PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima Sorunu

kemalbodrum
25/04/2013, 19:08
arkadaşlar aracım 2006 80000 km 1.4 fire active, bugun farkettım klimayı açıyım dedım klima moturu devreye gırmıyor fanlar herşey düzgün çalısıyor ama klima motoru devreye girmiyor.klima gazındanda kaynaklandıgını zannedmıyorum sonucta motorun devreye girip sogutmaması lazım başında böyle bir olay geçen varmı arkadaslar sızce sorun ne olabılır? yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Merruse
25/04/2013, 19:58
Klima gazinda basinc sensoru var. Eger gaziniz eksikse kompresor devreye girmez.

alixxx
25/04/2013, 20:01
Aynısı geçen sene benimde başıma geldi gaz bitmiş o yüzdenmiş :)

kemalbodrum
25/04/2013, 20:10
çok teşekkur ederım sımdılık bıraz içim rahatlı malum komp fiyatları cok fazla :)

ckrckrckr
26/04/2013, 01:36
torpidonun altında fan motoru var oraya giren kablolarda baktır

halils2
26/04/2013, 02:14
Aynısı geçen sene benimde başıma geldi gaz bitmiş o yüzdenmiş :)

kaputu açıp karşıdan baktığınızda sol taraftaki klima borusu üzerindeki sensör algılıyor basıncı ayrıca nasıl bilmiyorum ama geçen araba yıkarken başıma geldi sokete su gelmiş kısa devre olmuş motor soğukken fan devreye girdi bayağı da çalıştı servise gittiğimde oradaki sensörden yaptığını söylediler zaten soketteki suyu boşaltıp kısa devre ortadan kalkınca fanın çalışması da durmuştu konuyla alakası yok ama başıma geldiği için paylaşayım dedim :)

tyilgin
26/04/2013, 08:41
araba yıkarken başıma geldi sokete su gelmiş kısa devre olmuş motor soğukken fan devreye girdi bayağı da çalıştı servise gittiğimde oradaki sensörden yaptığını söylediler zaten soketteki suyu boşaltıp kısa devre ortadan kalkınca fanın çalışması da durmuştu :)

Kıymetini bilenler için Altın değerinde bilgi, teşekkürler... :)