PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 20 günlük aküm bitti

bvb3414
25/03/2013, 21:52
Arkadaşlar merhaba. 20 gün önce esenyurt evren sanayiden inci akü taktırmıştım aracıma. Dün sabah arabam çalışmadı. Ustayı çağırdığımda bi araçtan sarj yaptırdık. Oto elektrkçiye götürüp aküyü ölçtürdük akü bitmiş dedi. Şaşırdım. Araçta bi lambayı da açık bırakmamıştım dikkat ederim.
İşin kötüsü garanti belgesini de kaybetmişim 2 gündür arıyorum. Hanımdan da işittik azarı:)
Bi ara şarj dinamosunun kasnağını değiştirmiştim onla alakalı olabilir mi?
Asıl soru şu: ben bu aküyü değiştirebilir miyim?
Konuya vakıf olan arkadaşların görüşlerini aciliyetle bekler, iyi akşamlar dilerim.

celenlee
25/03/2013, 22:22
Şarj dinomosundaki bir bozukluk, akü sıfır da olsa, eski de olsa bu tip problemler çıkartabilir.
Araç çalışır ancak akü dolmamış olur, bir sonraki marş basımında problem kendini gösterir.

Bizim de bir minibüste karşımıza çıkmıştı bu sorun, boşu boşuna aküsünü deiğiştirmiştik!! Meğer sorun şarjdaymış..

Ziyaretci040
25/03/2013, 22:33
Abi farklı bir akü bulabiliyorsan onunla dene derim. Şarj dinamosu doldurmayınca olabiliyor bu tarz şeyler. Dolu olduğunu bildiğin sağlam olduğunu bildiğin bir akü ile tekrar denemeni tavsiye ederim. He yok aküde sıkıntı varsa sanırım işyeri ile görüşüp durumu halledebilirsin. 2 Gün oldu diyorsun çünkü. Geçmiş olsun.

bvb3414
25/03/2013, 22:47
Şimdi bir de aküyü değiştirirsem daha sonra tekrar arıza çıkarsa ne olacak? Sorunun şarjdan kaynaklandığını nasıl bileceğim arkadaşlar acaba?

bvb3414
25/03/2013, 23:03
bir de kuru akü jel akü vs ayrımı var galiba bu nedir bilen var mı?

ZAK1980
25/03/2013, 23:30
Bence Aküde sıkıntı olabılır soylekı 20 dk sonra akunun bıtmemesı ıcın unutulan,far,iç lamba,sınyal,teyp gıbı cıhazları arac otomatıkmen kapatır 20 dk da akunun hemen bıtmemesı gerekır benımkı bıtmemıstı cun ki.
Akuyu yenı aldıysanız garantı belgenız olmasa dahı fatura sayesınde garantı kapsamında olması gerekıyor

celenlee
26/03/2013, 10:17
Şimdi bir de aküyü değiştirirsem daha sonra tekrar arıza çıkarsa ne olacak? Sorunun şarjdan kaynaklandığını nasıl bileceğim arkadaşlar acaba?

Aracı çalıştırıyorsun, ölçüm alıyorlar, şarj edip etmediği anlaşılıyor.
Dinamonun üretmesi gereken bir voltaj/amper değeri vardır, o düşükse ya da hiç yoksa problem dinamodadır.

bvb3414
26/03/2013, 11:05
Az önce faturayla inci akünün yetkili bayisine gittim.Akümü aldılar şarja koyacaklarmış, deneyeceklermiş ve problem aküdeyse değiştireceklermiş. İki gün içerisinde geri dönüş yapacaklarmış.Yerine şimdilik bi akü taktılar bakalım ne olacak.Eğer problem aküde değilse büyük ihtimal bence de dinamodan...