PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım çalışmıyor

dandun
12/05/2013, 12:01
Arkadaşlar dün gece aracımı çalıştırmak üzere bindim kontağı cevirdim ses seda yok birdaha yine ses seda yok ne kontak nede arabanın kumandası çalışıyor. otoparkta bulunan bir araçtan akü takviyesi yaparak çalıştırdım eve kadar geldim yol boyu yol bilgisayarındaki ışıklar yandı durdu özelkliklede ABS DEVRE DIŞI diye uyarı verdi durdu park ettikten sonra kapadım aracı bir daha çalışmadı.
durup dururken ne oldu 2010 model GP ne yapmam lazım servisemi götürmeliyim yoksa basit bir elektirik arızası deyip elektirikciyemi..

hakanozukacmaz
12/05/2013, 12:03
benzer olay benımde basıma gelmısti servıse goturdum body kitin degısmesı gerektıgını söylediler 1400 liraya mal oldu bana

tayfux
12/05/2013, 12:04
sigortalardan yapar hocam özellikle birde akü den..bu ikisini kontrol etmekte fayda var..

kunal87
12/05/2013, 12:05
Aküden kayaklanıyor diye duymuştum, biyerde elektrik kaçagıda olabilir.Ya aküyü değiştirin yada tam sarj ediniz.

dandun
12/05/2013, 12:11
:((

dandun
12/05/2013, 12:12
benzer olay benımde basıma gelmısti servıse goturdum body kitin degısmesı gerektıgını söylediler 1400 liraya mal oldu bana

body kit :(( 1400 lira inşallah aküden dir..

seastar1905
12/05/2013, 12:12
Büyük ihtimal aküden kaynaklanıyor..

malebow
12/05/2013, 12:28
:toot0000: body kit ile alakası ne çözemedim hala :D

dandun
12/05/2013, 12:38
bir arkadaşım akü + marş dinamosudur dinamoyu servise götürürsen değiştirirler dışarda 250 tl ye tamir ederler dedi kafam çok karıştı

tayfux
12/05/2013, 12:53
bir arkadaşım akü + marş dinamosudur dinamoyu servise götürürsen değiştirirler dışarda 250 tl ye tamir ederler dedi kafam çok karıştı
hocam marş ile alakalı bir peoblem olsa aracınız hata vermezdi..yüksek ihtimal dediğimiz gibi ya sigortalardan yada aküden kaynaklanıyordur..

dandun
12/05/2013, 15:33
umarım masraf açmaz :(
birde servismi yoksa özel tamirhanemi kararsızım..

ametist
12/05/2013, 18:14
klasik sorun.. aküdür.. yeni akü ile çözülür

SaLDo
12/05/2013, 20:21
Aracına fazla şarj gittiğinden yapmıştır ya da şarj dinamon mafiş olmuştur. Benim her ikiside başıma ayrı ayrı geldi:) Totalde 450 TL ye mal oldu.

abahri
12/05/2013, 23:10
takviye ile çalıştığına göre bence de akü gitmiş durumda ve şarj dinamosu iptal.benim tahminim böyle.Umarım maliyeti yüksek başka bir sorun değildir.Geçmiş olsun.

halilibo48
13/05/2013, 00:12
body kit ile alakası olacağını sanmıyorum . Takviye sonuç verdiğine göre akü veya şarj dinamasodur.

magneta
13/05/2013, 00:42
Arkadaşlar dün gece aracımı çalıştırmak üzere bindim kontağı cevirdim ses seda yok birdaha yine ses seda yok ne kontak nede arabanın kumandası çalışıyor. otoparkta bulunan bir araçtan akü takviyesi yaparak çalıştırdım eve kadar geldim yol boyu yol bilgisayarındaki ışıklar yandı durdu özelkliklede ABS DEVRE DIŞI diye uyarı verdi durdu park ettikten sonra kapadım aracı bir daha çalışmadı.
durup dururken ne oldu 2010 model GP ne yapmam lazım servisemi götürmeliyim yoksa basit bir elektirik arızası deyip elektirikciyemi..

dediklerinizin birebir aynısını bende 3 ay önce yaşadım.
aracın yanına indim kumanda dan kapıyı açtım kontağı çevirdim ışıklar yandı ve söndü.
kontağı birkez daha çevirdim hiç bir hareket olmamıştı. takviye kablosu ile çalıştırıp servise götürdüm.
dediğiniz gibi yolda abs devre dışı vs gibi yazılar yazdı ekrana.
hatta selektör yapınca araç giderken durur gibi yapıp tekrar çalıştı :)

sonuç:
garantiden aküm değişti.
servistekiler baya bir test yaptı aküye. akü değişimi garantiden zor oluyor dediler bu nedenle incelenmesi lazım deyip denemedikleri kalmamıştı. orjinal akünün 5. gözü mü dediler oyle biyerinde kısa devre tespit ettiler. ve aküm garantiden ücretsiz değişti. sizdekide aynı durum olması gerek.

dandun
13/05/2013, 08:23
malzesef aynı durum bende bakalım günahımız ne cıkacak :(

nakz
13/05/2013, 10:03
Büyük ihtimal akü köprü kesmiştir. bu olay başına gelmeden önce arabayı kaldırayım derken stop ettirdiysen, aküyü etkilemiştir. bir nevi insanlardaki kalp krizi gibi bu köprü kesme bir anda ve ansızın kalıyorsun. benim başıma (Köprü kesme ) feribotta geldi. aracı iterek gemiden dışarı çıkarmak zorunda kalmıştım. İnşallah aküdendir.

ERSL
13/05/2013, 10:21
aynı durumu bende yaşadım. bütün uyarı ışıkları yanıyordu. farlar yanıyor, teyp çalışıyordu ama anahtarı çevirdiğimde motordan tık ses gelmiyordu. Kesinlikle akü ile ilgili. Benim serviste akü değişti herşey düzeldi.

görkem koçsan
13/05/2013, 10:27
Büyük ihtimal akü köprü kesmiştir. bu olay başına gelmeden önce arabayı kaldırayım derken stop ettirdiysen, aküyü etkilemiştir. bir nevi insanlardaki kalp krizi gibi bu köprü kesme bir anda ve ansızın kalıyorsun. benim başıma (Köprü kesme ) feribotta geldi. aracı iterek gemiden dışarı çıkarmak zorunda kalmıştım. İnşallah aküdendir.
valla bu olay benim başıma bir ay önce geldi zonguldakta oturuyorum akraba ziyaretine çıktık ankara, ankarada baya bi gezdik sonra denizli orda bi baktırayım arabaya öyle döneyim dedim zonguldağa. (yön otomotivde)serviste bi yağına suyuna falan bakıldı herhangi bişi çıkmadı tam ordan ayrılmak için marşa bastım ama olmadı bu köprü kesmemi ne diyolar o olay geldi başıma ustalar falan ne ballıymışsın arabanda vefalı arabaymış yolda bırakmamış seni falan gibi baya takıldılar bana bi 170 tl bayıldık yani. hani demek istediğim arkadaşında dediği gibi bu olay ne zaman nerde gelceği belli olmaz tamamen şans.

dandun
13/05/2013, 13:34
servisi aradım durumu anlattım akü bitmiştir çok yaşanıyor bu sorun dedi getirin aküsünü değiştirelim 185 tl dediler akünün markasını sordum kendi akümüz fiat akü fiatın akü ürettigini bilmiyordum sizce dışardamı değiştirmeliyim yoksa servistemi

tayfux
13/05/2013, 14:17
servisi aradım durumu anlattım akü bitmiştir çok yaşanıyor bu sorun dedi getirin aküsünü değiştirelim 185 tl dediler akünün markasını sordum kendi akümüz fiat akü fiatın akü ürettigini bilmiyordum sizce dışardamı değiştirmeliyim yoksa servistemi
fiat markası ama inci akü üretiyor..dışarıda uygun fiyat bulursanız değiştirin..

magneta
13/05/2013, 14:25

benimki magnetti marielli aküydü. garantide olduğu için garantiden değiştirdiler.
sanırım iki sene olması lazım akü garantisinin. akünün üstündeki etikette yazıyor bakın isterseniz. garantideyse değişim yaparlar belki

dandun
13/05/2013, 14:38
Mutlu akü aldım şu an takılıyor 60 ampermiş 4 yıl garanti 130 tl ye aracın üzerindekiler ise 50 ampermiş bu daha iyi dediler umarım pişman olmam en azından 4 yıl aküye bir şey olursa alın değiştirin diyebilirim ...

Deckal
17/05/2013, 21:41
Az önce benimde başıma geldi bu durum evin yakınından benzin aldım..marşa bastım motor çalışmadı 2.sinde çalıştı ama garip bi ses çıktı..eve gittim aracı park ettim.kontağı çevirdim sarı motor ışığı yanmıyodu..kapadım tekrar açtım orta konsol ışıkları gıttı son 3-5 kapatıp açınca vites - abs - hava yastığı herşey devre dışı ve arıza verdi.Şimdi kumanda bile çalışmıyor.Sabah servisle görüşücem umarım sadece aküdür.

SteinGP
17/05/2013, 21:44
Az önce benimde başıma geldi bu durum evin yakınından benzin aldım..marşa bastım motor çalışmadı 2.sinde çalıştı ama garip bi ses çıktı..eve gittim aracı park ettim.kontağı çevirdim sarı motor ışığı yanmıyodu..kapadım tekrar açtım orta konsol ışıkları gıttı son 3-5 kapatıp açınca vites - abs - hava yastığı herşey devre dışı ve arıza verdi.Şimdi kumanda bile çalışmıyor.Sabah servisle görüşücem umarım sadece aküdür.

Evet sizinki akü, veya elektrik aksami bir yerlerden su almış.

klasman01
17/05/2013, 21:59
geçenlerde benimde başıma geldi abs ,city direksiyon,airbag,vs bütün ikaz lambaları yandı kornam sinyallerim ve göstergeler çalışmadı o şekilde yaklaşık 5 km kadar gittim elektrikçi arkadaş agittim sonuç :akü kutup başı gevşekmiş onu sıktılar herşey düzeldi inş öyle bir şeydir

mywzz
21/05/2013, 23:11
aynısı basıma geldı sıgorta kutusunu degıstırdım sınyal kolu arızalı demıslerdı sellektor yapınca takılı kalıyordu sıgorta kuutusu degısınce oda duzeldı 1150 tl dedıler ankaradan 300tl sıfır gıbı buldum