PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rottweiler

ulusoy032
11/05/2013, 22:29
arkadaşlar kusura bakmayın Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. 2-3 aylık yavru Rottweiler arıyorum.aramızda böylesine güzel bir cinsten besleyen olup ta yavruları varsa ücretsiz bir şekilde bana hediye etmek isteyen olursa erkek dişi fark etmez mesajlarınızı bekliyorum.ücret olarak çok fazla istiyorlar malüm yeni araç aldık kredi ödüyoz.hediye etmek gibi niyeti olan varsa hayır sever bi arkadaşım beklerim.

https://j1305.hizliresim.com/19/c/mz4lc.jpg (https://bit.ly/c25MCx).

aykut_1914
11/05/2013, 22:56
allahım güzelliğe bak :)

Merruse
11/05/2013, 23:07
Bence genede veterinerden asilari falan yapilmis bir golden edinmenizde fayda var. Asi falan filan isleri az para tutmuyor.

ulusoy032
11/05/2013, 23:11
Bence genede veterinerden asilari falan yapilmis bir golden edinmenizde fayda var. Asi falan filan isleri az para tutmuyor.

yapılmamış olsa bile yaptırırım aşılarını,zaten ücretsiz verecek arkadaş olursa yaptırdığı aşılarının ücretlerinide veririm

SteinGP
12/05/2013, 01:14
Hocam siz bu işi kaldırabileceğinizden emin misiniz? Rottweiler büyükken çok güçlü ve başına buyruk, küçükkende hastalanmaya çok yatkın ve narin yapılı bir hayvandır. Eğer bu konuda tecrübeniz yoksa büyük sıkıntılara yol açabilir. Eşinize çocuğunuza komşunuza töleranslı davranmayıp, tehlike olarak sezdiği sıradan bir davranış için en yakınlarınıza acımasızca saldırabilir. Eğerki saldırdığı anda doğru hamleyi yapıp hayvanı ensesinden veya arka bacaklarından yakalayamazsanız bu cüssede bir hayvan sizi öldürebilir bile. Tamam yavruluğu çok güzel ama cidden çok masraflı bir iştir köpek bakmak. Her mamayı veremezsiniz veya vermemelisiniz, ev yemeği veya kemikte vermemelisiniz. Yavruluğu boyunca aşıları ortalama 500 TL tutar. Adam gibi bir mamanında 15 kilosu 150-200 lira arasıdır. Ve köpeğinizi en az 2 yaşına kadar bu mamalarla beslemek zorundasınız. Sindirim ve bağırsak sistemi sorunları, kalça çıkıkları ve diğer bir çok sıkıntı için baştan bunları yapmak çok önemlidir. Benimde American Bulldog ve Boxer melezi 3 yaşında bir köpeğim var bazı arkadaşlar bilir forumdan. Ablamın Rottweilleri babamın hakiki Sivas Kangalı var. Ayrıca kendin pişir kendin ye tarzı restoranımızda bunlardan hariç 1 rotweiller, 1 panter sivas kangal, 2 alman kurdu ve 1 çoban köpeğimiz var. Bugüne kadar aramızda bulunmuş bugün maalesef aramızda olmayan 20 den fazla köpeğimizde oldu :( Bu hayvanlara bakmak, beslemek çok bilgi ve tecrübe isteyen bir olay. Köpek yavruyken ay çok tatlı buna kızılırmı veya aç bırakılırmı veya vicdansızlık yapılırmı diyerek baştan köpeğin önünü almazsanız işiniz çok zor olur. İlk köpeğiniz olacaksa tercihiniz asla bu cins olmamalı.

ulusoy032
12/05/2013, 01:42
can bey verdiğiniz bilgiler için çok saolun evet söylediğiniz gibi bu cins çok tehlikeli cok vahşi ve bir o kadar da çok sadık,çok akıllı,çok merhametli,çok masum vs.siz daha iyi bilirsiniz tecrübeniz bana göre kat kat fazla benim bu 3 ncü köpeğim olacak.yani sahibi nasılsa köpekte o şekılde olur.köpeğe iyi bir eğitim verdikten sonra artı liderliği köpeğe kaptırtmadıktan sonra sıkıntı olacağını sanmıyorum.ben köpeği yavruyken döversem veya da şımartırsam sizin yazdıklarınız mutlaka gerçekleşir.iyi bir eğitim ve sosyallaştırmadan sonra hiç bir sıkıntı olmaz diye umuyorum.

SteinGP
12/05/2013, 02:04
Umarım birlikte mutlu bir dostluğunuz olur o zaman :)