PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu lastik sıkıntı yaratır mı?

byspayn
24/04/2013, 14:03
Merhaba arkadaşlar. Sanırım dün lastiği ve jantı sürtmüşüm lastiği bir yerlere. Görüntü aşağıdaki gibi. Jant tahminim sıkıntı yaratmaz da lastik için endişeliyim. Lastikçiye gideceğim ama gitmeden sizin de fikirlerinizi alayım dedim. Bu bana bir sıkıntı yaratır mı stepne ile değiştireyim mi bu lastiği? Herhangi bir basınç düşmesi yok dün havasını da kontrol ettim. Düşüncelerinizi bekliyorum...

Fotolar:

https://o1304.hizliresim.com/18/s/mdm3m.jpg

https://m1304.hizliresim.com/18/s/mdm58.jpg

https://m1304.hizliresim.com/18/s/mdm6d.jpg

https://o1304.hizliresim.com/18/s/mdm8b.jpg

rohan4421
24/04/2013, 14:05
lastik sıkıntılı unutmayın araçta en önemli şey lastiktir, yerle irtibatı sağlayan bukadar önemli olan bişey bu halde iken en azından içiniz rahat binemezsiniz.Jant için pek sorun olacagını sanmam ufak rütuşlarla görüntüde düzeltilebilir.

fotobelit
24/04/2013, 14:06
Evet sıkıntı olur..Patladı patlıycakmış..Bence hemen değiştirin..

byspayn
24/04/2013, 14:12
O zaman lastikçiyi ziyaret edeceğiz. Kötü oldu bu :(

MethyLen
24/04/2013, 14:12
Evet sıkıntı olur..Patladı patlıycakmış..Bence hemen değiştirin..

Böyle her yara alan lastiği değiştirirsek ohoo işimiz iş :)

Devam et bence , çok büyük yaralar yok. Zaman zaman kontrol et çatlaklarda büyüme olmazsa sorun olmaz diye düşünüyorum.

blackhawk
24/04/2013, 14:56
Böyle her yara alan lastiği değiştirirsek ohoo işimiz iş :)

Devam et bence , çok büyük yaralar yok. Zaman zaman kontrol et çatlaklarda büyüme olmazsa sorun olmaz diye düşünüyorum.

65 yazısında 6 nın altındaki yarık derin ve yanaktaki patlama lastiği hemen indirir yüksek hızlarda büyük tehlike demektir. ve unutmayın lastiğin en zayıf yeri yanaklarıdır.

MethyLen
24/04/2013, 15:02
En iyisi lastikçiye götür sen , jantı göster lastiği hiç söyleme. Bakalım ne diyecek janta bakarken lastiği görünce.

SteinGP
24/04/2013, 15:18
Hocam o yaralı kısmı ayırıp bakmaya çalışın, eğer çelik tellerin bulunduğu kısım gözüküyorsa hemen değiştirin lastiğinizi.

Honor COOPER
24/04/2013, 15:51
Çok riskli ben daha küçük bir yara için zamanında değiştirmiştim lastiği unutmayın hayatınız 150-200 tl den daha değerli.

punto_multijet
24/04/2013, 16:30
65 yazısında 6 nın altındaki yarık derin ve yanaktaki patlama lastiği hemen indirir yüksek hızlarda büyük tehlike demektir. ve unutmayın lastiğin en zayıf yeri yanaklarıdır.

katılıyorum. Lastiklerin en zayıf kısmı yanakları 100-150tl için hayatınızı riske atmaya degmez. aynı hasar tabanda olsa değiştirme boşver derdim ancak yanak kısmı cok muhim

taret
24/04/2013, 22:14
sormaya ve düşünmeye bile gerek yok bence bir lastik yanaktan yara aldıysa hemen değiştirin. insan canı riske girmeye gelmez.

MethyLen
24/04/2013, 22:36
Sanarsın el bombası

byspayn
25/04/2013, 12:15
Arkadaşlar bugün lastikçiye gittim. Hiçbir sıkıntı yaratmaz patlamaz dedi içimi rahatlattı ama ben garantici adamım gene de stepneyle değiştirdim :D Yaralı lastik stepne oldu yani. İçim rahat artık en azından.

Yardımcı olan herkese teşekkürler. Allah hepimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

SteinGP
25/04/2013, 12:33
en güzelini yapmışsınız.

Tayfun-E30
25/04/2013, 13:13
Takıp kullanın onu bence hiçbirşey olmaz ondan ne balon yapmış ne teli kırılmış tabiki öyle yaralar olucak lastikte sanki balon... Lastik yanak yapısı çok farklı o yaralanan kısım hiç önemli değil... Bence farklı asınmış lastik kullanmak daha tehlikeli

Evren_c
25/04/2013, 14:17
Stepneyi takmakla iyi etmişsiniz bence. Bir depo benzin kabaca 200 lira, lastik ise 150 lira. Riske atmaya değmez.

byspayn
25/04/2013, 16:03
Takıp kullanın onu bence hiçbirşey olmaz ondan ne balon yapmış ne teli kırılmış tabiki öyle yaralar olucak lastikte sanki balon... Lastik yanak yapısı çok farklı o yaralanan kısım hiç önemli değil... Bence farklı asınmış lastik kullanmak daha tehlikeli

Araç daha 15 bin kmde zaten lastiklerde pek aşınma yok. Lastikçi de stepneyi takarken sordu zaten kaç binde araç diye. Bir sorun olacağını düşünmüyorum...

Stepneyi takmakla iyi etmişsiniz bence. Bir depo benzin kabaca 200 lira, lastik ise 150 lira. Riske atmaya değmez.

Ben de öyle düşündüm. O lastikle gezmenin riski çok düşük olsa bile gerek yok dedim taktım stepneyi. :)

MethyLen
25/04/2013, 16:20
Arkadaşlar bugün lastikçiye gittim. Hiçbir sıkıntı yaratmaz patlamaz dedi içimi rahatlattı ama ben garantici adamım gene de stepneyle değiştirdim :D Yaralı lastik stepne oldu yani. İçim rahat artık en azından.

Yardımcı olan herkese teşekkürler. Allah hepimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

Dedik o kadar da dinletemedik ki kardeşim. En temizini yapmışsın ;) Burdan durumu evhamlandıran arkadaşlara selam olsun.

Araba sürmekle şoför olmak çok farklı şeyler maalesef.

byspayn
25/04/2013, 16:58
Abi uzun süredir araba kullanıyorum başıma ilk defa böyle bir şey geldi. Bende korktum açıkçası burdaki yorumları da görünce. İlk başta değiştirmeyecektim, öyle binecektim sonra babam da değiştirelim deyince değiştirdim ben de :) Stepne durduğu yerde de çürüyor bir işe yarasın bari :D

Bi de safety warning yazısının üstünden yara alınca :prop0000: değiştirmek farz oldu. :D

10ursbf
25/04/2013, 17:16
Yaralı lastik stepne oldu yani.

Çok mantıklı :Ç

MethyLen
25/04/2013, 17:25
Abi uzun süredir araba kullanıyorum başıma ilk defa böyle bir şey geldi. Bende korktum açıkçası burdaki yorumları da görünce. İlk başta değiştirmeyecektim, öyle binecektim sonra babam da değiştirelim deyince değiştirdim ben de :) Stepne durduğu yerde de çürüyor bir işe yarasın bari :D

Bi de safety warning yazısının üstünden yara alınca :prop0000: değiştirmek farz oldu. :D

Sen doğru olanı yapmışsın onda bir problem yok zaten. Ama imkanın olmasaydı bile kullanılabilirdi.

byspayn
25/04/2013, 19:25
Çok mantıklı :Ç

Patlak demedim lastikçinin bile önemsiz istersen bin dediği lastiği stepne yaptım dedim yanlış anladınız galiba :)