PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amartisörr Takozları Değişimi ?

cluppunto65
06/04/2013, 00:57
arkadaşlar geçen bi anda aracımın sol tekerinden garipten sesler duymaya başladım her çukura vurduğumda biraz daha arttı. sanki tekerin arasında bi taş var ve hep vuruyor. yada altını hep bir yere vuruyor gibiyim. sanayiideki ustama gösterdim amartisör takozlarının değişmesi gerektiğini söyledi.
aracım henüz 30.000 km de
sizce sebebi ne olabilir ?
bu normal bişey mi ?
yada değiştiren aynı sorunu yaşayan biri daha var mı ?

uurknkc
06/04/2013, 01:15
özellikle direksiyonu sağa sola çevirirken sol önden bir sürtünme sesi mi geliyor?

cluppunto65
06/04/2013, 01:19
evet sürtünmeye benzer sanki sürekli aracın altını yada jantı bi taşa vuruyorsun. bazen motor içinde bi parça kopmuş sağa sola atıyor gibi oluyor.

uurknkc
06/04/2013, 01:26
zaten bu sorun puntolarda kronik... sol ön amortisör rulmanı neredeyse her puntoda aynı sorunu yapıyor... bende değiştirmiştim... çok sorun yaratan bişey değil ama rahatsız ediyor... parça şu

Eparçac?m oto yedek parça (https://www.eparcacim.com.tr/BODUROGLU-GB-AMORTiSoR-TAKOZU-FiAT-GRANDE-PUNTO-OPEL-CORSA-D_10037.html#0)

çok pahalı bişey değil...

cluppunto65
06/04/2013, 01:33
hımm çok ayrıntılı araştırmadım merak ettim bilgisi olan varmı diye ama 30km bi araçta böyle şeylerin olması rahatsız edici bide çok kötü bi sesi varyaa arabadan soğuyorsun gerçi servisle konuşltum biz garantiden yaparız dedi ama bakalım yarın bi gideyim olur inş.

uurknkc
06/04/2013, 02:10
garantiden olur inşallah...