PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Komple Bakım Neler Değişir?

fluent
29/04/2013, 16:35
aracım 170 binde ve aracımın yürüyen aksamını vs.. komple değiştirmek istiyorum neler değiştirmem lazım,

örneğin baskı balata, trigger zinciri, amortisörler, amörtisör takozu, yağ, filtreler, bunların yanında neler değişmesi gerekir, neleri yaptırabilirim.

aracıma 5 sene daha binme kararı aldım bu yüzden böyle bir yol seçtim, ne kadara patlar, tam olarak neleri değiştirmem lazım eksiksiz olarak...

Aracım 1.3 Multijet Dynamic

fluent
29/04/2013, 18:01
güncell...

ametist
29/04/2013, 18:39
170 binde yürüyen aksamda o kadar kapsamlı değişime ihtiyacınız yok ki.. ses, tıkırtı, vuruntu yoksa değiştirmenize de gerek yok... zaten periyodik olarak trigger ve baskı balata değişecek.. devirdaim pompasını da değiştirmeyi unutmayın. amortisörler de zaten 100 bin civarı yenilenmiş olmalı, yenilenmediyse geç kalmışsınız. bunun haricinde şanzıman yağını değiştirin. muhakkak fren hidroliği tamamen boşaltılsın ve yenilensin, bu arada fren hortumları da muhakkak değişsin. diskler ve balatalar kontrol edilsin, gerekiyorsa yenilensin... yağını suyunu söylemiyorum, elbette biliyorsunuz... hasılı periyodik değişen yağ, filtre, fren balata, disk, baskı balata, trigger seti vs haricinde çok da bir şeyleri yenilemenize gerek yok. eskiyeni değiştirin, yeterli...