PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : USB girişine çoklayıcı takıp deneyen var mı?

hyzanki
05/05/2013, 22:41
araştırdım ama bir bilgi bulamadım. blue&me sistemi olan puntoların usb girişlerine usb çoklayıcı takıp bir yandan usb den müzik dinlerken bir yandan da telefonu şarj etme vb. işleri yapabilir miyiz? daha önce deneyen oldu mu?

aykut_1914
05/05/2013, 23:29
1 usb giriş 2 usb çıkış mı demek istiyorsunuz anlamadım?

oysa eğer bu tarz kablolar elektronik çarşılarında var

ZAK1980
05/05/2013, 23:35
Blueme sı olan cok az kısı var bundan dolayı cevap gelme ıhtımalıde dusuk.
Fakat soyle bır durumu acıklayabılırım pclerde kullanılan usb gırıslerıne coklayıcı takarsanız eger pcdekı usb nın karsı hddnın calısması ıcın verdıgı akım (atıyorum)2.1 V coklayıcı ıle bu akım 2.1/3=0,7 V oluyor buda zamanla pc veya hdd yı bozuyor aractada aynı sıkıntıyı cıkartabılır.
Kendımde pd ce coklayıcı kullanıyorum 2 adet hdd ye baglı bırısı yazıcıya yazıcı ve hdd nın tekı kapalıdır genelde 3 nunde acık oldugu zamanlar oldu sıkıntısız calısıyor ama ılerıde sıkıntı cıkacagından genellıkle tek bır alet ıcın kullanıyorum.
Aracın usb sıne zarar gelmesı beynı,elektrık aksamını bozabılır buda ıyıbır kulfet cıkartabılecegınden tavsıyem sudur ;kullanmamaya çalısın

aykut_1914
05/05/2013, 23:45
Usb 5 V sabitle çalısır ve bu tarz çoğaltıcılarda paralellik var, Blue me de özel birşey yoksa (sanmıyorum olucagını) sıkıntı olucagını sanmıyorum.

celenlee
06/05/2013, 00:05
Usb 5 V sabitle çalısır ve bu tarz çoğaltıcılarda paralellik var, Blue me de özel birşey yoksa (sanmıyorum olucagını) sıkıntı olucagını sanmıyorum.

Çoklayıcının tek dezavantajı aşırı yüklemede çıkar.

Gayet rahat 1USB ve 1 Şarj takabilirsiniz. USB'den su ısıtıcısı, Fan, HDD gibi şeyler takmadığınız sürece çoklayıcıda problem yaşayacağınızı sanmam.

aykut_1914
06/05/2013, 20:32
Çoklayıcının tek dezavantajı aşırı yüklemede çıkar.

Gayet rahat 1USB ve 1 Şarj takabilirsiniz. USB'den su ısıtıcısı, Fan, HDD gibi şeyler takmadığınız sürece çoklayıcıda problem yaşayacağınızı sanmam.

Harfiye nkatılıyorum :)

OzzY
06/05/2013, 21:36

Önemli olan voltaj değil akimdir. Araba usbye maks kac amper sağlıyor ona bakmak lazım.

sahra
08/03/2015, 09:53
deneyen oldumu tek usb yetmiyor araçta

cemdogu
08/03/2015, 12:12
deneyen oldumu tek usb yetmiyor araçta

ben bu konuyu görmemiştim cevap yazamamışım ama.

Olmayacağından eminim.zira tek girişi iki giriş yapmak için önce makinadan da değişiklikler yapmak amper ve direnç değerleri değiştirmek gerekir.Ordaki soketin kablosuna tek belleğin güç çekeceği kadar direnç takılı.Kaldı ki, sürücüsü muhtemelen tek bellek görmeye ayarlıdır.

tab
08/03/2015, 12:13
Geçen yaz Antalya dan Mersin'e giderken hep müzik dinlemek hep de oğlumun tabletini sarj edelim dedik sarj çalıştı ama müzik çalışmadı.

sahra
13/03/2015, 12:59
hımm tşk ederim keşke 1 usb daha koysalardı maliyeti düşük nedir yani nerelerden çalıyor lar yahu

bora.sen
13/03/2015, 13:23
calisir problem olmaz,kendi aracimda tek usbden girip diger ucunda 5 ayri telefona uyumlu sarj soketi olan kablolardan kullaniyorum 3 telefonu ayni anda sarj ediyor

farukileri
13/03/2015, 13:35
Blue&Me'de çoklayıcı olduğunda ve iki tane bellek olarak gözükebilecek cihaz takıldığında birbirlerini keseceklerinden media player çalışmayabilir (telefon ve tablet veya usb ve tablet takıldığında birbirlerini engellerler). Onun yerine şu yapılabilir: ben Tchibo'dan çoklu USB şarj cihazı almıştım, üzerinde iki adet giriş var ve çakmağa takılıyor. Ona ekstradan USB çoklayıcı alınabilir ve o şekilde ikiden fazla cihaz şarj edilir (üzerinde iki tane USB girişi var cihazın).

bahsettiğim cihaz budur: USB Çıkışlu Araç Şarj Aleti 304228 | Tchibo.com.tr (https://www.tchibo.com.tr/usb-cikislu-arac-sarj-aleti-p400051491.html)