PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren pedalı'ndan gelen ses için yardım

onur1986
13/04/2013, 15:43
Arkadaşlar bugün eve gelirken ezan okunduğundan teybin sesi kısıktı.tabi bu sebepten uzun zamandır gizlediğim her sesi duydum.yalnız bi ses yeni geldi,dikkatimi çekti.frene basarken hafif sertleşme var gibi ama asıl sorum bu değil.kafama takılan,frenden ayağımı çekerken derinden gelen 'gırrc' sesi.ötüyo gibi.sizce sebebi ne olablir ustam en son balatalar vs. iyi demişti.düşünce ve fikirleriniz için şimdiden eyvallah.

malebow
13/04/2013, 16:14
Sorunu bilmem ama servise gösterseniz iyi olur, fren sistemi önemlidir.

byspayn
13/04/2013, 16:51
Fren pedalında sertleşmenin sebebi westing-house ile ilgilidir. Balataların durumu ile pedaldaki sertleşmenin alakası yoktur. 'Gırç' sesi kampanalardan geliyor olabilir.

En kısa zamanda usta ellerin aracınıza bir bakması gerekli. Allah korusun fren sistemi hiç bir zaman 2.plana atılabilecek bir şey değil.

onur1986
13/04/2013, 17:01
Haklısınız.peki dediğiniz durumun iki hafta kadar önce kampana ve kaliperleri boyatmam ile bi alakası olabilr mi acaba?

byspayn
13/04/2013, 17:13
Çok düşük bir ihtimal de olsa olabilir. Çünkü boyadıktan ve boya kuruduktan sonra ilk frende diskler pırıl pırıl oluyor. Kampananın içine boya kaçma ihtimali de düşük.

onur1986
13/04/2013, 17:32
Anladım fakat frene bastığımda değil fren pedalı geri çıkarken hafif bi ses geliyo.boyadan falan olsa bastığımda ötmesi gerekmez miydi mantıken?

malebow
13/04/2013, 22:06
gün içinde aklıma geldi, bir arkadaş vardı oto tamircisi olan ona sordum da, çekerken ses geliyorsa tam olarak fren sistemiyle değilde fren pedalı mekaniğiyle ilgili olabilir dedi.

onur1986
13/04/2013, 22:17
Sağolasın aklına gelip bişeyler bulmana sevindim.pzt. ilk işim ustama götürüp baktırmak olacak.ben de pedal yayından ya da kampanaların tozlanmasından şüpheleniyorum baya bi araştırdımda.