PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik kumanda

nakz
08/05/2013, 22:20
Arkadaşlar 2011 model punto evo da kapıları açmak için kumandaya bastığımda algılama problemi yaşıyorum. çok yakında olmama rağmen kapılar açılmıyor yada kitlemiyor. 2-3 kere bastıktan sonra normale dönüyordu. bu gün özellikle ne kadar bastıysam bir türlü kapılar açılmadı en sonunda anahtarı kapıya takarak açtım. aracı çalıştırdım, tekrar kapattım. ilk etapta yine kitlemedi. Ancak kapıdan kitledikten sonra (el alışkanlığı) kumandaya bastıktığımda herşey tekrar normale döndü. Araçtan o kadar uzaklaştım yine eskisi gibi açıp kapatıyor.
İlk etapta pilin bitmeye başladığını düşünmüştüm ancak sonradan herşey normale dönünce, yazılımsal olarak şifrelemede mi sıkıntı var anlayamadım. Birde servise gittiğimde kumanda çalışırsa ne diyeceğim ki?

:D

abahri
08/05/2013, 22:50
özkan bey merhaba.bende de 1-2 kere oldu.aracı manuel açtım ardından çalıştırıp stop ettiğimde düzelmişti.Belki sorunu bilen bir arkadaş çıkar.Acaba çanakkale'ye özgü bir sorun mu? :)

nakz
08/05/2013, 23:02
özkan bey merhaba.bende de 1-2 kere oldu.aracı manuel açtım ardından çalıştırıp stop ettiğimde düzelmişti.Belki sorunu bilen bir arkadaş çıkar.Acaba çanakkale'ye özgü bir sorun mu? :)

Herhalde çanakkaleye özgü bir sorun... :hmm:

emreaktan
09/05/2013, 00:48
senin parmakların iri ya ondandır kanka nazik bas nazik seni nasıl buldum 20 000 üye içinden hayret

nakz
09/05/2013, 10:00
senin parmakların iri ya ondandır kanka nazik bas nazik seni nasıl buldum 20 000 üye içinden hayret

Emrecim haklı olma ihtimalin var ama sorun başka sanki, bu sabah sanki hiç bir şey olmamış, her şey sıfırlanmış gibi gayet iyi çalıştı...

:clapping:

aykut_1914
09/05/2013, 10:12
:) iyi bari hallolmus simdilik:)

banada oluyor bazen çıldırcak noktaya geliyorum benimki kitlemeyebiliyor ama 3*4 defa yaptı daha bunu :D

uurknkc
09/05/2013, 12:53
demekki evolarda bi sıkıntı var :) 6 senedir aynı kumanda aynı pil hala tık yok :D

Castell
09/05/2013, 14:45
Kumandanın pili belki oksitlenmiştir o nedenle yapıyorda olabilirr.....

nakz
09/05/2013, 15:15
Kumandanın pili belki oksitlenmiştir o nedenle yapıyorda olabilirr.....

Önerinden sonra Pili açtım. Pil ve iç aksamı daha ilk günkü gibi en ufak bir oksitlenme yok. yine de el değdirmeden kağıt peçete ile sildim ve taktım yerine. bakalım tekrar ne zaman olacak?
Önerin için tekrar teşekkürler...

ermanadakale
09/05/2013, 17:08
aracı hep aynı noktada bıraktığınızda mı oluyor yoksa farklı noktalardamı ?

Xenophan
09/05/2013, 19:28
Butonun altında bulunan iletken kısımlarda oksitlenme olmuştur. bunları illaki gözle göremeyebilirsiniz. alkolle ya da daha iyisi bulabiliyorsanız kontak sprey ile temizleyin.

Sakın wd40 yada balata spreyi kullanmayın ama :)

ramazan oktay
09/05/2013, 19:48
geçen gün bende de oldu kumandadan kitleyemedim manuel olarak kitleyip açtım bi kaç kez kumandaya tıklattım sonra düzeldi...

nakz
10/05/2013, 11:51
aracı hep aynı noktada bıraktığınızda mı oluyor yoksa farklı noktalardamı ?
Farklı noktalarda yapıyor, daha önce yaptığı yerde bir daha yapmıyobiliyor.

nakz
10/05/2013, 11:55
Butonun altında bulunan iletken kısımlarda oksitlenme olmuştur. bunları illaki gözle göremeyebilirsiniz. alkolle ya da daha iyisi bulabiliyorsanız kontak sprey ile temizleyin.

Sakın wd40 yada balata spreyi kullanmayın ama :)

Pili çıkarttım temizledim sıfır gram toz oksitlenme vb. emare yoktu tabi (gözümüzün gördüğü). bakalım tekrar ne zaman yapacak?

nakz
10/05/2013, 11:58
geçen gün bende de oldu kumandadan kitleyemedim manuel olarak kitleyip açtım bi kaç kez kumandaya tıklattım sonra düzeldi...
Bende de aynı problem bugün itibarı ile sanki hiç problem yokmuş gibi çat çat açıp kapatıyor.
Tekrar ne zaman yapacak?
Yada bunun sebebi ne?
onu bir türlü alayamadım...

nakz
10/06/2013, 23:21
Arkadaşlar nacizane olarak 10 mayısta kumandamın pili çıkarıp, pile temas eden metalleri biraz daha iyi bassın diye açtırmıştım(çok hafif). o günden bu yana kumanda da hiçbir tekleme yok,
belki sizlerde de işe yarar...

levan34
11/06/2013, 02:35
Bazı yerlerde,örnek: (çamlıca,sefaköy)..... vericilerin,antenlerin olduğu bölgelerde kumanda tekliyor,çalışmıyor hatta kapıları kilitlemiyor...çevrenizde bunuda dikkate alın derim.

emresahin83
11/06/2013, 23:31
Ben pili de değiştirdim devam etti, en sonunda akünün bittiği anlaşıldı. inşallah öyle birşey değildir epey tuzlu akü değişimi.

halils2
11/06/2013, 23:40
Ben pili de değiştirdim devam etti, en sonunda akünün bittiği anlaşıldı. inşallah öyle birşey değildir epey tuzlu akü değişimi.

aracın çalışmasında sorun olmuyormuydu çalıştırırken? akü bittiğinde araç zor çalışır ya da göstergede bazı anormal durumlar oluyor(evoları bilmiyorum ama) bana tuhaf geldi de

emresahin83
12/06/2013, 22:48
önce bir kere zor çalıştı(beklerken far, radyo ıvır zıvır epey açık kalmıştı ona yordum) sonrada start stoptan erken çıkmaya başladı durduk yere servise gittim değişti, o günden sonra kumanda bir daha yapmadı. bir başka teorim de sürekli basınca güvenlik sinyali kesiyor olabilir.