PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : T-Jet Blow Off?

Bolu_Beyi
04/04/2013, 22:26
Arkadaşlar T-Jet'ine blow off taktıran arkadaşlar varmı aramızda? Ben Bravo Tjetime taktırmayı düşünüyorum. Bu konudaki fikirlerinizi alabilirmiyim? Zararı varmıdır montajı zormudur ve hangi marka tercih edilmelidir...

kokoemre25
04/04/2013, 23:22
Hks

onurciko
05/04/2013, 02:15
Taktırma derim, westgate için zararlı diye biliyorum.
İnfo:Orkun Abi

OAGP1960
05/04/2013, 10:37
Arkadaşlar T-Jet'ine blow off taktıran arkadaşlar varmı aramızda? Ben Bravo Tjetime taktırmayı düşünüyorum. Bu konudaki fikirlerinizi alabilirmiyim? Zararı varmıdır montajı zormudur ve hangi marka tercih edilmelidir...

Taktırma derim, westgate için zararlı diye biliyorum.
İnfo:Orkun Abi
t-jet'e blow-off uygulandığında, mevcut depresyon (dump) valve devre dışı (pasif) bırakılıyor ve bu da, elektronik valve olduğundan, arıza ışığı yaktırıp valve'in bozulmasına neden oluyor. Bu, birkaç kez tekrarlandığında da ECU turboyu devre dışı bırakıyor. Sonuçta, aracınızın recirculating tipdeki orijinal depresyon valve'ini değiştirmek zorunda kalıyorsunuz ve de üstelik boşuna bir blow-off masrafı yapmış oluyorsunuz. Orijinal valve, boşalttığı havayı tekrar turbo emiş hattına verdiği için (recirculating) performans canlı kalıyor. Halbuki blow-off, dışarı verdiğinden, turbo hazır hava bulamamış oluyor. Bu da, diğer bir komplikasyondur.

dicaser
05/04/2013, 12:18
Erkan ustanın aracında blow off bulunuyor , şimdilik bi sorun yok onda ancak benimde tavsiyem blow off taktırmayınız.. eğer çok çuflamak isterseniz performans açık hava filtresi alın turbonun sesi çok rahat duyuluyor gazı kestiğinizdede çufladığını duyarsınız :D ; ayrıca şunuda belirteyim performans açık hava filtreside tjetin motoruna herhangi bir katkı sağlamıyor.. 2 türlüde performans aynı.. tjete tek çare yazılım :D onuda attık Cemal abi sayesinde tjetin başka hiçbişeye ihtiyacı yok :)

Bolu_Beyi
06/04/2013, 14:16
Anladığım kadarıyla taktırmamak en hayırlısı... Çok teşekkürler

eexelanss
06/04/2013, 23:54
cihan blow a felan gerek yok kaliteli bir açık hava filtresi taktır oda çufflar... (Bir yıldır kullanıyorum)

OAGP1960
07/04/2013, 02:22
Arkadaşlar, stock t-jet'de açık hava filtresi intake ve boşaltma seslerinin duyulmasını sağlıyor. Fakat yüksek performans verileri sunan bir yazılım yüklenirse ve hele de stage 2 veya 3 turbo uygulaması varsa, intake ve ısı artmış olduğundan, ECU yine duruma müdahale edip dump valve'i milisaniyelik aralıklarla açıp kapatıyor ve turbo spool ederken bu nedenle bir tutulmaya ve performans kaybına yol açabiliyor. Ben bu nedenle açık tip koton filtreden vaz geçmiştim. Sonuç olarak, t-jet için en iyi alternatif kutu içi koton filtre uygulamasıdır.

Bolu_Beyi
07/04/2013, 03:07
Düşündüm fakat açık hava filtreside sıkıntılı diye duydum Oğuzhan abi. Aracın hararetini yükseltir güç kaybı yaşatır vs. gibi o yüzden blow off demiştim iyice kafam karıştır :S

dicaser
07/04/2013, 12:56
Düşündüm fakat açık hava filtreside sıkıntılı diye duydum Oğuzhan abi. Aracın hararetini yükseltir güç kaybı yaşatır vs. gibi o yüzden blow off demiştim iyice kafam karıştır :S
hareret derken ? onu kim söylemişse başka bişey için söylemiştir ,yanlış anlamışsınızdır.. hareret yaptırtmaz normal hava filtresinin aynısıdır değişen hiçbişey yoktur biri düzdür ve kutunun içine konur öbürü eğridir kutunun içine konmaz :) hararetlik bi olayı yoktur.. ama performans alıyorum diyende bence yalan söylüyordur hava filtresinden aldığın 3-5 beygirin sana gelişi 0.75 beygir = 0.75 beygiri insan vücudu bukadar düşük bi oranı fark edemez..

Bolu_Beyi
07/04/2013, 21:31
Bu açık hava filtresinin montajı kolaymı peki?

dicaser
07/04/2013, 22:33
Bu açık hava filtresinin montajı kolaymı peki?

çok basit tabiki.. hava filtresi kutusunu komple sökün borusuna yeni aldığınızı yerleştirin oldu bitti :D:whoosh00:

kokoemre25
07/04/2013, 23:08
Ondan sonra arıza ışığı yansın :) ben blow off aldım yarın kısmetse montajını yapicam punto evo aracım :))

dicaser
08/04/2013, 00:02
Ondan sonra arıza ışığı yansın :) ben blow off aldım yarın kısmetse montajını yapicam punto evo aracım :))
neyin arıza ışığı oluyor acaba ? hava filtresinden arıza ışığı yakan araç herhalde tek sizinkisi :umut:

eexelanss
08/04/2013, 11:32

Abicim blow off çok zahmetli ve gereksiz bir iş.. Hiç böyle birşeye gerek yok.. Orkun bey de söylemiş bazı sorunların yaşandığını. Şayet ufaktan ses duymak istiyorsan alacaksın bir açık hava filtresi(kaliteli olmak şartıyla) Gönül rahatlığı ile kullanacaksın..
hararetle felan alakası yok açık hava filtresinin. Motorun sıcağını çekmediği sürece herhangi bir güç kaybı yaşamazsın.. Ses için yeterli.. Filtre direk soğuk hava alan bir yere yerleştirilirse minicikte olsa güç artışı olur belki..
Benim kullandığım filtrenin markası green.
geçen yıl bu zamanlar (ferdinin şarkısı gibi oldu) :D taktırmıştım. Kışın bile sökmedim. Sadece iki defa temizlemek için söktüm okadar..
Uygulanışı çok basit.. 10 dk da takıp sökebilirsin..
Araç turbo olduğu için filtrenin kaliteli olması şart..

volume23
08/04/2013, 13:25
Bow tamamen zevk işi çaf çuf güzel oluyor.Ben daha bir zararını görmedim montajı nı yapan ustaya da bağlı tabi.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

Bolu_Beyi
08/04/2013, 22:43
Ne çektim bee :)) Oğuzhan abi bir sesini duymak isterim kısada olsa bi video çekip koyarsan çok çok makbule geçer abi :)

onurciko
09/04/2013, 05:41

75 lik m.jet ile ne blow off sesi duyarsınız ama tadından yenmez....

eexelanss
09/04/2013, 08:46
Ne çektim bee :)) Oğuzhan abi bir sesini duymak isterim kısada olsa bi video çekip koyarsan çok çok makbule geçer abi :)

Tabiki koyarım hatta eskilerden olacaktı birtane ama orda pek ses belli olmuyor linkini bulabilirsem koyayım.. Bulamazsam yenisini çekerim.

eexelanss
09/04/2013, 08:52
Buldum :) Filtreyi ilk taktığım zamanlar çekmiştim..
Çok azda olsa belli oluyor burda. görüntüde pek düzgün değil idare et işte Daha düzgün birşey çekmeye çalışırım..

YouTube (https://www.youtube.com/embed/lxc0KE3KwBQ?wmode=opaque)

onurciko
10/04/2013, 01:40
t-jet green hava filtre - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=p7LWRyyT5_0)

Buda benim ki:)

Du Hast
10/04/2013, 03:51

Cihazın ses kayıt özelliğinden mi yoksa gerçekten motorda şıkırtı mevcut mu bu kadar?

OAGP1960
10/04/2013, 08:58

Maşallah, iyi günlerde kullan Onur.:)

onurciko
11/04/2013, 02:34
Maşallah, iyi günlerde kullan Onur.:)

Teşekkürler Orkun Abi:))

onurciko
11/04/2013, 02:36
Cihazın ses kayıt özelliğinden mi yoksa gerçekten motorda şıkırtı mevcut mu bu kadar?

Telefon ile çekildi ama şıkırtı derken anlamadım tam olarak.

Bolu_Beyi
14/04/2013, 01:38
Güzel değerler ve sesler... Bu arada Can dediğin şıkırtı gayet doğal kardeşim motora yakın durduğunda o sesi duyarsın..