PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CanCheck+hiçbirşey çalışmıyor

afiLi
26/03/2013, 08:40
arkadaşlar bu sabah arabaya bindim kontağı çevirdim ama hiçbir gösterge çalışmıyor..... hatta bende bütün göstergeler sıfırı gösteriyordu, gösterge ışığı yanıyor, teyp ışığı yanıyor, airbag hatası verdi, teypte CANCHECK yazıyordu... çalıştırdım okula gitmem gerektiği için 3-4 dk. kadar kullandım aracı sonra stop edip tekrar çalıştırdım ama hiç bir şey çalışmıyordu... artık öğretmen arkadaşın arabasıyla geldik okula da... araba çalışıyor, gidiyor sıkıntı yok ama giderken bile hiç bir gösterge çalışmıyor, sinyaller çalışmıyor... anlamadım ne ayaktır noluyor...
şimdi okula geldim de okuldan sonra akü kutup başını söküp takıcam olmadı servise gidecem artık....
daha önce başına gelen var mı?

afiLi
26/03/2013, 09:48
yok mu hiç bir fikri olan..?

muratxx5
26/03/2013, 10:27
Ecu modullerin varlığını algilamiyor gibi... ya soketler gevsemistir veya korozyon oluşmuştur. . Ya beyin arızalıdir. BilgisayarA bağlayıp proxy alligment yapmanızı öneririm... ecunun soketini bir sokup takın derim.

afiLi
26/03/2013, 11:26
şuan okuldayım da arabaıy da bıraktım evin orda... çıkınca kabloları denicem öncelikle sonra da çözemezsem bi pcye bağlatıcam artık...
çok alakasız bir zamanda oldu bu hata yaa anlamadım gitti.. gece hiç birşey yokken sabah pat diye...

ametist
26/03/2013, 11:34
akü... çok büyük ihtimal...

afiLi
26/03/2013, 12:07
akü olsa hiç çalışmazdı diye düşünüyorum ya da belli ederdi bişekilde ama olabilir de tabi...

ametist
26/03/2013, 14:55
akü zayıfladığında benzer şeyleri yaşayan çok kullanıcı var, yabancı forumlarda sık rastlanan bir sorun... bu yüzden böyle söyledim. umarım aküdür ve kolayca çözülür sorununuz....

ERSL
09/04/2013, 09:19
bende arkadaşa katılıyorum. Benimde başıma geldiğinden Aküdendir. Akü bitmeye yakın sisteme gerekli enerjiyi sağlayamadığından bu uyarıları alıyorsun. Aküyü kontrol ettir muhtemelen bitmek üzeredir.

halils2
09/04/2013, 09:52
son durum nedir acaba???

lithium_
09/04/2013, 10:46
Gosterge degilde benimde bazen teyp de cancheck yaziyor. Sebebi bilen var mi? Akum yeni.

halils2
09/04/2013, 14:22
kontağı sık açıp kapattığınızda şöyle söyliyim kontağı açtınız teybe enerji geldi geri kapatıp tekrar açtınız ilk durumda haberleşme tamamlanmadığı zaman 2. kontağı verdiğinizde kaldığı yerden devam etmeye çalıştığı için arada iletişim kopukluğu oluyor ve hataya sebebiyet veriyor bu gibi durumlarda kontağı kapatıp 10 15 sn bekleyip kontağı açarsanız arıza gitmiş olur, eğer bu durumun dışında bu arızayı veriyorsa can hattınızda sorun var demektir ya kabloda kopma vardır ya oksit yapmıştır ya da body veya teypte sıkıntı vardır haberleşmeyi tamamlayamaz. arıza tespiti yapmanın yolu da bilgisayara bağlanıp hata kodu aramaktır sonra ne yapılacağına karar verilir.