PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç çalışırken gelen ses nedir?

cmzcn
23/04/2013, 20:05
slm arkadaşlar. 2012 grande active aldm ikinci el 8000 de. araç ilk çalıştığında ya dikiz aynasından yada motorun sol ön kısmından dzzzzzzt:) diye sanki bir ayar sesi geliyor normalmidir? teşekkür ederim

cmzcn
23/04/2013, 20:14
eklemeyi unuttum bide bende direksiyondaki radyo kumanda tuşlarının ışığı neden yanmıyor normal bi durummu? unutmadan bagaj ışığı ve arka koltuk aydınlatmaları bende yok normalmi?

Evren_c
23/04/2013, 20:54
Çalıştırdıktan sonra degil de kontagi 2 konumuna getirdiğinizde bir ses gelmesi lazım. Bu da yakit pompasidir, normaldir :) ama direksiyon ışığı konusunda emin değilim, bir sorun olabilir (sigorta vs.).

alixxx
23/04/2013, 21:06
Cem bey öncelikle tanışma bölümünden kendinizi tanıtsaydınız keşke :)

Direksiyon ışıkları ve bagaj aydınlatması maalesef ki bazı araçlarda yok. Fakat elinizden geliyorsa kendiniz çabalayarak yapabilirsiniz. Arka koltuk aydınlatması olan punto ben duymadım daha fakat bunu kendi uğraşları sonucu yapan arkadaşlarımızda var. Sitede nasıl yapıldıklarına dair konuları mevcut ararsanız bulabilirsiniz.

cmzcn
23/04/2013, 21:15
teşekkrler direksyon problem gibi bakalım ozaman

alixxx
23/04/2013, 21:20
teşekkrler direksyon problem gibi bakalım ozaman

Şu konuyu incelemenizde fayda var.

https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/12568-direksiyon-tus-takimi-aydinlatma-kendim-yaptim.html

cihankardes
23/04/2013, 21:34
Işık yanmaması normal :) Kendini yapacaksınız. Forumda yığınla konu var bununla ilgili.

cmzcn
23/04/2013, 22:09
elle yapan arkadaşa saygılarımı iletiyorum helal olsun

halils2
24/04/2013, 00:31
slm arkadaşlar. 2012 grande active aldm ikinci el 8000 de. araç ilk çalıştığında ya dikiz aynasından yada motorun sol ön kısmından dzzzzzzt:) diye sanki bir ayar sesi geliyor normalmidir? teşekkür ederim

marş yaptıktan hemen sonra geliyorsa ve her marşta yapıyorsa marş motorundan ama daha 8bindeki bir araçtan bu sesin gelmesi de anormal bir durum bence muhtemelen garantiniz vardır servise bir gösterin onlar size söyleyecektir ne olduğunu yeriniz falan varsa aracın marş motorunu söküp yağlayarak siz de yapabilirsiniz ama dediğim gibi garanti varsa uğraşmanıza değmez.