PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön ve arka yürüyenden gelen ses

BLADECKS59
09/05/2013, 14:47
Arkadaşlar merhaba,
aracımın ön takımından kilit taşlı olan yolda ve bozuk olan yollarda çok fazla lakırtı sesi gelmekte. 2 ay önce garantiden amotisör takozu değişti ama yine aynı. Resmen takır tukur ses geliyor.
Ayrıca yine 2 ay önce sağ arkadan cık cık ses geliyordu servise götürdüğümde amortisör civatası gevşemiş onu sıktık dediler ama yine aynı. Inanın içim acıyor abayı kullanırken. Her tarafından ses geliyor.

BLADECKS59
10/05/2013, 11:05
arkadaşlar bu konuyla ilgili önerisi olan var mı acaba..

Evren_c
10/05/2013, 11:33
Bozuk yolları sevmeyen bir araç. Arkadan gelen cıkcık sesi arka koltukların yatırma mekanizmasından geliyor olabilir. İsterseniz koltukları yatırıp sürün, ses gelmiyorsa bahsettiğim kilit mekanizmasındandır. Araç gövdesine sabitlenmiş ulan U şeklindeki demir parçayı çift taraflı bant gibi yumuşak bir malzemeyle kaplayıp koltuğu o şekilde kapatırsanız sesi kesecektir. Arada boşluk var sanırım, cikcik ötüyordu benimki de :)

BLADECKS59
10/05/2013, 22:12
hocam ses içerden az duyulurken, camı açtığımda çok çok fazla gelmekte sen sağ arka yürürden olduğunu düşünüyorum. yani ses dışarıdan geliyor.

Merruse
10/05/2013, 23:05
Benimde arka kampanalardan ses geliyor. Bugun farkettim. ciyyyyk diye devam eden bir ses. Ustelik direksiyonun hep sabit bir acisinda geliyor ses. Yarin sokup temizlemeyi dusunuyorum.

BLADECKS59
10/05/2013, 23:33
hocam benim şüphelendiğim daha önceki konulan tespit. önceki sefer amortisör civatası gevşemiş dediler yarım saatte arabayı çıkarıp gönderdiler. 2-3 aya kadar yine aynı ses. bu gevşeme olayı ise servise ne demek gerekir. 3 ayda bir servise mi gideyim. başka çözüm önerisi olan yok mu acaba. şuan ses dışarıdan duyanların dönüp baktığı şekilde rahatsız edici.