PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ceza yedim fakat sitede görünmüyor?

BaranSelo
14/04/2013, 02:10
Merhaba. 5 Nisan günü emniyet kemerinden 77 lira ceza yazdılar. Şuan ödemeye çalışıyorum fakat Vergi Dairesi'nin veya Ziraat Bankası'nın ödeme ekranlarında borcum görünmüyor. Ocak vergisini yatırmamıştım, o görünüyor fakat ceza yok ortada. Sizce sisteme mi girilmemiştir? Çünkü 15 gün içinde yatırarak indirimden faydalanmak istiyorum ama yatıramıyorum. Ulus'a kadar da gitmek istemiyorum. Sizce ne yapabilirim bu konuda?

tayfux
14/04/2013, 02:18
hocam makbuz elindeyse beyan ile ödeme seçeneğinden ödeyebilirsin..Edirnede okurken arkadaşımla gezmeye İstanbula gelmiştik ve fotoğraflı ceza yedik. arkadaşım arabasını neredeyse 1 yıl sonra sattı ne ceza geldi ne başka birşey..

kimber
14/04/2013, 16:28
Hemen acıklayayım eşim İstanbul'daki sarı çizgi ile ayrılmış yola 3 sn girmesi sonucu şerit ihlali cezası yedi.Ceza tam 30 gün sonra adrese geldi. Tebligatın eve geldiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde öderseniz %25 indirim söz konusu. Online sistemde cezanın görünmesi yaklaşık 3 ayı alıyor. Eğer siz online sistemde görünmesini beklerseniz indirimli olarak ödeyemezsiniz.

fotobelit
17/04/2013, 11:03
internet vergi dairesi-motorlu taşıtlar-motorlu taşıtlar sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme-beyanlı trafik cezası ödeme bölümünden yapabilirsiniz..Linki;https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

halils2
28/04/2013, 02:46
hafta başında tüvden randevu alırken dikkatimi çekti plaka yazdığınızda aracın borcu olup olmadığına dair bilgi veriyor sadece borcu vardır ya da yoktur diye gib.gov.tr den anlık borç göstermiyormuş bildiğim kadarıyla bence ara sıra buradan borç sorgusu yapılabilir diye düşünüyorum en azından borç olup olmadığı görülür.

interlaced
30/04/2013, 22:16
Yaklaşık 18 ay önce Ataköy THY önünde radar'a girdim 88km hız ile. Makbuzu kesip verdiler. 300 küsür lira. Sitede hala çıkmıyor. Üzerine araba sattım, araba aldım. İşler için vergi dairesinden borcu yoktur/temiz kağıdı aldım. 2012 sonunda da kırmızı ışığım var, burda da hikaye aynı. Riski üzerimde. Ödemedim, ödemiyorum. Bir gün karşıma çıkar mı? Bilemem. Çıkarsa öderim. O zamana kadar ödemeye niyetim yok. Beyanlı ödeme konusunda da Cemil doğru tarif etmiş. Çıkmasa bile kendin doldurarak indirimli ödeme olanağına kavuşuyorsun. Tabi riskleri bir yana, bana benim sistem daha ucuz geliyor :)

yengecbaris
01/05/2013, 12:28
15 gün önce bende 111 le radara girdim polis çevirdi beyfendi radara girdiniz dedi doğrudur dedim. 2 gün sonra Ziraate gittim cezamı ödemeye ziraatteki adamda plakadan baktı cezan yok dedi ama daha sonra maliyeye Mustafa Abi'nin yanına gittim. Dedim abi ceza yedim ama çıkmıyor anlattım durumu Mustafa Müdürümün dediği şu şekilde: Artık kesilen cezalar araçlara değil KİŞİLERE kesiliyor. T.C. kimlik numaranıza kesiliyor dedi sen git yatır cezanı maliyeye dedi buradaki sistemden bakalım dedi. Gittim yatırdım daha sonra geldim sisteme baktım ve cezam yoktu. Abi arabayı satarken sıkıntı olmasın problem yaşamayalım dedim yok olmaz dedi artık T.C. kimlik numarasıyla olduğu için SIKINTI OLMAZ dedi. Bu sisteme yeni geçmişler. Bu işin ziraat bankasına gelmeside ereden baksanız 1 seneyi bulur. Herkese cezasız günler diliyorum

Castell
02/05/2013, 17:47
Arkadaşlar park cezası yazmışlar şişlide. Tabi benm haberim yoktu ceza yediğimden.... ceza ne internette ne başka hiçbir yerde de karşıma çıkmadı, mahalle muhtarınaa tebligat gelmiş. Kazara muhtardan teslim aldım ceza makbuzunu....

fotobelit
02/05/2013, 17:58
Arkadaşlar park cezası yazmışlar şişlide. Tabi benm haberim yoktu ceza yediğimden.... ceza ne internette ne başka hiçbir yerde de karşıma çıkmadı, mahalle muhtarınaa tebligat gelmiş. Kazara muhtardan teslim aldım ceza makbuzunu....
internet vergi dairesi-motorlu taşıtlar-motorlu taşıtlar sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme-beyanlı trafik cezası ödeme bölümünden yapabilirsiniz..Linki;https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp
https://m1305.hizliresim.com/19/2/mpc6q.jpg (https://bit.ly/c25MCx)

sezerism
02/05/2013, 19:30
Hızdan ceza kestiler ancak postede görüldü oradan yatırdım.