PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo Arka Kapı Gıcırtı Sorunu

dellobaltino
06/04/2013, 19:30
Forumdaki herkese selamlar.
Arkadaşlar bugün 2011 model punto evo aracımın sol arka kapısında çok rahatsız eden bir gıcırtı sesi başladı. Forumda biraz araştırdım ve puntolarda kronik bir sorun oldugunu ve servislerde garanti kapsamında iyileştirilmiş kapı gergisiyle değiştirildiğini öğrendim. Fakat aracımın garantisi biteli üç ay oldugundan sanırım servis bunu ücretsiz değiştirmeyecektir. Bu parçanın fiyatı hakkında bilgisi olan var mı. istanbul kurtköyde oturuyorum tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı. bu sorunla karşılaşıp da üstesinden gelen arkadasların yardımını bekliyorum.saygılar

Punto38
06/04/2013, 19:56
Bendede var böyle engebeli yerlerde gicirdiyor

dellobaltino
06/04/2013, 20:01
benim sorunumun engebeyle falan alakası yok kapıyı açıp kapatırken olan birşey

byspayn
06/04/2013, 20:10
İyi niyet kapsamında değişebilir. Çünkü baya baya kronik bir problem. Bir servise uğrayıp sorun derim. Bende de olduğunda gidip değiştirmiştim sonra hiç sıkıntı olmadı.

dellobaltino
06/04/2013, 20:19
servis ve iyiniyet kapsamı :) değiştirdiğimde sorun düzelecek ama bana ne kadar mal olacak bi bilgim yok

GUNES
06/04/2013, 20:27
garanti bittikten sonra ne olur bilmem ama kronik sorun olduğu ortada....tek xöyleyeceğim şey hocam ister garantiden ister paranızla değiştirin LINEA kapı gergileri taktırın...onlarda sorun yok.

dellobaltino
06/04/2013, 20:30
garanti kapsamı dışında kendi imkanları ile değiştiren varmı ne kadara patlar bana

byspayn
06/04/2013, 20:49
servis ve iyiniyet kapsamı :) değiştirdiğimde sorun düzelecek ama bana ne kadar mal olacak bi bilgim yok

Amacım servisi savunmak değil yanlış anlamayın. Ama city iyi niyet kapsamında değişebiliyor belki gergiler de aynı şekilde değişiyor olabilir diye dedim... Aracınız servis bakımlıysa bir sormaktan zarar gelmez ;)

klasman01
06/04/2013, 20:57
kusura bakmayın ama city iyiniyet kapsamında değişmiyor yada fıat işine geleni değişiyor

byspayn
06/04/2013, 21:14
Tekrar söylüyorum amacım tüm servisleri savunmak değil. Ama işini düzgün yapmayanlar kadar yapanların da olduğu aşikar. Forumda tarattığınız da pek çok başarılı ve bedelsiz değişimin de olabildiğini görebilirsiniz.

Ben sadece gidip bir sormanın zararı olmadığını düşünüyorum.

dellobaltino
06/04/2013, 22:05
ya abi alti üstü basit bi soru sordum servise gidip sormayı bende biliyorum. bu sorunla karsılasan ve halleden insanlar cevap yazsın lütfen geyik muhabbetine dönmesin

EvoKoray
06/04/2013, 23:08
servis hiçbir ücret almadan değiştiriyor benim 3. kapı gergileri takılı :D

shellcininabisi
06/04/2013, 23:15
hocam ben de değiştirim banamısın demedi... en sonunda bir arkadaş paylaşmıştı würth 2000 yağlayıcı var ondan sıkıyorum 1 ay götürüyor

byspayn
07/04/2013, 04:15
ya abi alti üstü basit bi soru sordum servise gidip sormayı bende biliyorum. bu sorunla karsılasan ve halleden insanlar cevap yazsın lütfen geyik muhabbetine dönmesin

Siz bence "geyik muhabbeti"nin tanımını bilmiyorsunuz.

Neyse. Sorununuzu en kısa zamanda ve en az maliyetle halletmeniz dileğiyle.