PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yerli spor otomobil 'Etox'a tanıtım

the_Algn
27/08/2007, 12:30
Yerli spor otomobil 'Etox'un tanıtımı 30 Ağustos'ta İstanbul'da yapılacak.

Ertex Oto Dekorasyon Genel Müdürü Ercan Malkoç, Türkiye'nin ilk yerli spor otomobilini üreterek hayalini gerçekleştirdiğini söyledi.

Türkiye'nin ilk otomobili Devrim'i 1965 yılında yaptığını hatırlatan Malkoç, Etox (https://www.etoxzafer.com/) ilgili haberlerin basında yer almasından sonra çok yoğun ve olumlu tepkiler aldıklarını belirtti.

Henüz Etox'un lansmanının yapılmamış olmasına rağmen 2'si sanatçılardan
olmak üzere 9 sipariş aldıklarını belirten Malkoç, bu siparişleri yıl sonuna kadar teslim edeceklerini söyledi.

Fiyat 75-85 bin YTL'ye indi

Daha önce yılda 500 araç üretme hedefine en erken 2010 yılında ulaşmayı planladıklarını, ancak gelen olumlu tepkiler ve taleplerin 2008 yılında bu hedefi yakalayacaklarını gösterdiğini belirten Malkoç, Etox'a daha geniş kitledeki insanların sahip olabilmesi için fiyatını 75-85 bin YTL'ye indirdiklerini belirtti.

Önümüzdeki yıl kendi motorlarını da üretmeyi planladıklarını belirten Malkoç, Etox'un birkaç yıl içerisinde motor dahil her şeyiyle Türk malı bir otomobil olarak üretileceğini belirtti.

Bu segmentte hiçbir rakiplerinin olmadığını savunan Malkoç, "Çünkü bizhem yerli, hem spor, hem de dizel bir araba yapıyoruz. Bu özellikleresahip başka bir araba üretilmiyor" dedi.

https://www.cnnturk.com.tr/images/yasam/27082007103232_224_386766eto.jpg

emre
27/08/2007, 12:37
paylaşım için teşekkürler umarım bizi dünya ülkelerinde temsil edebilecek büyük ve kaliteli bir marka olur

the_Algn
27/08/2007, 12:39
paylaşım için teşekkürler umarım bizi dünya ülkelerinde temsil edebilecek büyük ve kaliteli bir marka olur
Bende aynı düşüncedeyim ama çok zor dünyaya açılmak.

femoli
27/08/2007, 12:50
Ya arkadaşlar bu aracı incelemediğiniz için bilmiyorsunuz biz bu araçla dışarı ya açılmayı düşünürsek rezil oluruz araç sadece 10 metreden uzaktan bakıldığında güzel geri kalanı 0 yaw motor bölümü çok komik kapı aşağı düşüyor içerisi renodan kopya gösterge de öle motor megane motoru stopları başka bir aracınkini kesilip ısı ile eğerek yapılmış yani bir inceleyin olmaz böle bir şey dersiniz keşke dahada geliştirip gerçekten de tamamen tm olupta öle çıksaydı karşımıza ufak sinek midee bulandırır derlerya bu at sineği....

Böle kötü konuşmak istemezdim ama malesef izlenim bu daha neler var nelerde onları anlatmayayım artık çıkınca siz görürsünüz

BERKAY
27/08/2007, 12:59
gercekten bu haberleri duymak guzel

the_Algn
27/08/2007, 13:01
Adı neden Etox ? Türkçe bir isim bulunamazmıydı?

ufuk61
27/08/2007, 14:24

ertex ten esinlenmis herhalde

viper
27/08/2007, 14:34
Karma bişeye benziyo?

ufuk61
27/08/2007, 14:43

ali istediğini şimdi buldum

şirket sahibinin röportajında bu soru sorulmuş ve şöyle

Neden Tamamen Türkçe İsim Değil De Etox?
- Etox markasının oluşumunda her harfin bir anlamı var. ‘E’ Ertex, ‘T’ Türkiye, ‘O’ Otomobil ve ‘X’ harfi ise Ertex’in oto dekorasyonda kullandığı kurumsal kimliğinde bulunan harftir.
Etox Nasıl Doğdu? Nerden Geliyor?
- Ertex Oto Dekarosyan firmasını bir yerlerden duymuşsunuzdur. Duymadıysanız Acı Hayat dizisindeki limuzin tarzındaki Volkswagen Transporter minibüs desem belki aklınızda birşeyler canlanmıştır.
- Ertex Oto firması sahibi Erkan Malkoç’un Türkiye’de düzenlenen otomobil fuarlarındaki bir izlenimi bu otomobili üretmenin temelini attı. Nasıl mı? Türkiye’deki fuarlara üst sınıf üreticilerden 3-5 tanesi otomobillerini getiriyor. Ancak sadece müşteri kitleleri ve isim yapmış kişiler bu araçları inceleyebiliyorlar. Bu lüx otomobil üreticisi dediğimiz firma yetkilileri biletini alıp fuara katılan diğer kişileri ise sanki 2. sınıfmış gibi değerlendiriyorlar. Bu duruma kim olsa sinirlenmez ki? (Lüx otoları inceleyebilenler hariç tabi).
- Erkan Malkoç Ertex Oto’nun tecrübesiyle bu aracı üretmek için harekere geçti. 1 yıla yakın bir sürede 46 mühendis ile tamamlanan projede Zafer adında bir otomobil ortaya çıktı. Dünyadan ortaklık teklifleri alan Etox Zafer için Erkan Malkoç bunları pek değerlendirmeye almıyor. Çünkü bir Türk otomobili ile bizi araçlarına yaklaştırmayan lüx oto markalarına KAPAK OLSUN diye.

ufuk61
27/08/2007, 14:50
Otomot.NET : Otomobil Ve Motosiklet : Türk Otomobili: ETOX (https://otomot.net/2007/07/06/turk-otomobili-etox/)

bu adrestede aracın ayrıntılı resimleri var

femoli
27/08/2007, 15:53
Benim görüştüğümde er, tekstil ,otomobil karoser sanayi , ks yi x yapmışlar bana böyle söylemişlerdi

h k
27/08/2007, 19:01
tamamen yerli oto sanayi için bir yerden başlamak güzel ama direk spor-lüks araçla başlamak ne kadar mantıklı bilemiyorum. bir otomobili sıfırdan başlayıp tasarlayıp üretmek gerçekten cok pahalı bir çalışmadır.

yinede firmayı zor bir uğraş için çaba göstermesinden dolayı tebrik etmek isterim , inşallah gerçek bir yerli otomotiv sanayisi kurabilirler.

viper
27/08/2007, 19:13
tamamen yerli oto sanayi için bir yerden başlamak güzel ama direk spor-lüks araçla başlamak ne kadar mantıklı bilemiyorum. bir otomobili sıfırdan başlayıp tasarlayıp üretmek gerçekten cok pahalı bir çalışmadır.

yinede firmayı zor bir uğraş için çaba göstermesinden dolayı tebrik etmek isterim , inşallah gerçek bir yerli otomotiv sanayisi kurabilirler.
Çok doğru söledin abi:)

ACTOROFTHEROAD
27/08/2007, 20:42
abiii ön tarafı cok kotÜ bence farLAr ferrari ye benzio
kaput cok fazLA sade. ama başarıLI olmaLArını diLiyorum...

ufukbzk84
29/08/2007, 13:10
arkadaşlar bu etoxu üreten arkadaşlar fenerbahçe spor kulubu ile anlaşmak üzereymiş sırf fb için özel araba yapılacakmış feneriumlarda sergilenecekmiş (anlayacağınız cep telefonu ve benzerleri dışında fbnin arabasıda olacak) ve genel olarak toplamda şimdiden 13 tane sipariş verilmiş tvde haberlerde izledim...

ABNEW
30/08/2007, 00:54
Araç Mehmetin de belirtiği gibi uzaktan güzel duruyor ama yakından bakıldığında parçaların (Motor, stoplar, gösterge, havalandırma...) farklı yerlerden alınıp birleştirilmiş olduğu anlaşılıyor.Motor ve vites kutusunu bir kenara koyarsak diğer parça ve ekipmanların firma tarafından tasarlanmış olması daha iyi olurdu.Tabi bu da iyi bir başlangıç...

memat
03/09/2007, 23:02
wee hazin son etox bozulmuştu geçen gün istye giderken bolu tünel çıkışında etoxu kenara çekilmiş 4lüler yanık bir şekilde gördüm hızlı olduğumdan durup bakamadım ama kaputu açmışlardı

Ziyaretçi047
03/09/2007, 23:15
direk bozulmuş demen yanlış. belki başka bişe var. belki bişe deniyorlar. ben de defalarca otobanda full modifiyeli aracımı çekip 4 lüleri açıp kaputa kafamı sokmuş şekilde görüldüm. görenler ne dedi aceba. full modifiye araca bak görüntü var motor yok. yok motoru bozulmuştur. yok nası sürdü aceba da yaktı modifiyeci genç. bense halbu ki powerbox un ayarını değişerek yakıt beygir ve tork karşılaştırması yapıyor oluyordum. umarım anlatabilmişimdir.

learner
04/09/2007, 00:38
ali istediğini şimdi buldum

şirket sahibinin röportajında bu soru sorulmuş ve şöyle

Neden Tamamen Türkçe İsim Değil De Etox?
- Etox markasının oluşumunda her harfin bir anlamı var. ‘E’ Ertex, ‘T’ Türkiye, ‘O’ Otomobil ve ‘X’ harfi ise Ertex’in oto dekorasyonda kullandığı kurumsal kimliğinde bulunan harftir.

yalnız X sonsuzluğu ifade ediyor diye belirtiyor röportajında.

gogigogi
04/09/2007, 05:16
Benim görüştüğümde er, tekstil ,otomobil karoser sanayi , ks yi x yapmışlar bana böyle söylemişlerdi sende yaptır
şööle anadol karasöründen bi ferrari maranello benzeri bişey millet araç görsün etox metox hikaye hem 20000 ytlye çıkar koycan bi granada motoru görsünler

memat
04/09/2007, 16:16
direk bozulmuş demen yanlış. belki başka bişe var. belki bişe deniyorlar. ben de defalarca otobanda full modifiyeli aracımı çekip 4 lüleri açıp kaputa kafamı sokmuş şekilde görüldüm. görenler ne dedi aceba. full modifiye araca bak görüntü var motor yok. yok motoru bozulmuştur. yok nası sürdü aceba da yaktı modifiyeci genç. bense halbu ki powerbox un ayarını değişerek yakıt beygir ve tork karşılaştırması yapıyor oluyordum. umarım anlatabilmişimdir.

cihan abi ben orda takım çantasını görünce öyle anladım belki senin dediğin gibidir bişeyin ayarını yapıyorlardır aslında direk bozulmuş demem hataydı doğru diyorsun