaziyorum,flamancam iyi olmadigi icin bura sayfalarini inceleme sansim olmuyor bu nedenle site hakkinda emegi gecen herkese sonsuz tesekkur ederim.gecen yaz GP aldim takip ettigim kadariyla ayni sorunlar bende de var kapi acilmamasi boordcomputer sacmalamasi ve sol on tekerden gelen garip sesler (bu sorun icin yaklasik 20 kere giittim ) ama nafile dilim iyi olmadigi icin gecistirdiler guya direksyon kutusundanmis onu degistiler sonraki gidislerde en az ikiser gun icerde kaldi araba fakat nafile,galiba yapmak icin garanti kapsamindan cikmasini bekliyorlar ne yapacagim bilmiyorum sol on taraftan gelen kut kut sesleri beynimi tirmaliyor

Misafir2
28/08/2007, 14:12
slm herkese,ben Belcika'dan yaziyorum,flamancam iyi olmadigi icin bura sayfalarini inceleme sansim olmuyor bu nedenle site hakkinda emegi gecen herkese sonsuz tesekkur ederim.gecen yaz GP aldim takip ettigim kadariyla ayni sorunlar bende de var kapi acilmamasi boordcomputer sacmalamasi ve sol on tekerden gelen garip sesler (bu sorun icin yaklasik 20 kere giittim ) ama nafile dilim iyi olmadigi icin gecistirdiler guya direksyon kutusundanmis onu degistiler sonraki gidislerde en az ikiser gun icerde kaldi araba fakat nafile,galiba yapmak icin garanti kapsamindan cikmasini bekliyorlar ne yapacagim bilmiyorum sol on taraftan gelen kut kut sesleri beynimi tirmaliyor

arkadaşım öncelıkle hoş geldınız dıyelım kendınızı tanışma başlığı altında kısaca tanıtsaydınız.. daha hoş olur ayrıca yaşadığınız tüm sorunların cevabı ilgili başlık altında mevcuttur aktıff forumlar dılerım

dertli
28/08/2007, 22:53
Arkadaşlar garip gelecek ama bugün 100-110 gibi hızlarda giderken aracımın sağa çekmeye başladığını hissettim.Böyle birşey duyan var mı.Kerata başımıza iş mi açtı yine:w00t2000:

enerq57
31/08/2007, 14:46

MERAK ETME BÜTÜN SORUNLARININ CEVAPLARI SERVİSLERDE VAR BU KONUDA SIKINTIN OLMAZ EN YAKIN SERVİSE GİT VE PROBLEMLERİNİ ÇÖZSÜNLER HEM ZATEN ARKADAŞLAR GEREKLİ CEVAPLARIDA VERMİŞLER