PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg işlemleri

erosistanbul
14/04/2013, 19:39
arkadaşlar lpg taktıralı 1 ayı geçmeden ruhsata işletme olayına başladım. sızdırmazlık,ek1 ve araç muayenesini yaptırdım. belgeleri trafiğe vermek kaldı. fakat ruhsat eşimin adına, işten izin alması problem. evrakları içeri verirken kendisinin olması gereklimi. en azından boşuna izin almasın.birde evrakları içeri vermek için 1 hafta süremin olduğunu duydum. doğrumu. geciktirirsem ne olur. konu kirliliği olmaması için çok araştırdım.fakat bişey bulamadım.yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

erdiyilmaz
14/04/2013, 21:06
Başkası adına ruhsat yenilemede sizden noter tasdikli vekalet isteyeceklerdir ya da kendisi gelsin diyeceklerdir

erosistanbul
14/04/2013, 22:12
yapacak bişey yok o zaman, acaba bunun süresi gerçekten 1 haftamıdır.

erdiyilmaz
14/04/2013, 22:37
yapacak bişey yok o zaman, acaba bunun süresi gerçekten 1 haftamıdır.
O konuda yanlış yönlendirmek istemem tam bilgim yok açıkçası. Gaz sızdırmazlık raporu 1 ay geçerli (projesi 1 yıl geçerli) ve Lpg takıldıktan sonra en geç 1 ay içerisinde ruhsata işletme tamamlanmalı diye biliyorum sadece. Muayene sonrası trafik tescil süresini tam bilemiyorum.

celenlee
15/04/2013, 17:14
Eskiden şöyle saçma bir uygulama vardı.

Evrakları araç sahibinden başkası getirince evrakları almıyorlardı, mecburen araç sahibi getiriyordu. Ama ruhsat çıktıktan sonra "Araç sahibi dışında bir başkasına" verebiliyorlardı!!!

Şimdi durum nedir bilemyiorum :)

halils2
15/04/2013, 21:24
O konuda yanlış yönlendirmek istemem tam bilgim yok açıkçası. Gaz sızdırmazlık raporu 1 ay geçerli (projesi 1 yıl geçerli) ve Lpg takıldıktan sonra en geç 1 ay içerisinde ruhsata işletme tamamlanmalı diye biliyorum sadece. Muayene sonrası trafik tescil süresini tam bilemiyorum.

erdi beyin dediği gibi lpg montajından sonra 1 ay süreniz var ruhsata işletmek için muayene sonrası süre yok diye hatırlıyorum. ruhsatı da eğer değişiklik olmadıysa siz alabilirsiniz. işlemler için emniyete gidiy bir görüşün onlar gerekli açıklamayı yapacaklar zaten.

erosistanbul
15/04/2013, 21:28
Eskiden şöyle saçma bir uygulama vardı.

Evrakları araç sahibinden başkası getirince evrakları almıyorlardı, mecburen araç sahibi getiriyordu. Ama ruhsat çıktıktan sonra "Araç sahibi dışında bir başkasına" verebiliyorlardı!!!

Şimdi durum nedir bilemyiorum :)

aynen öyle oldu. önce emniyete evrakları vermek için gidip rica ettim. olmaz, ruhsat sahibi gelsin dediler. iyi dedim bende gidip eşimi işten alıp emniyete gittik, evrakları verdik. ruhsatı almaya ben gelip alsam olurmu dedim, "tabi tabi öğleden sonra hazır olur gel al, eşinin gelmesine gerek yok" dediler.

erosistanbul
15/04/2013, 21:29
lpg takıldıktan 1 ay içinde ruhsata işlemek gerekiyormuş. muayeneden sonrada 1 hafta içinde emniyete evrakları vermek gerekiyormuş.

halils2
15/04/2013, 21:57
yanlış biliyormuşum demek :(

erosistanbul
15/04/2013, 23:13
prosedür okadar sık değişiyorki, takip etmek zorlaşıyor.

Castell
16/04/2013, 12:03
İşletmezseniz ruhsata işletirken bir de ceza ödüyorsunuzz.....

celenlee
16/04/2013, 13:07
aynen öyle oldu. önce emniyete evrakları vermek için gidip rica ettim. olmaz, ruhsat sahibi gelsin dediler. iyi dedim bende gidip eşimi işten alıp emniyete gittik, evrakları verdik. ruhsatı almaya ben gelip alsam olurmu dedim, "tabi tabi öğleden sonra hazır olur gel al, eşinin gelmesine gerek yok" dediler.

Bu saçma prosedür aynen devam ediyor demek ki :)