PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabanın önüne maske uygulaması

baycep
24/08/2007, 18:08
arkadaşlar tatilde bayağı yol yapacağım için, bugun ankara şaşmaz sanayide cobra otoda siparişi verdim. yarın alacam uzun yolculuklarda çok faydalı olacağına inanıyorum kaputu ve aracın ön tarafını korur, takmatik özellikli 90 ytlye yapacaklar.. resimi aşağıya yüklüyorum

https://img212.imageshack.us/img212/2404/11yh6.jpg (https://imageshack.us)

erdiyilmaz
24/08/2007, 18:11
uzun yoLLarda taşLar maaLesef çok kötü etkiLiyor. heLe kaput fiLmi biLe yoksa, kaput harita gibi oLuyor.

maske güzeL düşünce. hayırLı oLsun.

baycep
24/08/2007, 18:19
uzun yoLLarda taşLar maaLesef çok kötü etkiLiyor. heLe kaput fiLmi biLe yoksa, kaput harita gibi oLuyor.

maske güzeL düşünce. hayırLı oLsun.

çok tsk ederim Erdi hocam, Elazığa gidince kaput koruma filmde çektirecem...

_BURAK_
24/08/2007, 19:52
abi çok kötü gözüküoo yaa

ACTOROFTHEROAD
24/08/2007, 19:59
yok yaaa goruntude kotu diiL bence hayırLI oLsun sonucta koruma amacLı... yaLnız kafama taKIldı da panjur faLAn kapanmış hawa aLma hararet faLAn onda sorun OLmazmı mustafa abİ?

baycep
24/08/2007, 21:57
panjur önünde file var. hava alıyor hararet yapmaz ,yarın kendi arabamda fotograf çekip yükleyecem...

Misafir2
24/08/2007, 23:25
uzun yol için çok ıyı
hayırlı olsun kazasız belasız, yollar kat etmen dıleğıyle hocam

Punto06
25/08/2007, 00:43
Ben kaput filmi çektirdim 80 ytl daha mantıklı hemde bu sütyen diyolar genellikle şahinciler filan taktırdığı için kıro gözüyle bakan olur

femoli
25/08/2007, 08:43
Ben kaput filmi çektirdim 80 ytl daha mantıklı hemde bu sütyen diyolar genellikle şahinciler filan taktırdığı için kıro gözüyle bakan olur

Öncelikle konuşmalarına dikkat et şahinciler takıyor biz takamayız , onlar kro biz değiliz nasıl bir kelime bu, yaşın küçük yazışmalarına dikkat et

Bende zamanında şahin kullandım, kimse sınıf farkı kullanamaz insanın değeri altındaki arabayla ölçülmez , insanlığıyla ölçülür .....

baycep
25/08/2007, 10:50

Kaput filminin koruyuculuğu maskeye göre çok sınırlıdır, çok da pahalı çektirmişsin. Yazışma uslubun hiç hoş değil, ben milletin beğenmesi için taktırmıyorum ki,koruma amaçlı ve geçici bir süreliğine, ne düşünürlerse düşünsünler. altında BMW x5 olupta dolaşan, birsürü dediğin insanlardan var, arabası ile ve konuşma şekliyle anlaşılmaz böyle şeyler kişiliğine bakacaksın, yaşın küçük biraz daha olgunlaşınca fikirlerin çok değişir. Değişmezsede hayatta herzaman yalnız kalırsın (sana abi nasihatı küsmece darılmaca yok)...

ufukbzk84
25/08/2007, 11:04
mehmet abi ve ayrıca hemşerim olan mustafa abi uyarılarınız çok doğru ama keşke biraz daha yumuşak yapsaydınız uyarılarınızı daha iyi olurdu sanki...sanki biraz sert olmuş... dediğiniz gibi arkadaşın yaşı ufak uslubu doğru seçememiş olabilir... sizde aynı sertlikle cevap verirseniz bana sanki bu da yalnış oluyo gibi geliyo... bizim kendimizden ufak olan arkadaşlarımıza kendi tepkilerimizi koyarkende uslubu yumuşak seçerek uyarmalıyızki onlarda bizim gibi yapsın büyüklerim olarak affınıza sığınıyorum... teşekkürler...

the_Algn
25/08/2007, 11:06
Arkadaşın kendisi öyle düşünmemiş olabilir. Toplumda öyle düşünenler olabilir manasında demek te istemiş olabilir. :)) bu ülkede şahine , torosa binmeyen mi var . Varsın kıro desinler ...

baycep
25/08/2007, 11:13
mehmet abi ve ayrıca hemşerim olan mustafa abi uyarılarınız çok doğru ama keşke biraz daha yumuşak yapsaydınız uyarılarınızı daha iyi olurdu sanki...sanki biraz sert olmuş... dediğiniz gibi arkadaşın yaşı ufak uslubu doğru seçememiş olabilir... sizde aynı sertlikle cevap verirseniz bana sanki bu da yalnış oluyo gibi geliyo... bizim kendimizden ufak olan arkadaşlarımıza kendi tepkilerimizi koyarkende uslubu yumuşak seçerek uyarmalıyızki onlarda bizim gibi yapsın büyüklerim olarak affınıza sığınıyorum... teşekkürler...

Alican bizim kardeşimiz, abileriyiz onun ,kızmak amaçlı yazmadım, alınmasın büyükler; bazen küçüklerine ufak hatırlatmalar yapıp yardımcı olmaya çalışabilir. tartışılacak büyütülecek bir konu değil arkadaşlar.

ufuk61
25/08/2007, 12:32
bence cok güzel olmuş uzun yolda ideal yanlız şehir içinde hiç iyi durmaz

jagar
25/08/2007, 13:38
bencede uzun yol için gerekli bişey hayırlı olsun :)

memat
25/08/2007, 18:12
aslında mustafa abi ve mehmet abi haklı olabilirsiniz ama alican bizim burda oturduğu için biliyorum keçiörende şahinle yada doğanla gezenlerin %85'i kro tabi başka yerleri bilmem sadece kalaba dutluk arasındaki kesimi söylüyorum
aslında bende yaptırabilirim sürekli uzunyol yaptığım için ii olur zaten kaput filmi var ama bu uzunyola giderken ii olur

borisc
26/08/2007, 23:03
Arkadaşın kendisi öyle düşünmemiş olabilir. Toplumda öyle düşünenler olabilir manasında demek te istemiş olabilir. :)) bu ülkede şahine , torosa binmeyen mi var . Varsın kıro desinler ...

sunu anlamıyorum! nedemek ''varsın kıro desinler'' grandepuntoya binenler kıro deseler kendini nasıl hissedersin merak ediyorum!! bu sınıf ayrımı nedir? ve ne olcude yapılır acaba? bi acıklarsan sevinirim.. sevgiler saygılar..

memat
26/08/2007, 23:42
arkadaşlar uzatmayalım lütfen

the_Algn
27/08/2007, 00:27
sunu anlamıyorum! nedemek ''varsın kıro desinler'' grandepuntoya binenler kıro deseler kendini nasıl hissedersin merak ediyorum!! bu sınıf ayrımı nedir? ve ne olcude yapılır acaba? bi acıklarsan sevinirim.. sevgiler saygılar..
önce mesajımı düzgün oku... şahine torosa binmeyen mi var dedim? bu lafın içine kendimide katıyorum ki yazıyorum.... Bende şahine bindim yıllarca varsınlar kıro desinler umrumda değil manasında yazdım....hermesajımıza böyle açıklamamı yapacaz. birdahada beni alıntı yapıp ünlemler koyma...çok ünlemlik olduysan şikayet et

Honor COOPER
27/08/2007, 13:46
üç beş zibidi yaptığı yanlışlarla bir çok insanın üzerine böyle elbise dikilmesine neden oluyor.herkes kendini biliyor önemli olan bu.

misli1
12/09/2007, 20:53
Bende kullandım zamanında şahin, o arabalar şimdi yeni üretilmiş olsalardı bizde şuanda "grandedogantr.com" da yazışıyor olacaktık. Malesef istanbulun varoşlarındaki gençler ekonomik şartlar gereği bu araçları tercih ediyorlar ve bazıları bu araçlara birkaç aksesuar takıp yollarda trafik kurallarını ihlal edip trafik terörü estiriyorlar. Bu durum sadece doğan-şahincilere has bir durummu hayır. birbirimizi yanlış anlayıp kırmayalım. islam alemini ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum.

misafir3
12/09/2007, 21:01
bızim gplere pek yakışmıyo ama uzun yolda olabılrı arabanın korunması acısından guzell..

baycep
14/09/2007, 15:20
bızim gplere pek yakışmıyo ama uzun yolda olabılrı arabanın korunması acısından guzell..

hocam siyah arabanın üzerinde iken bak fikrin eminim ki değişecektir..
https://img252.imageshack.us/img252/4214/dscf7205xk6.jpg (https://imageshack.us)

https://img75.imageshack.us/img75/2123/dscf7206ip3.jpg (https://imageshack.us)

Punto06
16/09/2007, 19:34

Abi beni bi sen anlamışsın başka kimse anlamamış yani teşekkür ediyorum abi sana

Punto06
16/09/2007, 19:40
aslında mustafa abi ve mehmet abi haklı olabilirsiniz ama alican bizim burda oturduğu için biliyorum keçiörende şahinle yada doğanla gezenlerin %85'i kro tabi başka yerleri bilmem sadece kalaba dutluk arasındaki kesimi söylüyorum
aslında bende yaptırabilirim sürekli uzunyol yaptığım için ii olur zaten kaput filmi var ama bu uzunyola giderken ii olur

dostum ben Keçiörende oturmuyorum ben örnekte oturuyorum yani Çinçine yakınım bide gelin burayı görün bujrda öyle tipler çok fakat benim demek istediğimi Ali abi anlamış dahada uzatmanın bi manası yok

_BURAK_
16/09/2007, 22:41
abii vala bence güsel olmamıs ama iillaa arabaya biisiler ekleyim diyosan konyadan mevlüt abi varr sitede resimleride varr ona bakk oo daha güsell..

sametanilbjk
19/03/2008, 23:15
Bence araba pisken bu koruma dalgasıı arabanın boyasına zarar verebilir..Ayrıca pek tee iii gözükmüoo

KaMiKaZe
19/03/2008, 23:25
arabasını sevenler alır diyorum :D

no fear
12/07/2008, 16:32
bence de çok kötü olmuş ama uzun yol amaçlı kullanacaksanız mantıklı bir şey

Ziyaretçi047
13/07/2008, 00:54
Şu olayı ben hemen bağlayım. Arkadaş aslında doğru bir şey söylemiş. Tepkiler gereksiz ve fazla olmuş. Şahin denilen aracın içinde benim çocukluğum geçti. Acayip sempati de duyarım o araca. Ki şahin denilen aracın hatta kuş serisinin tamamının 131 kasa dahil krallığının yaşandığı yer Adana'dır. Eski kasa yeni kasa şahin doğan hala burada en fazla kullanılan araçlar arasında. Hala modifiye de ediliyorlar. Biz de burada Şahinci deyimini kullanıyoruz. Kötü anlamda kullanıyoruz. Ama şu var. Her şahin süren şahinci değil. Şahincilik kötü bir terim haline geldi.
Ona bakarsanız şu an yeni kasa bir şahin turbolandı. Şimdi ustam da kendine eski kasa Doğan aldı, ona type-r pistonları takıldı dereceli egzantirik vs. ve subarı sti turbosu girildi. Yakında bitecek. Ama bu adam da şahincilerden nefret ediyor uzak duruyor.
Umarım konuyu bağlayabilmişimdir.
Not: Şahin kullanın sevin ama şahinci olmayın. Açıklamak gerekirse, kötü, gereksiz ve saçma modifiyelerden kaçının. Trafik kurallarına uyun. Hava atmak pahasına insanları tehlikeye atmayın.

isoRc
20/07/2008, 10:22
bu arabayı sol şeritte arkamdan sellektör yaparak gelirken düşünemiyorum heralde sağa çekip 5 dk dururdum :D çok deli bişi olmuş hannibal hesabı :D

plastro
21/07/2008, 04:19
Maviye göre siyahda daha hoş olmuş hayırlı olsun uzun yol için gerçekten gerekli

Halook!!!
21/07/2008, 16:06
Bence kaput filmi uygulaması yapılsa estetik açıdan daha iyi olabilirmiş...

Ama yine bu da bir tercih ve beğenidir tabi...

CesSpOoL
23/07/2008, 23:07
Koruma etkenini saymazsak görüntü biraz bozuk olmuş.. Ama yine de zevkler farklıdır diyerek saygılarımı sunuyorum : ))

pdr42
23/07/2008, 23:54
bende olaya baska bi bakıs acısı getiriyim tabi bu tamamtıyla zevk meselesi de 8 10 milyara sahin dogan alacagını avrupa arabaların eski modelerinden alsan daha mantıklı tabi bu benim fikrim birde bu arabaların hastaları var onlarınkıde ayrı bi zevk tabi ama ben o fiyatlara almazdım

grande26
24/07/2008, 00:36
Elektrikli camla ilk defa doğanla tanışmıştık..

AGUS
24/07/2008, 01:17
yahu arkadaslar farkındamısınız......... ne kadar gerilmeye ihtiyacımız var... ne kadar gerginiz son zamanlarda.... benim anlamadığım şey son bir kaç haftadır dikkatlice okuyor takip ediyorum ne kadar çabuk sinirlenip bir birimize hamlede bulunuyoruz ??? her türlü konuda biz değilmiyiz buluşmalarda dostça aynı çatı altında olan tamam sayın kardeşimizin büyük bir gaffı var, olabilir hangimiz aynı yaşlarda iken -aynı gafları işlemedik hiç, yalanına sıgınacak olan ? uyarmak bizden özür hatalı olduğuna inanandan peki sorarım size sayın arkadaslar şahin dediğimiz güzide vasıta bizim memleketimizin ürettiği üretiminde bizim işçilerimizin emek sarf ettiği bir çoğumuzun ilk arabası vasıta değilmidir ? eee peki ''kıro'' diye hitap ettiğimiz insanlar onlarda bizim insanımız değilmi ? bence üslüplar yanlış hiç kimse ki şayet ben buna böyle inanıyorum ne bir aracı küçük görebilir ne de bir insanı ne olursa olsun hem şahin'i küçük görenide kınıyorum hem de ''kendini bilmez insanlara'' kıro denilmesini kınıyorum ve ayriyetten hatırlatmak isterim lütfen biraz faha az gergin olmalyız hani nerde kaldı bizim gptr kardeşliğimiz ? pls biraz daha relax olmamız lazım....

Saygılar

aykuting
24/07/2008, 02:02
Bende nevşehire gittim geldim aklımın ucundan gecmedi keşke daha önce böle bi konu acılsa idi eve geldim aracı yıkadım KAHRETSİN KAPPUTUMU DEĞİŞMİŞLER :D demeküzere idim kın ne derse desin sağlıklı uzun yolda kullanmak lazımmış yaşadım öğrendim

pdr42
24/07/2008, 03:27
yok aslında kaput korumak için guzel birsey yola giderken takılabilr bence

Auto engineeR
24/07/2008, 16:56
bunu şu an serwislerden temin edebilir miyiz? bende de baya taşwuğu oldu ama zararın neresinden dönsek kardır. sık sık antalyaya gidip geliyorum uzun yolda yazık oluyo arabalarımıza

takması sökmesi zor mu?

bi de araba temizken takılmalı yoksa tozlar boyaya zarar wereblir

ekorkut
24/07/2008, 17:05
Alper servislerden değil de bu biraz daha sosyetik olan çadırcılar yapıyorlar bunu arabana göre. Benim de en son seyahatimde bir iki taş gelmiş ön tampona. Ama kaputta daha bir olayım yok çok şükür.

ozerc
16/11/2008, 15:06
arkadaşlar bunu istanbulda nerede bulabiliriz ben köye çok sıklıkla gittiğim için tampon ve kaput mahvoldu bunu bulabileceğim bi adres tel no varsa özelden ulaşırmısınız lütfen bide fiyatını söylerseniz memnun olurum

Murat Taşkın
16/11/2008, 15:19
Kaput Koruma Filmi, maskenin yapmış olduğu görevi yapmakla beraber, o kaba görünümüde ortadan kaldırıyor. Ayrıca kaput koruma filmini sökmeniz yada temizletmeniz gibi bir olay söz konusu değil. Kaputun ön kısmına yaklaşık 40 cm genişliğinde bir alana yapılan kaput filmi belli bile olmuyor ve çok dayanıklı olduğu için uzun süreli kullanıma imkan veriyor.
Boyayı korumaya çalışayım derken maske takılması daha ciddi zararlar verebilir çünkü takma ve çıkarma esnasında çizilmeler oluşma riski büyük.
Kaput koruma filmini maske uygulamasına tercih etmek isteyen üyelerimiz için; sponsorlar bölümünde 3M firması olarak verdiğimiz ilana bakarsanız, fiyat hakkında da bilgi almış olacaksınız. Bu fiyatlar sadece Grande Punto TR | Bravo TR | Fiat Grande Punto Bravo Türkiye | 2006 - 2008 ® (https://www.grandepuntotr.com) üyelerine özel fiyatlardır.
Saygılar..

N-ciniir
24/05/2011, 11:31
merhaba, konuyu hortlatmış olacam ama yazın uzun yol için ben de maske kullanmayı düşünüyorum. ama fiyatlar nasıldır bilgim yok. bir de genelde gördüğüm GP için mevcut Evo için sanki piyasada yok gibi.. yardımcı olabilecek var mı?

santiago
24/05/2011, 13:12
herkes bütçesine uygun neyse ona biniyor
gelelim maske olayına aslında benimde hoşuma gitmiyor kaput filmi daha mantıklı daha hoş ama şimdi arkadaşımızın da vakti yok gibi bunu yapmak için kısa zamanda yapılacak en iyi iş sonuçta arabaya bir aksesuar olarak takmadığı için bunu sorun değil allah kazasız belasız sürüşler nasip eder inş

asukasan
24/05/2011, 13:34
merhaba, konuyu hortlatmış olacam ama yazın uzun yol için ben de maske kullanmayı düşünüyorum. ama fiyatlar nasıldır bilgim yok. bir de genelde gördüğüm GP için mevcut Evo için sanki piyasada yok gibi.. yardımcı olabilecek var mı?

merhaba, kaput firmine göre kullanılan maske daha koruyucu bir görev üstleniyor, görüntüsü biraz kaba olabilir ancak, kaput filmi ağırlıklı olarak kaputun üst kısmını korumaktadır fakat maske , kaput, tampon ve farlarda daha etkin bir koruma sağlıyor, ben aşağıda linki bulunan ürünün siparişini verdim, daha önceki aracımda da maske kullanıyordum, montajı çok basit olduğundan uzun yolda takıyorum, şehir içindeyken çıkartıyorum, link aşağıda, almak isterseniz sipariş verebilirsiniz. kazasız belasız günler dilerim.

dilerseniz firmaya mesaj atın, fakat kişisel görüşüm evo yada uyacaktır sanırım...

Fiat Punto 2006-2008 aras tampon kaput koruyucu deri maske | Fiat | ElifTuning.com | (https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=28807&k_id=2006&kn=FIAT)

Romeo_er2
24/05/2011, 23:00
benimde sadece kaputta var arada takıyorum keyfine :D

N-ciniir
25/05/2011, 11:49
merhaba, kaput firmine göre kullanılan maske daha koruyucu bir görev üstleniyor, görüntüsü biraz kaba olabilir ancak, kaput filmi ağırlıklı olarak kaputun üst kısmını korumaktadır fakat maske , kaput, tampon ve farlarda daha etkin bir koruma sağlıyor, ben aşağıda linki bulunan ürünün siparişini verdim, daha önceki aracımda da maske kullanıyordum, montajı çok basit olduğundan uzun yolda takıyorum, şehir içindeyken çıkartıyorum, link aşağıda, almak isterseniz sipariş verebilirsiniz. kazasız belasız günler dilerim.

dilerseniz firmaya mesaj atın, fakat kişisel görüşüm evo yada uyacaktır sanırım...

Fiat Punto 2006-2008 aras tampon kaput koruyucu deri maske | Fiat | ElifTuning.com | (https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=28807&k_id=2006&kn=FIAT)

teşekkürler. firmayla irtiabata geçip sorayım.

asukasan
25/05/2011, 12:03
teşekkürler. firmayla irtiabata geçip sorayım.

rica ederim, umarım yardımcı olabilmişimdir. iyi günler.

Mjet
25/05/2011, 13:00
bu maske olayı iyimiş ya kaputu mahvetmeden önce bu konuyu görseymişim keşke :) yanlız yıllar önce sanayide 90 tl olan bugün elif tunıngde 180 tl iyimiş :D

StrawBeeRy
25/05/2011, 13:29
bu maske olayı iyimiş ya kaputu mahvetmeden önce bu konuyu görseymişim keşke :) yanlız yıllar önce sanayide 90 tl olan bugün elif tunıngde 180 tl iyimiş :D
git boyat o kaputunu fare kemirmiş gibi duruyor :D:D

F3000
25/05/2011, 18:25
Görüntü olarak biraz kötü gözükse de bence değecektir. Kazasız beasız sürüşler..

N-ciniir
26/05/2011, 11:39
rica ederim, umarım yardımcı olabilmişimdir. iyi günler.

Punto evo ile uyumsuz. birkaç firma daha buldum ama dönüş olmadı onlardan. maskede uyum önemli bir konuymuş. eğer ölçüler tam olmazsa 90-100km/h hıza çıktığında rüzgardan dolayı kaputa vurmaya başlıyormuş..

asukasan
26/05/2011, 14:15
Punto evo ile uyumsuz. birkaç firma daha buldum ama dönüş olmadı onlardan. maskede uyum önemli bir konuymuş. eğer ölçüler tam olmazsa 90-100km/h hıza çıktığında rüzgardan dolayı kaputa vurmaya başlıyormuş..

bir arkadaş yine bu konuda bahsetmiş, araca özel dikim yapan yer varmış ankarada, dilerseniz onunla bir irtibata geçin...

alperyonar
27/05/2011, 12:57
Bende sadece kaputa takmak istiyorum. Ertuğ sen nereden temin ettin?

VHDG
30/03/2012, 19:21
bence çok güzel olmuş arkadaşım..hırçın bakmış gp :) kazasız belasız

VHDG
30/03/2012, 19:22
bence çok başarılı..değişik hırçın olmuş nerden kaça temin ederiz??

tonymontana
30/03/2012, 19:59
sağlam hort olmuş:D

CEMDUMAN
05/05/2012, 19:57
adam ortaya bı laf soyledıı mıllet patlamya adeta yer arıyorr bırakın kişiliksiz ınsana cevap vermeyın havlasın dursun burda aracmı onemlıı yoksa ınsanlık adamlıkmı onemlı arkadaslar boş verınn kaleee almayın derımmm;)