PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg Geçiş Yardım

donjoanm
07/04/2013, 08:37
merhaba arkadaşlar punto aracıda brc marka sıralı sistem mevcut.aracım sabahları gaza geçişte stop etmesi sebebiyle ustaya gittiğimde enjektör değişimi dedi.ve tamamını değiştirdi.sabah ilk çalışmada gaza geçişte sorun yok ancak motor sıcakken yani kontağı kapatıp tekrar çalıştırdığımda çok zor geçiyor. silkeleniyor stop edecek gibi oluyor.usta motorun sıcak olduğundan normal diyor.iki kere enjektörleri değiştirdim.lütfen yardım edin.sorun nerdedir.lpg de kullanmaya korkuyorum bişey olacak diye.bilgisi olan yardım edecek arkadaşlara şimdiden Allah razı olsun

stilo67
07/04/2013, 09:12
Ustanin buna normal demesi sasirtti baska brc bayiine gidip gaz ayari yaptirabilirsiniz yada belli bir sure benzinde dewam edin.bujileriniz yeni mi.

GT-I9300 cihazımdan 2 ile gönderildi

ZAK1980
07/04/2013, 12:10
Usta nasıl usta olmus acaba ? motor sıcak ıken ve aracı yenıden calıstırdıgında hıc bır sorun olmadan sankı benzındeymıs gıbı gecıyor arasıra gecıp gecmedıgını bıle fark etmıyorum gostergeye bakıyorum gecmedımı acada dıye ama gecıyor bence gıttıgınız kısıyı degıstırın bırseyden anladıgı yok

erosistanbul
07/04/2013, 12:10
motor sıcak olduğu için normal mi, kesinlikle başka bi servise git. o ustadan uzak dur. yerinde olsam arabanın 1m yakınına bile yaklaştırmam.
bende gaza geçtiğini ancak lpg ışıklara bakınca anlıyorum.

donjoanm
07/04/2013, 13:56
arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim.usta ilgileniyor yapmaya çalışıyor.ama sorun devam ediyor.bujileri de yeni değiştirdim.enjektörlerde yeni taktı.ama gaza geçerken yine silkelenme oluyor.ne yapmalıyım.enjektörleri değiştirdi.garantisi de var.

halils2
07/04/2013, 14:14
Usta nasıl usta olmus acaba ? motor sıcak ıken ve aracı yenıden calıstırdıgında hıc bır sorun olmadan sankı benzındeymıs gıbı gecıyor arasıra gecıp gecmedıgını bıle fark etmıyorum gostergeye bakıyorum gecmedımı acada dıye ama gecıyor bence gıttıgınız kısıyı degıstırın bırseyden anladıgı yok

kesinlikle katılıyorum. Ayrıca yeni bujilerin ngk zkr-7a10 mu? eğer değilse sorunun bu da olabilir çünkü fiatın bu motor için önerdiği başka buji yok sadece ve sadece ngk buji kullanmalısın.

donjoanm
07/04/2013, 14:14
arkadaşlar lpg regülatöründen olabilir mi acaba

donjoanm
07/04/2013, 14:59
arkadaşlar punto aracım 2011 model 20.000 km ve periyodik bakımını yeni yaptırdım.buji olabilir mi .anlamıyorum çünkü.

khanunl
07/04/2013, 22:39
merhaba arkadaşlar punto aracıda brc marka sıralı sistem mevcut.aracım sabahları gaza geçişte stop etmesi sebebiyle ustaya gittiğimde enjektör değişimi dedi.ve tamamını değiştirdi.sabah ilk çalışmada gaza geçişte sorun yok ancak motor sıcakken yani kontağı kapatıp tekrar çalıştırdığımda çok zor geçiyor. silkeleniyor stop edecek gibi oluyor.usta motorun sıcak olduğundan normal diyor.iki kere enjektörleri değiştirdim.lütfen yardım edin.sorun nerdedir.lpg de kullanmaya korkuyorum bişey olacak diye.bilgisi olan yardım edecek arkadaşlara şimdiden Allah razı olsun

Lpg beyninin hava ayarı veya gaz ayarı iyi yapılmamış olabilir , Buji veya buji kabloları eski veya kalitesiz ise , Lpg ile havayı karıştıran mikserin hava alması LPG ’ nin çok yakılmasına ve aracın stop etmesine sebep olabilir, İşin kısası 20.000 Km'deki bir aracın enjektörlerinin değişmesi anlamsız olmuş , bir an önce bahsettiğiniz lpg ustasını bırakın Brc'nin daha iyi hizmet verdiği servisini bulun.Geçmiş olsun.

donjoanm
14/04/2013, 17:28
Arkadaslar brc 2a muhendislikle gorustum ve sorunu cozduk:) enjektore baglanan kabloyu degistirdiler ve gaza geçişi daha yavaş yaptilar bilgisayardan ve simdi cok guzel oldu��

stilo67
14/04/2013, 22:58
Gecmis olsun.

s3'den

altanasci
15/04/2013, 09:26
geçmiş olsun
bende polomda çok çektim sonra dayanamayıp sattım