PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mazot Pompası Gelen Ses Hk.

cemyk
25/03/2013, 07:55
Herkese Merhaba,

Sabahları ve araçta müzik kapalı iken dikkatımı çeken bir ses var. uğultu gibi araç dursa daha çıkıyor. sonunda bu sesin mazot pompasından geldiğini farkettim.
sizin araçlardada böyle bir ses varmı. yoksa servise uğramalımıyım ?

000111
25/03/2013, 08:25
Benim arabada oyle bir ses duymadim ama birazdan yardimci olurlar

ahurkan
25/03/2013, 09:32
hocam mazot pompası zorlanıyor, yakıtını nereden alıyorsan acilen değiştir.benim başıma geldi.

ken01
25/03/2013, 09:47
bende de birara vardı. servise götürdüm. hallettiler. ama az da olsa mazot pompasının sesi geliyor.

ken01
25/03/2013, 09:50
hocam mazot pompası zorlanıyor, yakıtını nereden alıyorsan acilen değiştir.benim başıma geldi.

sana kim söyledi. ben servise götürdüğümde bana hiç kimse bu şekilde bir cevap vermedi. servisin cinsliğinden midir acaba?

AYTEK AYDIN
25/03/2013, 10:50
benim linea aracımda da var, sıfır aldığımda yoktu. Aşağı yukarı 5000 km dir, 4 aydır sesi çoğaldı. opetten farklı mazotta hiç koymadım. yakıttan olacağını sanmam. 20.000 bakımını bekliyorum. sorunu servise ileteceğim.

ahurkan
25/03/2013, 11:28
azdaha 800tl lik mazot pompasını değiştiriyordum.yakıtı hep totalden alıyorum, mazot pompasını yağ sarmış, beğenmediğimiz petrolden aldım yakıtı, inanın arabanın gidişi değişti.benimki bir tavsiye, bazı katkılı mazotlar pompayı yoruyor.

cemyk
25/03/2013, 14:59
valla mazottanmı bilmiyorum ama bende genelde totoal den alıyorum hemde kendi istasyonlarından. sinir bozucu bir ugultu sesi. korkum servise gittiğimde normal abi demeleri. o zaman benim kulaklarda sorun var dicem...

tunalent
25/03/2013, 15:05
öncelkile herkese selamlar ben izmirden bülent .mazot pompaları devirli çalışıp çabuk ısınıyorlar ve depodaki mazotla soğuyor çabuk bozulmaması için mazot depolarımızın çok boş bırakılmaması gerekyior en azından ışık yanmadan almak gerekli.bu bilgiyi daha önce lineamda yaşadığım ses probleminden tecrübe etmiştim 2 kere değişmişti birde bizim pomplara biraz uğultulu çalışıyormuş

34TH065
25/03/2013, 15:11
öncelkile herkese selamlar ben izmirden bülent .mazot pompaları devirli çalışıp çabuk ısınıyorlar ve depodaki mazotla soğuyor çabuk bozulmaması için mazot depolarımızın çok boş bırakılmaması gerekyior en azından ışık yanmadan almak gerekli.bu bilgiyi daha önce lineamda yaşadığım ses probleminden tecrübe etmiştim 2 kere değişmişti birde bizim pomplara biraz uğultulu çalışıyormuş

Doğru bilgiler için teşekkürler, ayrıca yukarıda da bahsedilen yağlanması, sızdırması gibi durumlarda pompa tamirini garantili olarak yapan yerler var. 800-1000 lira arası paralar vermek yerine tamiri de tercih edilebilir.

ken01
25/03/2013, 16:17
bende 5 depodur totalden alıyorum. bu zamana kadar yakıttan şikayetim olmadı. inşallahta olmaz. memnunum yani.

Du Hast
25/03/2013, 21:34
Herkese Merhaba,

Sabahları ve araçta müzik kapalı iken dikkatımı çeken bir ses var. uğultu gibi araç dursa daha çıkıyor. sonunda bu sesin mazot pompasından geldiğini farkettim.
sizin araçlardada böyle bir ses varmı. yoksa servise uğramalımıyım ?
Depodaki mazot pompası uğultu yapar. Araç çalışmadan kontağı açtığınızda filtreyi doldurmak için bir süre çalışır hatta.
Arka koltuğun oturak kısmını kaldırın. Alttaki keçeyide kaldırın. Siyah yuvarlak büyükça bir kapak göreceksiniz. onun üzerine yapı marketlerde satılan ses izalasyon maddelerinden güzelce yapıştırıp döşeyin. sesin büyük bir kısmını kesersiniz.

tayfux
25/03/2013, 21:36
mazot pompası sürekli elektronik birşey çalışıyormuş gibi ses yapar..

cemyk
26/03/2013, 08:03
Depodaki mazot pompası uğultu yapar. Araç çalışmadan kontağı açtığınızda filtreyi doldurmak için bir süre çalışır hatta.
Arka koltuğun oturak kısmını kaldırın. Alttaki keçeyide kaldırın. Siyah yuvarlak büyükça bir kapak göreceksiniz. onun üzerine yapı marketlerde satılan ses izalasyon maddelerinden güzelce yapıştırıp döşeyin. sesin büyük bir kısmını kesersiniz.

bu bilgi için teşekkürler...

AYTEK AYDIN
26/03/2013, 13:11

Bilgi için teşekkürler. Banada mantıklı geldi. deneyeceğim.

ORS15
07/12/2015, 16:16
arkadaşlar bugün servise gittim aracın mazot pompasından az bir inleme geliyordu serviste baktılar sesi normal diyor. Ya bunlar alışmış galiba ne sorsam normal diyor. Şimdi oraya izolasyon yapıyor sesi kesmek için ne derseniz doğrumu bu yöntem. şimdi sorun varsa üzerini örtmeye mi çalışıyor.

khanunl
07/12/2015, 16:39
arkadaşlar bugün servise gittim aracın mazot pompasından az bir inleme geliyordu serviste baktılar sesi normal diyor. Ya bunlar alışmış galiba ne sorsam normal diyor. Şimdi oraya izolasyon yapıyor sesi kesmek için ne derseniz doğrumu bu yöntem. şimdi sorun varsa üzerini örtmeye mi çalışıyor.

Daha iyi kanıya varmak açısından başka bir aracın mazot pompa sesini dinlerseniz daha emin olursunuz !

ORS15
07/12/2015, 16:53
Daha iyi kanıya varmak açısından başka bir aracın mazot pompa sesini dinlerseniz daha emin olursunuz !

bu yüzden bir punto kiralamayı düşünüyorum ama korkuyorum ondan ses gelmezse çıldırırım galiba.

ORS15
07/12/2015, 16:54
arkadaşlar benim gp den böyle ses gelmiyordu sizinkilerde var mı çök az bir inleme sesi geliyor.

khanunl
07/12/2015, 16:56
Emin olabilmek icin baska careniz yok.Sıkıntı varsa servite daha emin konusursunuz.Yoksada kafanızdan bir soru isareti silinir.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

ORS15
07/12/2015, 16:59
evet haklısın. bir an önce bu dertten kurtulmam gerek, servis değiştireyim garantiden dedi ancak servis korkuttu beni , değiştirirsem ses daha artar diye bende değişim isteyemedim. arkadaşlar sizde bir kontrol ederimsiniz çok az bir inleme sesi geliyor mu?

ORS15
08/12/2015, 08:29
servis sonunda sipariş geçti mazot pompasını ancak bu aralar gelmiyor dedi.2 hafta önce sipariş geçtik bekliyoruz hala dedi.

Ezeldenberi
05/12/2016, 11:04
Ali bey, pompa değişimi yapıldı mı?
Birde yakıtı o zamanlarda nereden alïyordunuz.

ORS15
05/12/2016, 11:31
Ali bey, pompa değişimi yapıldı mı?
Birde yakıtı o zamanlarda nereden alïyordunuz.

Zafer bey , depodaki mazot pompası değişti (depodaki şamandıra ile birlikte olan) , bir inleme sesi vardı değişince kayboldu. yakıtı aynı yerden alıyorum şimdilik bir sıkıntı ile karşılaşmadım.

volkan1065
05/12/2016, 11:36
Ali bey değişimden sonrada deponun ustune ses yaltım folyolarından koltuğun altını komple kaplattırsaydınız çok iyi olurdu. Araç içi biraz daha sessizleşirdi. Hemde pompa sesi illaki bir süre sonra yine gelecektir bir nevi önelme almış olurdunuz.

ORS15
05/12/2016, 12:30
Ali bey değişimden sonrada deponun ustune ses yaltım folyolarından koltuğun altını komple kaplattırsaydınız çok iyi olurdu. Araç içi biraz daha sessizleşirdi. Hemde pompa sesi illaki bir süre sonra yine gelecektir bir nevi önelme almış olurdunuz.

Volkan bey , yomunuz için teşekkür ederim, değişimden sonra ses yalıtım malzemesi ile serviste kaplatmamıştım koltuğun altını. Normal yol sesi içinde faydalı oldu.

volkan1065
05/12/2016, 13:42
Volkan bey , yomunuz için teşekkür ederim, değişimden sonra ses yalıtım malzemesi ile serviste kaplatmamıştım koltuğun altını. Normal yol sesi içinde faydalı oldu.

Bende düşünüyorum kaplama yapmayı özellikle ön çamurluklar kaput arka koltuğun altı ve bagaj . yaptıranlar aracın sınıf atladığından bahsediyor.

punto1414
05/12/2016, 14:43
arkadaşta 2015 doblo var motor sesini içeriye nerdeyse hiç vermiyor..bende 2010 gp var..2000 devirden sonra ses olduğu gibi içerde.nasıl çözeriz bu işi ?

arenas
05/12/2016, 15:31
Benim de mazot pompasında uğultu var.3 sene excellium kullandım,pompada yağlanmaya sebep olduğunu okudum,şimdi nitroya döndüm.Arka Koltuğun altına bauhaustan ,şu yumurta kartonuna benzeyen ses izolasyon malzemesi alıp koydum ama bişey farketmedi.
Tamiri mümkün bişey mi bu depodaki mazot pompası?

Sent from my iPhone using

punto1414
18/02/2017, 11:18
arkadaşlar bu ses benim aracımda hep vardı,konuyu okurken aklıma takıldı,kontağı çevirdiğimizde araç mazot çekerken ınnnnnnnnnn diye bir ses,sonra ışıklar sönüyor zaten marşa basıp aracı çalıştırıyoruz..bu ses anormal bir sesmi?sorun nerden kaynaklanıyor olabilir?

arenas
18/02/2017, 11:29
arkadaşlar bu ses benim aracımda hep vardı,konuyu okurken aklıma takıldı,kontağı çevirdiğimizde araç mazot çekerken ınnnnnnnnnn diye bir ses,sonra ışıklar sönüyor zaten marşa basıp aracı çalıştırıyoruz..bu ses anormal bir sesmi?sorun nerden kaynaklanıyor olabilir?

Motor çalışana kadarki ses normal.Çalıştıktan sonra da ses devam ediyorsa anormal.

Sent from my iPad using

Ezeldenberi
18/02/2017, 12:43
arkadaşta 2015 doblo var motor sesini içeriye nerdeyse hiç vermiyor..bende 2010 gp var..2000 devirden sonra ses olduğu gibi içerde.nasıl çözeriz bu işi ?

Ömer bizim Puntiş'lerin kasa oranıyla Dobló 'nun kasa oranı ses sorununun cevabını veriyor olmalı. Dobló'nun motoru Punto ya göre daha uzakta ve geniş bir alanda. Bizim motorlar nerdeyse kucağımızda geziyoruz 😁

edll
19/02/2017, 13:46

ben o sesi 3 kere duymadım araba o üçündede çalışmadı. bu ses mazot pompasının sesiymiş. en son geçen hafta aracı 10 dakikalığına durdurdum ve geri marşa basınca yine çalışmadı. ses dikkatimi çekti. hezamanki uğultulu gelen sesten eser yoktu. ustamı aradım yolda kaldım. hezamanki gelen ses gelmiyor dedim. mazot pompası dedi. arka koltuğun altında yuvarlak plastiğe bir iki tıkıla ses gelir ve araba çalışır dedi. aynende dediği gibi oldu. mazot pompasını soğuk tutan yakıtın kendisidir dedi. soğuk olması için yakıtın içinde olması gerekir bunun için deponda mutlaka yeterli yakıt olsun dedi. az sonra alırım yarın alırım deme hemen gerektiği kadar yakıt alki pompaya zarar vermesin dedi.
umarım işinize yarar bu bilgi.