PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zift lekesi :(

atombak
23/08/2007, 23:24
Daha önce bu konunun geçtiğini hatırlıyorum ama siteyi taradım bulamadım bi türlü.. Malum yaz ayı tatil mevsimi aracımızla uzun yollara çıkıyoruz.Her seferinde ufak tefekte olsa sıkıntılar çıkıyor.Bu seferde Antalya çevresi ve dönüş yolunda ön kaputa ve cama bol bol taş yedik.Tabi çizik-leke durumları hakgetire.Asıl problemse yan kapı altları ve arka kapı aşırı dercede asfalt/zift lekesi oldu..Bu lekeleri boyaya zarar vermeden çıkarabilmenin bir yolu varmıdır? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

the_Algn
23/08/2007, 23:32
Arama bölümüne zift yazınca konular geliyor.
Link: https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/3099-asfalt-lekesi-kaporta-boyanacak.html

microab
23/08/2007, 23:34
Git bi yıkamacıya,elini sürmene bile gerek yok,onun ilacı gaz.

Tertemiz verirler...

the_Algn
23/08/2007, 23:35
ben servise götürmüştüm temizleyip verdiler..parada talep etmediler.

SteinGP
24/08/2007, 03:03
bir fıs fıs şişesinin içine gaz koyup fıslat gaz olan yerlere..10-15 dk bekleyip yıkamacıya götür..bişi kalmaz...

şekerlioğlu
25/08/2007, 20:47
yıkamacıda hallolur sen çay içerken arabanda temizlenir.ama az birşey oraya gitmeye değmez dersen,bir parça üstübeç'in üzerine mazot veya gazyağı döküp kendinde yapabilirsin(ben öyle yaptım).

atombak
26/08/2007, 21:25
Ben özellikle bunun için yıkamacıya gittim,hatta kendimce iyi /kaliteli olduğunu düşündüğüm yere..Anlattım tabi durumuda ama araç çıktığında lekeler duruyordu..'' Abi üstünden zaman geçmiş çıkmıyor'' dediler.Bu yüzden farklı bi çözüm isemiştim.Gaz olayını deneyim o zaman..Teşekkürler .

pdr42
27/08/2007, 00:40
gaz kesin cıkarırır fıs fıs yap ardından bir bezle sil cıkmayan yerlere biraz ugrasırsan gazyagı işe cıkıyor sonrad ayıakat benim araca yapıldı tertemiz oldu

SeZAr
29/08/2007, 11:45
Aynı sorun bendede vardı.Gaz yağı olayı kökünden temizliyor.Hiç kafana takma.Senin aracı yıkattığın yerdeki kişiler olayı bilmediklerinde öyle söylemişlerdir.Yumuşak bir beze gaz yağı damlat ve yavaş yavaş sil kesin çözüm.

goldumut
29/08/2007, 12:41
evet gaz yagı yada mazot yada vd40 sanırım...benzın kotu yapı sakın kullanmayın

ufukbzk84
29/08/2007, 12:48
arkadaşlar zift lekelerini sökmek için solvent kullanmak boyaya zarar verirmi????*

jagar
29/08/2007, 13:08
bende geçen ay abanttan dönerken dağ yoluna direk ıslak zift dökmüşler mecburen girmek zorunda kaldım bide benim lastikler geniş olduğu için camlara kadar her yer zift olmuştu gaz yağıyla yıkamacıda yıkattım hiç bi problem olmadı ... bu arada gaz yağıyla mazot boyayı besliyomuş sorduğum herkes öyle söyledi ...

ugurozer
04/09/2007, 00:30
gaz yagi evet benzine gore daha yumusak ve yagli oldugu icin daha az zarar vererek cikartiyor sifti fakat boyayi gecici olarak parlattigina bakmayın azda olsa vernige zarar verdigi icin biraz matlastirir, besledigi yonunde soylentilere lutfen inanmayın, uyguladıktan sonra balmumlu bir koruma pasta cilasi atarsanız iyi olur.