PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic vites asr dis - hill holder unavailable- motor arıza ve şanzman ikazı

kanky54
13/05/2013, 13:53
aracımı aldığımda bu sorunu yaşamaya başlamıştım. daha sonra avcılar fiat servisinde sorunu gaz pedalı gerekli bilgiyi motora iletemediği için böyle oluyor diye belirleyip gaz pedalım değişmişti. 2 ay hiç hata vermeden kullandığım oluyordu aracı. 02.02.2013 tarihinde değişti gaz pedalım ve araç dün yine aynı hatayı verdi. yolda kaldım.

şimdi servise gittiğimde tekrar hata verene kadar bir şey bulamayacaklar olur da bulunursa :thumbdown::

1: sorun gaz pedalıysa eğer TEKRAR yaptıkları işin garantisini mi kullanacağım ?
2: sorun gaz pedalı değilse benim değişen gaz bedalım boşuna mı değişti ? ödediğim ücret ne olacak ?

bilgili forumdaşlardan öneri bekliyorum.. kazasız belasız sürüşler

dincsoy16
13/05/2013, 13:55
Fren müşürünüz arızalıdır.

GT-I9300 cihazımdan 2 ile gönderildi

kanky54
14/05/2013, 10:50
Bugün yine yolda kaldım işe giderken. araç şuan Avcılar Otomotiv Fiat servisinde. bilgisayara bağladılar aracı. gaz bedalı püskürtme falan filan bişiler yazdı yine. bıraktık aracı bakalım ne olacak.

HaYachTs
18/05/2013, 01:22
Selamlar.. 195-55-15 olan lastiklerimin bir tanesi patlamıştı.yerine stepne olan 185-65-15 koymak zorunda kaldığımda almıştım ben bu arızayı..Yani araç bir lastik farkından dolayı bu arızayı verdi.. Ve hatta araç bu durumdayken 3. viteste kitleniyor ve 4'e geçmiyor.. yaklaşık 15 km yolu 3. vitesle katetmiştim.Servise gitmeden lastiği yaptırayım dedim. ancak lastik onarılıp takıldıktan sonra sistem normale dönmüştü.. Yani servise gitmekten yırttık :)

kanky54
18/05/2013, 08:51
aleyküm selam .. abi durum o kadar saçma ki sorun şudur denemiyor. pazartesi aracı servise bırakıcam. komple tesisat sökülüp incelenecekmiş. gaz pedalım boşuna değişti zaten!! sorun tesisatta da çıkmazsa geriye tek bir şey kalıyormuş o da beyin. beyinin arızalı olduğunu nasıl tespit edicez diyorum. tesisatta da çıkmazsa geriye bir tek beyin kalıyor diyor bana :s napcaz şimdi ????????

celenlee
18/05/2013, 12:48
aleyküm selam .. abi durum o kadar saçma ki sorun şudur denemiyor. pazartesi aracı servise bırakıcam. komple tesisat sökülüp incelenecekmiş. gaz pedalım boşuna değişti zaten!! sorun tesisatta da çıkmazsa geriye tek bir şey kalıyormuş o da beyin. beyinin arızalı olduğunu nasıl tespit edicez diyorum. tesisatta da çıkmazsa geriye bir tek beyin kalıyor diyor bana :s napcaz şimdi ????????

Fren müşürünü inceldiler mi bu tüm işlemlerden önce?

kanky54
18/05/2013, 16:46
ısrarla 10 defa sordum fren müşürünü. ilk başta ondan olsa dururken arka fren lambaları yanar , makıneye bagladıgımızda hata verır falan dedi usta. sonra tekrar tekrar üsteleyince ben ettik tabi dedi. şimdi bütün tesisatı komple detaylı olarak inceleyeceklermiş. bişi bulanamazsa sorun beyindedir dedi. onu da beyin bi yere gönderilecek , ucuz yollu nası hallederiz tamir falan araştırcam ben dedi.

emin tahir
18/05/2013, 17:34
Öncelikle zor bir durumdasın ve bu iş uzayacakta uzayacak haberin olsun.

Benim aracım 2006 model grande punto emotion. Ben ikinci sahibiyim. Arcım çok temiz ve kazasız hiç sorunsuz bir araç ama servise bazı zamanlarda ekranda hata lambalarının yakmasıyla ilgili defalarca gitmiş. Önce gaz pedalı demişler!!!! değişmiş. Kablo tesisatı demişler değişmiş!!! En son beyin demişler değişmiş!!! anlıyacağınız 3-4 yaşında olan punto bildiğin yenilnemiş. ancak sorun düzelmiş mi??HAYIR! Bunu yapan kim sevgili birmot. Ben aracı aldığım zaman eski sahibi bunlardan bahsetti, "en son kablo bağlantı noktalarına bişey sıktılar şu an dosya birmotta açık bi sorun çıkarsa götür oraya" dedi. 1 ay sonra yolda sert bi çukura girdim ve ekranda denilen hata lambaları yandı ASR,Hill Holder,ESP ne varsa devre dışı yazdı. BİRMOTA gittim baktılar ettiler son ihtimal göğüsü söküp içerdeki iç döşeme teçhizatını komple değiştireceğiz dediler 2-3 bin liralık bişeylerden bahsettiler.Kabul etmedim bunun için de bi 150 lira aldılar. Anlıyacağınız BİRMOT doymamış istedikçe istiyor ama arıza da geçmiyordu. Allahtan o sıralarda KAVAKLIDERE OTO servisi keşfettim Allah onlardan razı olsun özellikle GÖKHAN ustadan. Bikaç sefer oraya gittim hataları adam akıllı incelediler incelediler...en son Gökhan usta bu aracı bana bigün bırak dedi. Ertesi gün gittiğim de elinde bi kablo vardı. Sanırım CAN kablosu(araçta can diye bi sistem var beyine vsürekli veri transferi yapan karmaşık bi sistem) kabloyu değiştirmiş. Meğer sorun şu şekilde oluşmuş;
eski sahibi aracı alınca bütün servis işlerini birmotta yaptırıyor, 1 yıl sonra filan araca ekstradan bi korna taktırıyor sağda solda işlem yaptırmamak adına yetkili serviste yaptırıyor işlemi(birmotta).Servis takıyor,direksiyonun altında solda veri kablosunun takıldığı soketin bulunduğu bi kapak var oraya da görülmeyen ufak bi delik açıp kornalar arasında geçiş yapmak için düğme takıyolar. Kornayı takarken üstün kabiliyetli servis yetkilileri açıkta kalan kabloları sıkıştırmak ve yerine oturtmak için o bölgede işlem yaparken tornavida ile bastırıyor. Bu sıarada bahsi geçen can kablosunda ezilme ve bi miktar sıyrılma oluyor. Sorun bu andan itibaren başlıyor işte o kablo can kablosu, o kabloda bi hata olunca beyin saçmalamaya başlıyor ve sistemler devre dışı kalıyor. Bu hatayıda ne zaman yapacağı belli olmuyor. Allahtan Gökhan usta varda buldu sorunu kurtuldum bi daha böyle şeyler yaşamadım.

Diğer taraftan bakacak olursak o kadar değşen parça kablo sistemi,araç beyni yazık günah, ilk sahibi bana servis faturalarınıda verdi de inanamazsınız yapılan işlemlere ve çıkan faturalara...Servisin yaptığı hatayı müşteriye çatır çatır ödetmişler hem de alakasız birçok kritik parçayı değiştirerek.

Sanırım senin sorunun da buna benzer bişeyler kardeşim, ben gidişatı onun gibi gördüm. Bu can kablolarını adam akıllı kontrol ettir. Değiştiereceğiz dedikleri herşeyi değiştirtme.

kanky54
19/05/2013, 17:08
servise güvenim yok zaten. öncelikli olarak bütün elektrik tesisatını inceleyeceğiz dediler bi kaç gün aracı bırakmamı istediler bende tamam dedim. sabah ilk gittiğim de bundan da bahsedeceğim. zaten hatayı verme şekline bakarsak sölediğiniz gibi bir can kablosu varsa eğer. onun yapma ihtimali çok yüksek çünkü bizim veri akışında bir sıkıntımız var. bir yerde aktarım kesiliyor ve bütün elektronik sistem çuvallıyor. çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için. umarım böyle çözebiliriz bizde.

kanky54
20/05/2013, 17:32
aracın bütün elektrik sistemi incelendi ve hiçbir sonuç çıkmadı. son olarak beyin yarın sabah İstanbul- küçükyalı da bir yere gönderilecek ve bakılacakmış.. 1-2 gün beklemedeyiz.

emin tahir
27/05/2013, 23:58
Sonuç ne oldu acaba merak ettim

LT18i cihazımdan 2 ile gönderildi

dincsoy16
28/05/2013, 03:18
Fren müşürünüz arızalıdır.

Halen fren müşürünün arizali oldugu konusunda israrciyim...

kanky54
28/05/2013, 15:58
Aracın motor kontrol ünitesinde çatlak çıktı. Çıkma parça bulduk değiştiriyoruz şuan. Oda tanıdıklar yardımıyla bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Allah fiat ın bin belasını versin.. ilgi alaka olayı sıfır. herkes bi kenara çekiliyor bu aracın sorununu çözmeye çalışan kimse yok. Davalık bir durum söz konusu resmen ama gel gör ki bu zamanda onlarla uğraşmakta büyük zaman ve sabır istiyor.

Şu arabayı satayım bir daha Fiat yakınından geçmeyeceğim. Arabanın kötülüğü değil mesele. yetkili olan kişilerin yetkisiz vasıfsız elemanlar gibi olması. bu kadar kötü servise hiç denk gelmemiştim. oda bi tecrübe oldu. Punto nun adı kaldı KÖTÜ PUNTO :)