PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arıza lambaları yanıp sönüyor...

volkankeser
21/04/2013, 01:32
Nedenini bilmediğim arıza işikleri yanıyor arabamda deliricem . Geçen hafta içi airbag ışığı yandı 1 saat sonra falan kendi kendine söndü. özel serviste çalışan arkadaşıma sordum bilgisayara bağlıyalım öğreniriz demişti. Işık sönünce de açıkçası üstüne düşmedim olayın. Ama bu akşam üzeri işten çıktığımda bindim arabaya kontağı çevirdim her zaman olduğu gibi ışıkların sönmesini bekledim ama sönmedi. Airbag,direksiyon arıza,el freni,benzin göstergesi sürekli ışığı yanıp sönüyor,aklınıza gelebilecek bütün ışıkları yanıyor, hiçbir göstergede çalışmıyor devir saati olsun hız saati olsun hararet göstergesi falan hiçbiri çalışmadı. bununlada kalmadı sinyaller çalışıyor kolu hareket ettirdiğinde ama aracın içinde ışıkları yanmıyor dörtlü flaşörler çalışmıyor(dışarıda sinyaller çalışıyor ama içeride tık yok). Valla ilk etapta arabayı yürütmeye baya korktum ama evin önüne getirdim aracı sağda solda bırakamazdım evladımı. Ama ne yapacağımı bilmiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi?.....
Saygılar...............

Ziyaretci046
21/04/2013, 11:04
aküden yapar büyük olasılık

volkankeser
22/04/2013, 01:22
Teşekkürler ım cevap verdiğin için.. bugün olayı çözdüm çok şükür soketlerden yapıyormuş. herhalde sarsılmadan dolayı 1 yada birkaç soket :D yerinden oynamış hepsini tek tek bırkaladıktan sonra deneme yaptım ve eski haline döndü aracım.....