PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım çalışmıyor!!

arothel
06/04/2013, 19:13
Arkadaşlar bu sabah arabamı çalıştırmak için kontağı çevirince araba öksürüp istop etti. benzinim çok çok az kalmıştı sanırım ondan dedim. gidip iki litre benzin alıp ilave ettim. sonra tekrar denedim. değişen bişey yok. yine aynı durum. bide kontağı yarım çevirince motordan bi yerden biiiip diye bi ses geliyor onu farkettim.

servise de haftasonu olduğundan ulaşamıyorum artık. sizce sorun ne olabilir?

byspayn
07/04/2013, 12:45
Benzin pompasıyla ilgili bir arıza gibi gözüküyor.

hknpal
07/04/2013, 14:44
Uzun süredir arabanızı kullanmadıysanız böyle bir şey başınıza gelebilir. Benzin pompası da dahil olmak üzere bir çok sebebi var. Akü, ateşleme sistemleri arızaları gibi... Başıma gelmişti. Motor boğulmuştu benim de, akü takviyesi ve buji temizliğinden sonra çalışmıştı.. Garantiniz varsa siz FIAT müşteri temsilcisini arayın. Ücret konusunda da bilgi verirler.

therasmus
07/04/2013, 20:42
Eski bir jeep vardı onun benzini bitince hava yapar havayı mazot filtresinin ordan el ile uğraşarak çıkarırdık aklıma o geldi ,
sakın sizinkide hava yapmış olmasın :D:D:D

malebow
07/04/2013, 21:49
yakıt bittiyse hava yapmış olabilir, motor kapağını kaldırın orada solda oluyor sanırım, kulak memesinin sertleşmiş hali kıvamında bir boğum var, onu yumuşayana kadar süt sağar gibi sıkıp sıkıp durun, bir daha deneyin, eğer olmazsa motor kendini korumaya almıştır, bilgisayara bağlamak gerekir.

khanunl
07/04/2013, 21:53
Araç dizel değilki havasını alacaksınız !

arothel
08/04/2013, 11:55
arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. bugün ustayı çağırıp baktırdım. benzin bitince biraz hava yapmış galiba. bir de ben aracı çalıştıramayınca üç litre benzin alıp ekledim ama işe yaramadı. hatta kontağı çevirirken gaz da verdim. orda motoru iyice boğmuşum. asla gaza basmamak gerekiyormuş. usta kontağı seri şekilde bayağı bi çevirdikten sonra araç çalıştı. ben o kadar zorlamadım doğal olarak durumu bilemediğim için. çalışır çalışmaz kaputtan dumanlar yükseldi ama o önemli değil dedi usta. bu durumlarda asla gaz vermemek lazımmış.

belki başkasının başına gelir de bakar diye yazdım.