PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sistemlerin iflası

dromeremre
27/08/2007, 23:50
Hafta sonu kızımla birlikte marketten çıkıp GP yi çalıştıdıktan 3-5 saniye sonra önce air bag fail, ardından 30 saniye içinde sırayla ABS, direksiyonun city desteği, tüm farlar ve ses sistemi iptal oldu. Kontak kapatıp beklememe rağmen düzelme olmadı. Klasik servise giderken efkardan sigara almak için durup dönüşte çalıştırdığımda bütün arızalar kayboldu. Serviste arıza bulamayıp yazılımı yeniden yüklediklerini söylediler. Bu veya benzeri bir arıza ile karşılaşan oldu mu içinizde? Şimdilik sorun yok ama önceki normal puntomda araba far uyarısı verdikten ve gene arıza bulunamadıktan sonra 130 la giderken aniden gaz ve devir kesip kendini kilitlemişti. O zamanda beyinde arıza bulamamış ama gene de değiştirmişlerdi.

Misafir2
27/08/2007, 23:53
:))) geçmış olsun hocam gulduğum için bağışla ama oluyor işte benzer durumlarla zaman zaman ben dahıl bazı arkadaşlarımız yaşadık

dromeremre
27/08/2007, 23:55
şimdi millet diyecek başın yanmış gene puntocumusun
desinler o arabade üretim arızasından şanzıman da değişmişti
ama ben gene puntocuyum
hastalık her hal

wintermute
27/08/2007, 23:56
geçmiş olsun

pdr42
28/08/2007, 21:23
benimde sinyal kolum calsımıyo calısıyo bi garip

enerq57
31/08/2007, 14:52
Hafta sonu kızımla birlikte marketten çıkıp GP yi çalıştıdıktan 3-5 saniye sonra önce air bag fail, ardından 30 saniye içinde sırayla ABS, direksiyonun city desteği, tüm farlar ve ses sistemi iptal oldu. Kontak kapatıp beklememe rağmen düzelme olmadı. Klasik servise giderken efkardan sigara almak için durup dönüşte çalıştırdığımda bütün arızalar kayboldu. Serviste arıza bulamayıp yazılımı yeniden yüklediklerini söylediler. Bu veya benzeri bir arıza ile karşılaşan oldu mu içinizde? Şimdilik sorun yok ama önceki normal puntomda araba far uyarısı verdikten ve gene arıza bulunamadıktan sonra 130 la giderken aniden gaz ve devir kesip kendini kilitlemişti. O zamanda beyinde arıza bulamamış ama gene de değiştirmişlerdi.
MERHABA
ÖNCELİKLE G.PUNTO ARAÇLARI YÜKSEK TEKNOLOJİ İLE DONATILMIŞ OLUP BU ARAÇLARIN BAZI SİSTEMLERİN ELEKTRONİK KISIMLARINDA AŞIRI YÜKLENME DEN VEYA ŞASELEME NOKTALARINDA İLETKENLİK EKSİKLİKLERİ VEYA ÜNİTELRİN İÇRİLERİNDEKİ PROGRAMLARDAN KAYNAKLANAN BU VE BENZERİ HATALAR OLABİLİYOR AMA BU SORUNLAR GİDERİLEMEYECEK SORUNLAR DEĞİL SERVİSLERDE BU PROBLEMLERİ HALLEDİYORLAR

NesT
31/08/2007, 19:00
Aynı şekilde ilk aldım sıralar benim gösterge panelide çiçek bahçesi gibi bütün uyarı işaretleri yandı belli bir süre sonra söndü. Servisde herzamanki gibi birşey bulamadı. Sonuç olarak yazılım yeniden yüklendi. Arkadaşımın yazdığı gibi bazı manyetik etkilenmeler oluyor sanırım çünkü bende de oğlum cd yi dinlerken volume rekoru kırmaya çalışıyormuş, cd kitlemiş ondan sonra uyarılar yandı. o zaman dan sonra da başka sorun olmadı Allaha şükür.

SZK
31/08/2007, 19:03
Aynı sorun benimde başıma gelmişti. Air bag ile ilgili bir problemden bahsediyordu yol bilgisayarı. Aradım servisi, bana 5 dakika beklememi ve beni arıyacaklaını söylediler. Aradıklarında çalıştırdım arabayı hiç bir uyarı mesajı yoktu. Servisteki kişi bana araba uzun süre yattımı diye sorduğunda 2-3 hafta kullanmadım dedim, O da bana Akü'de bir azalma olmuş olabilir, kontak kapalıykende bazı elektronik donanımlar aktifmiş galiba öyle bir şey dedi. Dediğim olay 1 yıl önce olmuştu. O günden sonra bir daha böyle bir problemle de karşılaşmadım. Umarım senin aracında da bir şey yoktur.

nyesilyurt
31/08/2007, 22:00
aynı olay bende de oldu. şimdilik bir sorun yok

omurkuru08
06/09/2007, 03:21
abibu ne yaaa hayalet araç sizinkler heralde...

dejavu
06/09/2007, 10:00
abibu ne yaaa hayalet araç sizinkler heralde...

yok hayalet değil.. bunlar yazılım problemleri. kolay çözülen problemler çoğu...