PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baskı Balata Değişimi (Geri Vites Garç Sesi)

Porque
02/04/2013, 21:42
Bugün araç geri vitese oldukça zor geçmeye başladı. Geriye takmadan önce 1 ve 2 ye takmama rağmen geri vitese taktığımda garrrrççç diye ses geliyor. Baskı balata değişim zamanı geldi. Sizlerin İstanbul'da önerebileceği bir usta var mı? Daha önce değiştirmiş olanlardan fiyat tavsiyesi alabilir miyim? Herkese şimdiden teşekkürler...

Castell
02/04/2013, 21:47
Bugün araç geri vitese oldukça zor geçmeye başladı. Geriye takmadan önce 1 ve 2 ye takmama rağmen geri vitese taktığımda garrrrççç diye ses geliyor. Baskı balata değişim zamanı geldi. Sizlerin İstanbul'da önerebileceği bir usta var mı? Daha önce değiştirmiş olanlardan fiyat tavsiyesi alabilir miyim? Herkese şimdiden teşekkürler...

Baskı balata değişim zamanın gelmişe benziyorr maalesef.. Debriyajın dibine kadar bassan da durum pek değişmeyecektir. Belki bir çözüm debriyaj telini gerdirtmek olabilir...... Son zamanlarda yaygınlaşan Bosch servislerini merak ediyorum bende

halils2
03/04/2013, 01:00
debriyaj hidrolik olduğu için tel yok maalesef

uurknkc
03/04/2013, 12:04
ben daha önce

baskı balata-120 tl
işçilik-150 tl

olarak değiştirmiştim. 1 sene önce filan. şimdi fiyatlar biraz değişmiş olabilir.

fotobelit
03/04/2013, 12:11
Baskı balatanın bittiğine eminmisiniz..Aracı 4.vitese takıp elfreni çekili vaziyette kaldırmaya çalışın..Araç stop ederse bitmemiştir..Eğer stop etmeyip hala gaz alıyorsa bitmiştir..Bende bu bitme olayını çok araştırdım..Genelde en kolay yolu bu..Vitese zor geçme ve garçlama senkromeçtende bazen olabiliyormuş..

erosistanbul
03/04/2013, 13:12
duallogiclerde nasıl anlıyoruz, bildiğim kadarıyla bizde de balata var. bazen uzun süre sıkışık trafikte kalkışta titreme yapıyor. ama net olarak nasıl anlaşılır bilmiyorum.

celenlee
03/04/2013, 17:25
duallogiclerde nasıl anlıyoruz, bildiğim kadarıyla bizde de balata var. bazen uzun süre sıkışık trafikte kalkışta titreme yapıyor. ama net olarak nasıl anlaşılır bilmiyorum.

Aynen öyle, bizdede balata var ve diğer balalardan pahalı.
260TL'ye bulunuyor en düşük. (Baskı-balata ve rulman)

Serviste hep balata endeksinden bahsediyorlar, ECU'dan bakarak durumunu görebiliyorlar.

Aracı aldığım 44000km'den bu yana benim araç da trafik sonrası (Balata ısınınca) kalkışlarda titreme yapıyor, 57000km oldu titremeler gittikçe arttı ama daha yolda kalmadık :) Bir misal işte tiremeyi farkettim edeli 13000km oldu.