PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geri vitese takarken gelen ses cartlama

ersinbb
16/04/2013, 10:58
normal vites geçişlerinde hiç bir sorun yok.araba az ısındıgında gerı vıtese takarken az bı irkiliyor ses gelmeden.araba 50km durmadan yol yaptıgında geri vitese takarsan hem cartlıyor hemde araba ırkılıyor..geçiyor vitese ama sankı debrıyaja hıc basmıyor gıbı ses gelıyor.egerkı once 1. vitese sonra gerıye takarsan hıc ses yok.bununla alakalı sorun yaşayan oldumu.neden yapar.

sinanuzun
16/04/2013, 11:13
Sıfırındada aynı sorun var bir parçanın taşlanması gerekiyormuş arkadaşlar öyle yazmışlardı uzun km kullanımından sonra zaten bu taşlama yeri kendiliğiyle oluşuyormuş. Bu sesi duymamak için çözüm ise geri vites öncesi 1. vitese atın sonra ise geri vitese takın ses gelmeyecektir. Saygılarımla.

msi
16/04/2013, 11:17
bendede aynı sorun vardı servise gittiğimde fiatın hiçbir aracında senkromeç olmadığından dolayı bu cartlamayı yaptığını söyledi ordaki arkadaş.Geri vitese takmadan önce 1.vitese takarsanız böyle bi sorunla karşılaşmazssınız şahsen ben artık alıştım geriye takmadan önce 1.vitese takmaya :)

byspayn
16/04/2013, 20:30
En kolay çözümü 1 geri yapmak :) Ya da sesi duymazdan gelin :D

uurknkc
16/04/2013, 22:32
bendede cartlıyordu.. baskı balatayı değiştirdim yağ gibi geçiyor vitese ve ses yok...