PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima Kompresörü

invenciblee
13/04/2013, 22:22
arkadaşlar mrb.

klima kompresörü hasarlıymış benden önceki sahibi bir halt etmiş.

çıkma uygun yollu bulma şansımız, tavsiye edebileceğin bir yer varmıdır?

araç 1.3 75 active modeli

iyi forumlar.

muratxx5
14/04/2013, 00:04
Hocam çıkma alırken dikkat et iki tip klima kompresoru var. Birisi sürekli çalışır vaziyette. Bir sıkıntı sonucu klimadaki gaz ucarsa siz de farketmezseniz kompresor kasnagi pistonlar sardigindan plastik olması hasebiyle kırılıyor. 90 beygirliklerde olandan alın. Onun kasnagi klima devrede değilken boşa dönüyor. Düğmeye basınca devre ye giriyor. Ve gaz yoksa hiç devreye girmiyor. Daha güvenli. Zamanında Ankara hurdacilardan 350tl ye böyle bir kompresor bulmuştum. Ama çok zorlanmıştım. Bir de kompresor değişirse klima borularinin kompresore giriş yeri de değişiyor. Ben 1.5 senedir problemsiz kullanıyorum...

saygin54
14/04/2013, 00:25
benimde eski aracımda böyle bir sorun var sanıp bende aramıştım ve bostancı oto sanayide bulmuştum çıkma 300 tl civarı bir fiyat istemişlerdi...

invenciblee
14/04/2013, 11:03
cevaplar için çok tşk ederim internetten baktıgımda bostancı da var gibi görünüyo telefon ettim maliyetli olacak bu iş bize biraz

onurtuna
14/04/2013, 13:45
maslak atatürk sanayi sitesi koyuncuoğlu klima

Castell
16/04/2013, 12:01
Dostum ikitelli organize sanayii de bayağıı çıkmacılar var oralarada bakabilirsin....

invenciblee
19/04/2013, 15:27
Hocam çıkma alırken dikkat et iki tip klima kompresoru var. Birisi sürekli çalışır vaziyette. Bir sıkıntı sonucu klimadaki gaz ucarsa siz de farketmezseniz kompresor kasnagi pistonlar sardigindan plastik olması hasebiyle kırılıyor. 90 beygirliklerde olandan alın. Onun kasnagi klima devrede değilken boşa dönüyor. Düğmeye basınca devre ye giriyor. Ve gaz yoksa hiç devreye girmiyor. Daha güvenli. Zamanında Ankara hurdacilardan 350tl ye böyle bir kompresor bulmuştum. Ama çok zorlanmıştım. Bir de kompresor değişirse klima borularinin kompresore giriş yeri de değişiyor. Ben 1.5 senedir problemsiz kullanıyorum...

tavsiyeniz doğrultusunda bugün atatürk sanayi sitesi ikitelliden 90 beygirlik 1.3 puntodan klima kompresörünü söktürdüm aldım sağlam gibi görünüyo bu aksam yada yarın aksam arkadasıma gidip montajını yaptırcam umarım sorun cıkartmaz tşkler bilgi için.

seyrusefer
16/06/2013, 23:17
kompresörü taktırdınız mı durum nedir?

Tumuli
29/07/2013, 12:41
sıkıntının durumunu bildirirseniz seviniriz

erdiyilmaz
29/07/2013, 14:28
Klima kompresörü serviste orjinali 1.948 TL. (dayco marka sanırım, unuttum)

Çıkmacılarca 400-500 TL arasına bulunuyor.

Ben geçen hafta Antalya akdeniz san. sit. sıfırını 600 TL'ye aldım aynı marka. Klimacının biri zamanında stoklamışmış. Klima kompresör değişiminde klima radyatörünü de mutlaka değiştirin. Soğutmada çok farkettiriyor. Radyatör de sanayide 200 TL civarı. Yeni kompresörü takma, klima borularının sökülüp tinerle temizlenmesi, yeni radyatör montajı, polen filtre değişimi, yeni gaz dolumu hepsi 1.000TL'ye maloluyor. Yetkili servis tümüne yaklaşık 2.700 - 2.800 fiyat veriyor maalesef.

Sent from my iPhone using