PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oğluma oto koltuğu alıcam, yardım...

fenerligs
21/04/2013, 20:46
İyi akşamlar. 8 aylık bir oğlum var. Oto koltuğu almak istiyoruz.0-18, 9-25, 9-36 kilo seçenekleri var hangisini alacağımıza karar veremedik. Sanırım 9-36 kilo için olanlar büyükmüş baya. Deneyimlerinizi paylaşırsanız benim için çok iyi olur.

Teşekkürler.

abahri
21/04/2013, 21:44
2 yiğenim var. ikisine de 0-18 kaliteli birer koltuk aldık.hiç düşünmeyin bile bence.her dönem için ayrı alınmalı .Tam gelişim çağında kilosuna en uygununu almak bence en doğrusu.Yine karar sizin.Ben 2 tecrübem yukarıdaki gibi.selamlar.

celenlee
21/04/2013, 22:59
Kemik gelişimi ve kendini, kafasını tutabilirliği düşünüldüğünde, 12 aya kadar çocukların ters oturtulması gerekiyor. Bu yüzden 0-18 ya da 0-25 tercih ederseniz iyi olur gibi.

Ben 0-18 Chicco Proxima kullanıyorum, yeni bir versiyonu(eletta) çıktı onun kumaşı daha kaliteli.

Çocuğunuzun gelişimine göre de düşünebilirsiniz.

Benim aldığım koltuğa 4 yaşındaki bir yiğenim oturabiliyor, kemeri de tam uyuyor.
Ama oğul için en üst kademeden kemer ayarı kullanıyorum, biraz daha boyu uzasa kemerini takamayacağız. 2yaşında sonra kullanamayacağım gibi.

Sonrası için yüksekliği ve genişliği ayarlanabilen, hem araç kemeri hem de kendi kemeri ile kullanılabilirn 9-36kg koltuğa geçeceğim.

fenerligs
21/04/2013, 23:21
Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Sanırım 9-25 kg daha iyi olacak gibi.

erosistanbul
21/04/2013, 23:25
9-25 al, koçtaç da kampanya vardı. 179tl ye aldım. 5 kademe yatma pozisyonlu. 3 aydır kullanıyoruz, gayet memnunuz.

AYTEK AYDIN
22/04/2013, 12:56
9-25 en ideali, bende cristal baby kullanıyorum,2 yıl önce kipa dan 90 tl ye almıştım. fiyatına göre oldukça iyi. butür hipermarketlere bakarsanız uygun birşeyler bulabilirsiniz.

ilyas87
22/04/2013, 12:58
bende bir şey sorayım. ben kızıma aldım ama montajını yapamadım. araçta isfix özelliği var ama çocuk koltuğunda yok. nasıl bağlayacağım.

erosistanbul
22/04/2013, 18:34
bende bir şey sorayım. ben kızıma aldım ama montajını yapamadım. araçta isfix özelliği var ama çocuk koltuğunda yok. nasıl bağlayacağım.

çocuk koltuğunu dik konumuna alıp kenarında bi tel veya kilit olması lazım. kilidi kaldırınca koltuk öne doğru kalkıyor. arabanın emniyet kemerini arasına gerdirerek sıkıştırıyorsun. en azından bendeki öyle. elimden geldiğince anlatmaya çalıştım ama bi kultukçuya gidip orada incelersen daha sağlıklı olur.

srkaradag
23/04/2013, 09:17
Hangi marka alırsanız alın ECE R 44/04 kriterlerine uygun olsun

fatihhhh
23/04/2013, 13:16
en güvenlisi, çocuk 3-4 yaşına gelinceye kadar ters oturtmak.
türkiyede ters monte edilebilen ve 0-18kg arası 1,5 milyarlık bir koltuk vardı.
çok pahalı olduğu için almadım, ve aracın arka kooltuğuna sığıp sığmayacağına dair endişelerim vardı. en büyük endişemse bebişim o koltukta rahat edip, uyuyabilrmi acaba idi.
Be Safe Besafe İzi Combi X3 İsofixli Oto Koltuğu Premıum Siyah(Tersten Kullanılabilen Oto Koltuğu) | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler (https://www.ozelcan.com.tr/anne-bebek/1651-Besafe-Izi-Combi-X3-Isofixli-Oto-Koltugu-Premium-Siyah-Tersten-Kullanilabilen-Oto-Koltugu.aspx)
bir komşudan deneme amaçlı koltuk aldık.
koltuğun oturma kısmı ile sırt kısmı 90 derece yatıyor.
yani koltuk, 180 derece yatmış yatak oluyordu.
çok beğendik.
bizim bebişte o koltukta 3-4 saat uyuyarak yolculuk yapıyor.
ama çok güvenli bişi değil,
çok kaliteli birşey de değil maalesef.
ama 1,5 milyar verip, arabaya sığdıramayıp, içinde bebişi oturtamamaktansa,
dandik olsun, yatsın, uyusun, varsın güvenlikten biraz ödün verelim diye düşündük.
normalde hiç yapmadığım birşeydi.
pişman olmam inşallah.
aldığım koltuk-36kb arası
Sunny Baby SB05 Ventura Oto Koltuğu - Bordo (https://www.markapon.com/firsat/sunny-baby-oto-koltugu-bordo/2822#urunbilgisi)
rahatlık ve kullanışlılık açısından (ve fiyat) tavsiye ederim.
ama güvenlik mevzusunda kendimizi kandırıyoruz sanırım.

celenlee
23/04/2013, 14:00
Proxima'yı bile ters balayınca öndeki koltukta uzun boylu bir kişi rahat oturamaz halde oluyordu. Bu bahsettiğiniz aleti bizim araca takarsak düşünemyiorum :) Ön koltuk iptal olur herhalde.

Çocuğunuz kemerini açmadığı ve kemerini doğru bağladığınız sürece günümüzde üretilen hiç bir koltuğun tehlikeli olcağını düşünmüyorum. Yeter ki kemer bağlantıları sağlam ve zararsız olsun.

Kimi koltuklarda kemer tam boyunda oluyor sanki çocuğun boğazına dayanmış gibi, onlara dikkat etmek lazım, temas eden yerlerinin dolgulu yumuşak olmasına.

onurtuna
23/04/2013, 14:23
ben de dün aldım 0-18 römer marka hem kemerle bağlanıyor hemde isofix bağlanıyor tavsiye ederim.