PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruhsat ve lpg işlemim

outlife
26/04/2013, 17:01
arkadaşlar aracı yeni aldım. araçta lpg var fakat ruhsata işli değildi. elimde de aracın geçici ruhsatı var orjinal ruhsatın gönderilmesini bekliyorum. muameleciye lpg muayenesini ve sızdırmazlık testini yaptırdım. ruhsata işlettir dedim. ruhsat basılmadığı için işlettirememiş. şimdi ruhsat gelecek fakat ruhsatta lpg olmayacak. ne yapmam gerekiyor. ruhsat gelmeden trafik şubeye gitsem o şekilde çıkarttırabilir miyim? ekstra ücret ödemeden hazır yeni ruhsat çıkacakken lpg yi işlettirme şansım var mı? bilgisi olanlar yardım edebilir mi?

holigan
27/04/2013, 10:01
Açıkçası ben bilmiyorum ama bizim handa trafik müşaviri var.Pazartesi sabahı ondan öğrenip size bilgi veririm.

halils2
28/04/2013, 02:43
ruhsatınız trafik şubeden gelecekse dediğiniz gibi lpg işlenmemiş olarak gelecek ruhsatı değiştirmeniz gerek aracı alırken plaka değişimi istemiş olsaydınız plaka için 1 aylık bir süreniz olacaktı o arada aracınızı tekrar muayneye sokarak hem plaka hem lpg işinizi halledebilirdiniz ancak lpg takıldıktan sonra yani fatura tarihinden itibaren 1 ay muayene için muayeneden sonra ruhsata işletmek için 15 gün süreniz var. eğer bu süre geçtiyse bildiğim kadarıyla bunu da cezai işlemi var yanılmıyorsam 45 tl idi. plakanızın bağlı olduğu trafik şubeden bunu beklettirebilirmisiniz bilemiyorum bekletebilirseniz eğer yukarıda dediğim gibi yeni tarihli lpg evraklarınızla tüve gidip muayene yaptırıp trafik şubeden lpg işletip ruhsatınızı çıkartabilirsiniz, olmazsa ruhsat geldikten sonra lpg faturası projesi ile muayene olup tekrar trafik şubeden ruhsatınızın 1 yaprağını değiştirilerek lpgyi işletebilirsiniz.
biraz karışık oldu kusura bakmayın. ben lpg taktırmayı düşünmüyordum aracı 1 ayda 2bin km kullanıp 600tl benzin alınca karar değiştirdim lpg taktırdım boşa 2 defa ruhsat parası ödedim ama olsun parasını çıkarttı bana saolsun :) neticede aynı işlemleri yaptırdım 2 yıl önce.