PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sesler sesler bitmeyen sesler bi yardım

ufku
11/05/2013, 16:12
Arkadaşlar herkeze iyi haftasonları öncelikle aracımın sanki direksiyon kutusu içinden geldiğini sandığım sebebi ise kalorifer boruları olmayan bi ses var sanki bi boşluk yada bişeyler sallanıyor gibi başına böyle bi olay gelen ve çözüm bulan varmı şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

onur1986
11/05/2013, 16:58
Arkadaşlar herkeze iyi haftasonları öncelikle aracımın sanki direksiyon kutusu içinden geldiğini sandığım sebebi ise kalorifer boruları olmayan bi ses var sanki bi boşluk yada bişeyler sallanıyor gibi başına böyle bi olay gelen ve çözüm bulan varmı şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

O sesler hiç bitmiyo hocam..bence çok takma kafana.

sagitta
11/05/2013, 19:21
slm direksiyon kutusu ise birşey degil bostancı sanayisinde tamirini yapıyorlar 100 tl gibi bir rakama birde soktürüp taktaktırması 100 de o 200 tl ye iş tamam yenisi seviste 800 tl birde normal yolda birşey yok bozuk yola girdiginde bir ses oluşuyor ise salıncaklardan veya denge kollarında denge kolları çifti 30 tl salıncak ise 80 tl teki taktırması ise ustanın insafına kalmıs

daldaozgur
11/05/2013, 22:12
arkadaşım kronik arıza benim düşüncem amortisör üst takozu ve bilyesi toplamda 100 lira 40 lira işçilik tutar dediğim arıza olup olmadığından emin olmak için durduğun yerde direksiyonu tam sağ tam sol yap ses yapıyorsa bu parça dandır bozuk yoldaki sese bir çok şey demek mümkün ama sabitken direksiyon hareketinden yapıyorsa dediğim parçadır kafanıza takmayın ayrıca 40 50 binde bozulan bir parçadır.

07VE296
11/05/2013, 22:23
aynı ses bendede var ustaya götürdüm bugün askı rotlarını söktük sağlam dedi dreksiyon kutusunu söücez pazartesi günü bakalım ne çıkıcak.

atadml
12/05/2013, 13:47

Benzer sorun bende vardı birmota gittim makaradan geldiğini söylediler ve komple sinyal kolu takımının değişmesi gerekiyormş 480+işçilik dendi. Maslakta direksiyon kutusunu açtrdm makaradaki boşlğu giderip dişlileri yağlattm yaklaşık 40 gün oldu ses yok hala ama ilerde olması muhtemel dedi ustam. Airbag arıza verene kadar herhangi bir sorun yok ses dışında onuda söyledi ama ben yinede yaptırdım.